تایید حکم سعید روستایی در دادگاه تجدیدنظر؛ صرفا «دوره آموزشی در قم» حذف شد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

بابک پاک‌نیا وکیل سعید روستایی، کارگردان جوان ایرانی، از تایید حکم اولیه او در دادگاه تجدید نظر خبر داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آقای پا‌ک‌نیا در رسانه اجتماعی ایکس نوشت: «علی‌رغم تقدیم لایحه مستدل، شعبه سی و ششم دادگاه تجدیدنظر، حکم بدوی را در خصوص آقایان سعید روستایی و جواد نوروزبیگی در رابطه با ساخت فیلم برادران لیلا تایید کرد.»

سعید روستایی دو ماه قبل به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و ساخت و پخش فیلم «برادران لیلا» در جشنواره کن به شش ماه حبس تعزیری، پنج سال ممنوعیت از هرگونه فعالیت‌ مرتبط با فیلمسازی و ارتباط و معاشرت با اشخاص فعال در عرصه فیلمسازی، و الزام به گذراندن یک دوره «فیلمسازی با حفظ منافع ملی و اخلاقی» در دانشکده صدا و سیمای قم محکوم شده بود.

انجمن قلم آمریکا ۲۷ مرداد خواستار لغو فوری حکم سعید روستایی فیلمساز ایرانی شد که به دلیل نمایش فیلم برادران لیلا در جشنواره کن به فعالیت تبلیغی علیه نظام متهم و به شش ماه زندان محکوم شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تایید حکم صادره برای برادران لیلا در دادگاه تجدید نظربابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری از تایید حکم بدوی صادر شده برای سعید روستایی و جواد نوروز بیگی در رابطه با فیلم برادران لیلا در دادگاه تجدید نظر خبر داد.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

کتابی برای شناخت ادبیات ایراندر جلسه نقد و بررسی کتاب «در طریق ادب» تالیف سعید حمیدیان، این کتاب مجموعه‌ای جامع برای شناخت ادبیات ایران از دوران کلاسیک تا دوره معاصر ارزیابی شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آزمون استخدامی بنیاد مسکن در فارس برگزار شدهمزمان با سراسر کشور، آزمون استخدامی بنیاد مسکن به‌همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی در فارس برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش قیمت نان؛ باز هم یارانه از «سفره فرودستان» حذف شدخبرگزاری ایلنا روز جمعه در گزارشی درباره حذف یارانه‌ آرد و نان در تهران و ادامه روند افزایش قیمت نان نوشت: «باز هم یارانه از سفره‌های خالی فرودستان حذف» شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برگزاری مسابقات استانی استقامت اسب کاسپین در ساحل قروق تالشدومین دوره مسابقات استانی اسب کاسپین در ساحل قروق تالش برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عکس/ مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی هانگژومراسم افتتاحیه نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزشگاه المپیک هانگژو رسماً آغاز شد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »