تایید سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی در میادین مشترک و جدید نفتی و گازی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام در دو نوبت صبح و عصر به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اکثریت اعضا تشکیل جلسه داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، جلسه صبح هیات عالی نظارت به منظور بررسی مغایرت یا تطبیق مصوبه مجلس در خصوص برنامه هفتم با سیاست های کلی نظام، تشکیل شد.

در این بند از مصوبه مجلس تامین منابع مالی تولید بر عهده وزارت اقتصاد گذاشته شده و این وزارت خانه را مکلف کرده تا هر ساله نسبت به تهیه برنامه تامین مالی با همکاری سایر دستگاه های اقتصادی کشور اقدام نماید. این کمیسیون همچنین بند ب ماده ۳ مصوبه مجلس را از آنجایی که سبب گسترش تشکیلات صندوق توسعه ملی، تبدیل آن به سازمان اجرایی و نیز واگذاری سهام آن در حوزه نفت و گاز به بخش خصوصی و تعاونی می شود، دارای ابهام تشخیص داده و آن را مغایر سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی دانسته بود.

وی افزود: دکتر آقامحمدی در طول این سالها با امکانات کم و محدود نسبت به آماده سازی منابع مورد نیاز برای بررسی و کارشناسی و تهیه گزارش های نظارتی، خدمات خوبی را ارایه کرد و رویه مناسبی را بنیان گذاشت. استفاده از روش رد دیون از طریق انتقال مالکیت یا سهام دولت و یا سهام و سهم الشرکه شرکتهای دولتی به نهادهای عمومی غیر دولتی و یا بخش غیر خصوصی صندوق های بازنشستگی و نظایر آن در واگذاری ها ممنوع و باطل است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امضای 18 سند همکاری بین تاجیکستان و ایرانروسای جمهور و مقامات عالی تاجیکستان و ایران در شهر دوشنبه 18 سند جدید همکاری و بیانیه مشترک امضا کردند. - Anadolu Ajansı
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رشد ۴۸ برابری ارزش سرمایه گذاری های خارجی در استان مرکزیمدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی از رشد ۴۸ برابری جلب سرمایه گذاری خارجی در نیمه نخست سال جاری نسبت به کل سال گذشته خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

باید بنادر مناسب و به روز داشته‌ باشیم/حضور شرکت‌های بین‌المللی برای توسعه ترانزیتمعاون اسبق امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای توسعه دریامحور به توسعه بنادر مناسب و به روز باید به تامین ناوگان دریایی در بخش تجاری و نظامی توجه کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش حمایت‌های مالی از شرکت‌های دانش بنیان در استان اصفهاننشست مشترک رئیس شهرک علمی تحقیقاتی استان اصفهان و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، به‌منظور حمایت مالی از صنعتگران و شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این شهرک برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روش جدید عرضه «تایر» و «روغن موتور» دولتی در گلستانمعاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان از عرضه تایر و روغن موتور با روش جدید اجرایی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رشد ۱۰۴ درصدی کشور در تولید ماشین‌آلات راهسازی و معدنیمعاون صنایع و ماشین آلات وزارت صمت گفت: صنعت کشور در مسیر توسعه قرار گرفته و در تولید ماشین‌آلات راهسازی و معدنی با رشد ۱۰۴ درصدی همراه هستیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »