تایید حکم اعدام یک زن و مرد جوان به اتهام رابطه جنسی خارج از ازدواج

15/08/1400 01:58 ب.ظ

شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک تهران، یک زن و مرد جوان را به زنای_محصنه یا همان رابطه جنسی خارج از ازدواج، متهم کرده و حکم اعدام آن‌ها در شعبه ۲۶ دیوان عالی جمهوری اسلامی هم تایید شده است. اخبار_ایران تهران حکم_اعدام

ضمن اعلام این خبر نوشته است که مردی جوانی به نام «میثم»، ۲۷ ساله و زنی به نام «ساره»، ۳۳ ساله به این دلیل که هر دو متاهل هستند و با یکدیگر در رابطه بوده‌اند، به اعدام محکوم شده‌اند.

بنا بر این گزارش، ابتدا همسر مرد جوان، با نام «مریم» از شوهرش و زنی که با او رابطه پنهانی داشته شکایت کرده و با ارائه ویدیوها و مستنداتی مبنی بر رابطه پنهانی همسرش به پلیس، ماموران حکم جلب این زن و مرد جوان را صادر کرده‌اند.

شرق در این گزارش درباره اعترافات میثم و ساره نوشته است: « میثم ۲۷‌ساله مدعی بود با ساره رابطه‌ای نداشته و بی‌دلیل بازداشت شده است؛ اما ساره ۳۳‌ساله به ماموران گفت: من شوهر دارم. سال ۹۲ ازدواج کردم و حالا پسری چهار‌ساله دارم. مدتی قبل با میثم آشنا و به او علاقه‌مند شدم. من و میثم نیمه‌شب به خانه مجردی او رفته بودیم که ساعت هشت صبح از سوی ماموران دستگیر شدیم.»

در این گزارش همچنین آمده است که حکم اعدام برای این دو شهروند جوان، در پی شکایت پدر‌شوهر ساره، زن متهم به «زنای محصنه»، صادر شده است. همچنین گفته شده که در دادگاه ابتدا ساره و سپس میثم، اتهامات خود را رد کرده‌اند. ساره گفته است که فقط «رابطه دوستانه» با میثم داشته و میثم هم موضوع رابطه جنسی را رد کرده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

صدور حکم اعدام برای یک زندانی سیاسی در تهران

تایید «مازوت‌سوزی» در سه کلانشهرتایید «مازوت‌سوزی» در سه کلانشهر با شنیده شدن زمزمه‌های مصرف دوباره مازوت در برخی کلانشهرها زنگ خطر تشدید آلودگی هوا به صدا درآمده است.معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌ زیست مازوت‌سوزی در شهرهایی مانند تبریز، مشهد و همدان را تایید می‌کند خدا لعنتشون کنه ....با یه مشت روانی طرفیم ....بخاطر اشتغال صد نفر جون مردم رو به خطر میندازن..... نخواستیم این گوه کاریا رو ....برق هسته ای رو رونق بدیم کارخونه هارو تغییر سوخت و ماهیت بدین ....خودرو هارو برقی کنین در مقیاس بزرگ الإمام المهدي سيقود المسلمين في الحرب العالمية الثالثة وسيقهر القوى العظمى الموجودة اليوم. وتشير أحلام محمد قاسم إلى أن زمن الإمام المهدي ليس ببعيد.

زنان خبرنگار زیر سایه طالبان؛ خانه‌نشینی فاطمه هاشمی، مجری یک شبکه تعطیل شده

شلیک اشتباهی که یک خانواده را داغدار کردساناز، تنها همسرم نبود همه زندگی‌ام بود.چندسال پیش که به خواستگاریش رفتم با عشق تمام ازدواج کردیم .ثمره این عشق پسر سه ساله‌ام « آریو برزن» است که یک‌ماه است بی مادر شد‌ه است. کاش آن روز از خانه بیرون نرفته بودیم. همسرم دخترعموی من هم بود. ساناز فقط 29 سال داشت...

یک دختر جوان در پی انفجار در ولایت غور افغانستان کشته شدمنابع محلی ولایت غور، در غرب افغانستان می‌گویند که در پی وقوع یک انفجار در ولسوالی دولت‌یار، دختر یک عضو پیشین نیروهای امنیتی این کشور کشته شده است.این

یک گرمابه قدیمی و سرپا وسط شهر تهران

استان‌وایرـ شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک تهران، یک زن و مرد جوان را به «زنای محصنه» یا همان رابطه جنسی خارج از ازدواج، متهم کرده و حکم اعدام آن‌ها در شعبه ۲۶ دیوان عالی جمهوری اسلامی هم تایید شده است.شرق

ضمن اعلام این خبر نوشته است که مردی جوانی به نام «میثم»، ۲۷ ساله و زنی به نام «ساره»، ۳۳ ساله به این دلیل که هر دو متاهل هستند و با یکدیگر در رابطه بوده‌اند، به اعدام محکوم شده‌اند.

بنا بر این گزارش، ابتدا همسر مرد جوان، با نام «مریم» از شوهرش و زنی که با او رابطه پنهانی داشته شکایت کرده و با ارائه ویدیوها و مستنداتی مبنی بر رابطه پنهانی همسرش به پلیس، ماموران حکم جلب این زن و مرد جوان را صادر کرده‌اند.

شرق در این گزارش درباره اعترافات میثم و ساره نوشته است: «

میثم ۲۷‌ساله مدعی بود با ساره رابطه‌ای نداشته و بی‌دلیل بازداشت شده است؛ اما ساره ۳۳‌ساله به ماموران گفت: من شوهر دارم. سال ۹۲ ازدواج کردم و حالا پسری چهار‌ساله دارم. مدتی قبل با میثم آشنا و به او علاقه‌مند شدم. من و میثم نیمه‌شب به خانه مجردی او رفته بودیم که ساعت هشت صبح از سوی ماموران دستگیر شدیم.»

در این گزارش همچنین آمده است که حکم اعدام برای این دو شهروند جوان، در پی شکایت پدر‌شوهر ساره، زن متهم به «زنای محصنه»، صادر شده است.

همچنین گفته شده که در دادگاه ابتدا ساره و سپس میثم، اتهامات خود را رد کرده‌اند. ساره گفته است که فقط «رابطه دوستانه» با میثم داشته و میثم هم موضوع رابطه جنسی را رد کرده است. ولی قضات دادگاه، «فیلم او» را نشان داده‌اند و نهایتا میثم مجبور به پذیرفتن اتهام شده است.

مشخص نیست ویدیویی که در دادگاه این دو متهم پخش شده، چه محتوایی داشته است.

شرق همچنین نوشته است که میثم و ساره پس از صدور حکم اعدام خود در دادگاه بدوی، خواهان تجدیدنظر در این حکم شده‌اند ولی نهایتا شعبه ۲۶ دیوان عالی کشور نیز پس از بررسی «مستندات و فیلم‌های موجود»، حکم اعدام این زن و مرد جوان را تایید کرده‌اند.

بنا بر قوانین جمهوری اسلامی که برگرفته از شرع اسلام است، رابطه جنسی بیرون از ازدواج ممنوع است و چنان‌چه زن و مردی که در این رابطه جنسی وارد شده، متاهل باشند، اتهام آن‌ها «زنای محصنه» خواهد بود و ممکن است با حکم اعدام با سنگسار روبرو شوند.

مقامات قضایی جمهوری اسلامی پیش از این نیز برای برخی شهروندان به‌دلیل رابطه جنسی خارج از ازدواج، حکم اعدام صادر کرده‌اند. «سکینه محمدی آشتیانی» از جمله افرادی بود که به اتهام زنای محصنه به اعدام با سنگسار محکوم شده بود ولی با تلاش فعالان حقوق بشر و وکلای او، این حکم در دادگاه تجدیدنظر شکست و به ۱۰ سال زندان کاهش یافت.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: