تایید لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

10/07/1398 07:47:00 ب.ظ

تایید لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی توسط شورای نگهبان

پیش از این شورای نگهبان به دلیل ایرادتی که آن را «مشکلات امنیتی» خوانده بود، تایید این لایحه را برای چندمین بار رد کرده بود. به دنبال این ایرادات، مجلس ایران بنا بر نظر شورای نگهبان مصوبه‌ای تازه تصویب کرد که در آن علاوه بر وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه نیز مرجع صدور گواهی امنیتی خواهد بود. عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان روز چهارشنبه دهم مهرماه از تایید لایحه اصلاح قانون برای تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی خبر داد.

پیش از این شورای نگهبان به دلیل ایرادتی که آن را «مشکلات امنیتی» خوانده بود، تایید این لایحه را برای چندمین بار رد کرده بود. در آن زمان، سیده فاطمه ذوالقدر، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفته بود که شورای نگهبان ایرادات را به کمیسیون قضایی فرستاده است و قرار است از طریق رایزنی و گفتگو با این شورا، بتوانند آن را بر طرف کنند.

عضو فراکسیون زنان مجلس درباره جزئیات ایرادات شورای نگهبان به روزنامه اعتماد گفته بود: «شورای نگهبان"اطلاق اعطای تابعیت، نسبت به مواردی که خوف بروز مشکلات و مسائل امنیتی وجود داشته باشد" و"اطلاق اعطای پروانه اقامت به پدر، نسبت به مواردی که خوف بروز مشکلات و مسائل امنیتی وجود داشته باشد" را خلاف موازین شرع و مغایر بند پنج اصل سوم قانون اساسی می‌داند.»

به دنبال این ایرادات، مجلس ایران بنا بر نظر شورای نگهبان مصوبه‌ای تازه تصویب کرد که در آن علاوه بر وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه نیز مرجع صدور گواهی امنیتی خواهد بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

شورای نگهبان لایحه ‎«تابعیت فرزندان» را تایید کردشورای نگهبان لایحه «تابعیت فرزندان» را تایید کرد سخنگوی شورای نگهبان: لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، امروز در شورای نگهبان مورد تایید واقع شد. اطلاعات سپاه 'محلل' این قانون شد!

سرقت از منزل یک نماینده مجلس در حال بررسی است/هیچ ادعایی هنوز تایید نشده استدادستان تهران: *سرقت از منزل یک نماینده مجلس در حال بررسی است *هیچ ادعایی هنوز تایید نشده است

آزمایش موشکی تازه کره شمالی| احتمال انجام این آزمایش موشکی از «زیر دریا» وجود دارد🔺آزمایش موشکی تازه کره شمالی| احتمال انجام این آزمایش موشکی از «زیر دریا» وجود دارد ⚡️ساعاتی پس از اعلام موافقت پیونگ یانگ برای از سر گیری گفت‌وگوهای هسته ای با ایالات متحده از روز شنبه، گزارش‌ها حاکی از پرتاب موشک یا موشک‌هایی از سوی کره شمالی است.

امامی کاشانی نماز جمعه این هفته تهران را اقامه می‌کند/ سردار اشتری سخنران پیش از خطبه‌هانماز جمعه این هفته تهران (دوازدهم مهرماه) به امامت آیت‌الله امامی کاشانی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

بازداشت بازپرس سابق دادسرای کارکنان دولت تایید شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim«سخنگوی قوه قضائیه بازداشت بازپرس سابق دادسرای_رسانه و کارکنان دولت را تأیید کرد» سخنگوی قوه قضائیه: *یک جاسوس سیا به اعدام محکوم شد *اهتمام جدی برای اعتبار بخشی به اسناد رسمی داریم *بالغ ۱۰ هزار میلیارد تومان، زمین از ید زمین خواران گرفته و عملاً تحویل نهادهای متولی زمین و مسکن شد

ایران بازداشت پژوهشگر ایرانی-بریتانیایی را تایید کرددولت ایران روز سه شنبه تایید کرده است که کامیل احمدی شهروند ایرانی-بریتانیایی و پژوهشگر مردم شناسی را بازداشت کرده است. همسر او قبلا گفته که تمامی فعالیت‌های همسرش قانونی و با مجوز دانشگاه‌های معتبر ایران و وزارت ارشاد بوده است.