تایید انقراض ۳۱ گونه در خلال نقاط روشن در حفاظت از حیات وحش - BBC News فارسی

11/12/2020 06:19:00 ق.ظ

تایید انقراض ۳۱ گونه در خلال نقاط روشن در حفاظت از حیات وحش

تایید انقراض ۳۱ گونه در خلال نقاط روشن در حفاظت از حیات وحش

براساس یک فهرست رسمی از گونه های در معرض انقراض، بوفالوی اروپایی یک قدم از لبه پرتگاه انقراض فاصله گرفته است.

The red kite is increasing in numberدر عالم پرندگان، کرکس رشته کوه های آند، مرغ دبیر، عقاب بندباز و عقاب جنگی اکنون در معرض خطر انقراض هستند.ایان بِرفیلد از "بردلایف اینترنشنال" که فهرست انقراض پرندگان را تدوین می کند گفت که هرچند طبقه بندی هر گونه ای به عنوان در معرض خطر خبر بدی است، "اما لازم نیست به تراژدی ختم شود."

"برای بسیاری از آنها مسیر نجات از همینجا شروع می شود، چون فهرست کردن آنها باعث جلب توجه به موضوع می شود و به اولویت دادن حفاظت از آنها کمک می کند."فواید اقدامات حفاظتی برای شماری از موجودات مشاهده شده است، از جمله افزایش جمعیت بوفالوهای اروپایی و ۲۵ گونه دیگر گیاهی و حیوانی از جمله "چهارگوش‌ماهی‌ها" (اسکیتس)، دوزیست ها و پرندگان.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

آخوندها کی منقرض میشن آدمآ به این خوبی دارن حیوانات رو منقرض می کنن چجوری میتونیم این رو هدفمند کنیم برای منقرض کردن اسلام و مسلمین جهان یه خصوص آخوندها چرا اخند ها منقرض نمیشود؟انها هم از جمله ای حیواناتی بی شعور و وحشی آدمکش مفت خور بالا نشین و دزد فاسد الارص و یاغی و باغی حاق پدر و مادر استند.در حالیکه پهلوی ها دمب به دمبک منقرض شده میروند نسل آخوند هم باید منقرض بشوند.

در خلال نقاط روشن يعني چي؟!! بزودي نسل بايدن ها هم منقرض ميشه! تف تو هیکلتون با این حفاظتی که کردید! همون شما هوس کنی باید یکیشون رو میزت باشه بی بی !

سازمان ملل کشته شدن 19 غیرنظامی در حمله فرانسه در مالی را تایید کرد

ویدئویی از تولد بچه کروکودیل‌های در معرض انقراض در باغ‌ وحش پروباغ وحش مرکزی شهر لیما، پایتخت پرو، شاهد از تخم درآمدن دو بچه کروکودیل کمیاب بود.

اسرائیل در سال ۲۰۲۰ به ۵۰ هدف در سوریه حمله کرده است | DW | 31.12.2020ارتش اسرائيل اعلام کرد در سال ۲۰۲۰ به ۵۰ هدف در سوریه حمله کرده است. این هدف‌ها علیه نیروهای دولتی سوریه، نیروهای ایرانی و جنگجویان حزب الله لبنان بوده، اما نیروهای تحت حمایت ایران هدف بیشترین حملات اسرائيل بودند. کمه باید بیشترش کنن من که به عنوان یه ایرانی به این امپراطوری که درست شده افتخارمیکنم.کاش یه چندملیارددلاردیگه ای هم خرج بشه تامرزهابه قطب شمال هم برسه و کوروش داخل قبرخوشحال بشه و به این گستره ی جغرافیایی بباله.اگه ملت یه چندصدسالی هم تحمل کنن به این هدف هم میرسیم انشالله.اهداف بزرگ هزینه داره

رشد جمعیت در ایالات متحده در پایین ترین نرخ در دست کم ۱۲۰ سال گذشته استرشد جمعیت در ایالات متحده در پایین ترین نرخ در دست کم ۱۲۰ سال گذشته است ایالت های آیداهو، آریزونا، نوادا، یوتا و تگزاس رشد اندک جمعیتی داشتند، اما شانزده ایالت شامل کالیفرنیا، نیویورک، ایلینوی، هاوایی، ویرجینیای غربی ومیسیسیپی با کاهش جمعیت روبرو بوده اند من هاوایی رو برای کمک به رشد جمعیت آمریکا انتخاب میکنم !!!! کی بیام ؟!! 😂 نگران نباشید اون توله آخوندهای نایاکی که در چند سال گذشته وارد آمریکا شدند جبران می کنند، چنان تولید مثلی بکنند که جمعیت آمریکا رو به یک میلیارد برسونند. خودشون اکثرا محصول تولید مثل انبوه تو حجره های حوزه علیمه هستند و به طور غریزی با هر پستانداری جفتگیری می کنند NIACouncil ما حاضریم بیایم نمودار رشد جمعیتتون رو شارپی ببریم بالا، بچه اول رایگان (جهت نمونه) بچه دوم به بعد توافقی

آخر هفته خونین در افغانستان در زمان وقفه در مذاکرات با طالبان | DW | 13.12.2020با سوءقصدهای خونین در کابل و درگیری‌های سنگین در قندهار خشونتی مرگبار، روزهای شنبه و یکشنبه افغانستان را در بر گرفت. نمایندگان طرف‌های روند صلح افغانستان قرار است مذاکرات خود را در ماه ژانویه سال آینده ادامه دهند.

توضیح تصویر، The red kite is increasing in number در عالم پرندگان، کرکس رشته کوه های آند، مرغ دبیر، عقاب بندباز و عقاب جنگی اکنون در معرض خطر انقراض هستند.سازمان ملل متحد کشته شدن 19 غیرنظامی طی حمله هوایی فرانسه در مالی در 3 ژانویه امسال را تایید کرد.این دو بچه کروکودیل که از گونه در معرض خطر متعلق به منطقه تومبس در شمال غربی پرو هستند، با روش لقاح مصنوعی به دنیا آمده‌اند.ارتش اسرائيل درباره جزئیات حملات خود در سوریه معمولا اظهارنظر نمی‌کند اما روز پنجشنبه ۱۱ دی‌ماه (۳۱ دسامبر ۲۰۲۰) اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ دست‌کم به ۵۰ هدف در سوریه حمله کرده است.

ایان بِرفیلد از "بردلایف اینترنشنال" که فهرست انقراض پرندگان را تدوین می کند گفت که هرچند طبقه بندی هر گونه ای به عنوان در معرض خطر خبر بدی است، "اما لازم نیست به تراژدی ختم شود." "برای بسیاری از آنها مسیر نجات از همینجا شروع می شود، چون فهرست کردن آنها باعث جلب توجه به موضوع می شود و به اولویت دادن حفاظت از آنها کمک می کند.03." فواید اقدامات حفاظتی برای شماری از موجودات مشاهده شده است، از جمله افزایش جمعیت بوفالوهای اروپایی و ۲۵ گونه دیگر گیاهی و حیوانی از جمله "چهارگوش‌ماهی‌ها" (اسکیتس)، دوزیست ها و پرندگان. دکتر جین اسمارت، مدیر جهانی گروه حفاظت از تنوع زیستی آی یو سی ان، گفت که موفقیت های اعلام شده در روز پنجشنبه "اثبات می کند که جهان می تواند در زمینه تنوع زیستی اهداف بلندپروازانه ای را تعریف کند و آنها را جامه عمل پوشد. طبق گزارش فوق، ارتش فرانسه این حمله را در چارچوب «عملیات برخان» انجام داده و طی آن محل حضور حدود 100 نفر در یک مراسم عروسی را هدف قرار داده است." . گزارش‌ها حاکی است که نیروهای مورد حمایت ایران در حومه شهر زبدانی در نزدیکی مرز لبنان هدف قرار گرفته‌اند.