تایید احکام سنگین زندان برای نجمه واحدی و هدی عمید

13/02/2021 04:58:00 ب.ظ

تهران, هدی_عمید

دادگاه تجدید نظر استان تهران حکم هشت سال حبس هدی_عمید و هفت سال حبس نجمه_واحدی را تایید کرده است که این حکم بدون تشکیل جلسه‌ی حضوری، و بدون اجازه دادن به وکلای جدید متهمین برای خواندن پرونده، برای این دو فعال_حقوق_زنان صادر شده است. اخبار_ایران

پایگاه خبری امتداد با اعلام این خبر نوشته است که این حکم  بدون تشکیل جلسه‌ی حضوری، و بدون اجازه دادن به وکلای جدید متهمین برای خواندن پرونده، برای این دو فعال حقوق زنان صادر شده است.هدی عمید، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان، و نجمه واحدی، جامعه شناس و فعال حقوق زنان، بیشتر در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام همکاری با دولت متخاصم ایالات متحده آمریکا، به ترتیب به هشت و هفت سال حبس و دو سال ممنوعیت از فعالیت اجتماعی محکوم شده بودند.

هدی عمید علاوه بر این به دو سال محرومیت از اشتغال به وکالت دادگستری نیز محکوم شده بود. امتداد نوشته است که حکم دادگاه تجدید نظر در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ صادر شد و در تاریخ ۲۵ بهمن به این دو شهروند ابلاغ شده است.شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، وکالت وکلای جدید هدی عمید و نجمه واحدی را، با این بهانه که رای بلافاصله بعد از رسیدن پرونده به شعبه، صادر شده است و فرصتی برای اعلام وکالت وجود ندارد، نپذیرفته است. 

ادامه مطلب:
ایران وایر »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

😍 سرانجام ساخت ويديويى كه نويدش را داده بودم به سر آمد! ✅ به گمان خودم اين بهترين ويديويى هست كه تا كنون ساخته ام و مانند هچكدام از كارهاى پيشنم و مانند كار هيچ كس ديگرى نيست...! 😎 هم به فلسفه پرداختم، هم به نجوم و هم به موسيقى:

احضار علی نجاتی کارگر بازنشسته هفت تپه به اجرای احکام زندان اوین

دیده ‌بان حقوق بشر: چین برای اویغورها احکام زندان طولانی‌تری در نظر می‌گیرددادگاه‌ها در استان سین‌کیانگ تحت فشار هستند تا مجازات‌های سنگین‌تری به نام مبارزه با تروریسم برای متهمان تعیین کنند. بر این اساس حتی علیه افراد، صرفا به دلیل گفتن اینکه «چه چیزی حلال و چه چیزی حرام است» یا فرستادن هدیه برای اقوامشان در ترکیه، مجازات زندان تعیین شده است.

تایید حکم ۱۴ سال زندان برای یک دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی😡😡😡

دادگاه تجدید‌نظر بلژیک حکم 20 سال زندان اسدالله اسدی را تایید کرددادگاه تجدیدنظر آنتورپ در بلژیک حکم اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی که به اتهام اقدامات «تروریستی» به 20 سال زندان محکوم شده بود را تایید کرد.اسدالله اسدی به امروز_اسدی_فردا_خامنه‌ای تمام 💐

اصلاح احکام حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimاصلاح احکام حقوق_بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی: احکام جدید برمبنای مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و همچنین براساس دستمزد اسفندماه سال ۹۹ محاسبه و پرداخت خواهد شد

استان‌وایر-  شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران حکم هشت سال حبس هدی عمید و هفت سال حبس نجمه واحدی را تایید کرده است.روز هفتم آذرماه ۱۳۹۷ و در پی اعتراضات کارگران این شرکت بازداشت شد.Aa چین پیگرد قانونی اقلیت مسلمان اویغور در استان سین کیانگ را افزایش داده است و دستگاه قضایی این کشور در قبال اتهامات ناروشنی همچون «آغاز دعوا» یا «فرستادن هدیه برای اقوام خارج از کشور» برای اویغورها احکام زندان طولانی‌تری صادر می‌کند.استان‌وایر- دیوان عالی کشور حکم ۱۴ سال و یک ماه زندان برای «حامد قره‌اوغلانی»، دانشجوی «دانشگاه شهید بهشتی» تهران را تایید کرده است.

پایگاه خبری امتداد با اعلام این خبر نوشته است که این حکم  بدون تشکیل جلسه‌ی حضوری، و بدون اجازه دادن به وکلای جدید متهمین برای خواندن پرونده، برای این دو فعال حقوق زنان صادر شده است. هدی عمید، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان، و نجمه واحدی، جامعه شناس و فعال حقوق زنان، بیشتر در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام همکاری با دولت متخاصم ایالات متحده آمریکا، به ترتیب به هشت و هفت سال حبس و دو سال ممنوعیت از فعالیت اجتماعی محکوم شده بودند. علی نجاتی که از مشکلات قلبی، گرفتگی عروق و ناراحتی کلیوی رنج می‌برد ، سابقه جراحی قلب هم دارد. هدی عمید علاوه بر این به دو سال محرومیت از اشتغال به وکالت دادگستری نیز محکوم شده بود. به گفته این سازمان حقوق بشری، بیش از ۲۵۰ هزار نفر از سال ۲۰۱۶ میلادی در استان سین کیانگ به طور رسمی محکوم و زندانی شده‌اند و «با وجود سعی دولت بر دادن وجهه قانونی به این حبس‌ها، بسیاری از زندانیان در زندان‌های استان سین کیانگ افراد عادی هستند که تنها به دلیل داشتن یک زندگی عادی و عمل به دین و آیین خود محکوم شده‌اند.  امتداد نوشته است که حکم دادگاه تجدید نظر در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ صادر شد و در تاریخ ۲۵ بهمن به این دو شهروند ابلاغ شده است. این فعال کارگری که در دوران بازداشت سال ۱۳۹۷ به دلیل فشار ناشی از بازجویی ، با وخامت حال روبرو شد و ماموران او را به بیمارستان منتقل کردند. شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، وکالت وکلای جدید هدی عمید و نجمه واحدی را، با این بهانه که رای بلافاصله بعد از رسیدن پرونده به شعبه، صادر شده است و فرصتی برای اعلام وکالت وجود ندارد، نپذیرفته است. حامد قره‌اوغلانی بارها این اتهامات را قویا تکذیب کرده است.

  هدی عمید و نجمه واحدی دهم شهریور ماه سال ۱۳۹۷ به دست ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت و بیش از دو ماه در بند دوالف زندان اوین زندانی بودند. علی نجاتی که پیشتر ریاست سندیکای کارگران شرکت هفت تپه را بر عهده داشته است، در پی بالا گرفتن اعتراضات کارگران این کارخانه و بازداشت برخی از کارگران از جمله اسماعیل بخشی، بدون ارائه حکم از سوی ماموران، در منزل مسکونی‌اش بازداشت و به زندان شوش منتقل شد. در گزارش دیده‌ بان حقوق بشر آمده است که پلیس، دادستان‌ها و دادگاه‌ها در این استان تحت فشار هستند تا «مجازات‌های شدیدتری» را در سریع‌ترین زمان به نام مبارزه با تروریسم برای متهمان تعیین کنند؛ اقدامی که باعث شده بسیاری از افراد بدون آنکه واقعا جرمی مرتکب شده باشند، زندانی شوند. این دو فعال مدنی  سپس با قرار وثیقه و به شکل موقت از زندان آزاد شدند. هدی عمید و نجمه واحدی کارگاه‌هایی آموزشی با موضوع شروط ضمن عقد، در راستای آگاهی‌بخشی به زنان برای آشنایی با قوانین و مقررات خانواده به‌منظور بهبود شرایط ازدواج برگزار می‌کردند. اگرچه فرزند علی نجاتی اندکی بعد آزاد شد. نجمه واحدی همچنین در مسائل اجتماعی حوزه زنان، به خصوص ارزشمندی کار خانگی زنان فعالیت و آگاهی بخشی می‌کرده است.. دادگاه انقلاب تهران فعالیت مدنی و حقوقی نجمه واحدی و هدی عمید را مصداق «پروژه نفوذ برای براندازی نظام» تعبیر کرده است. فرزانه زیلابی وکیل کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در گفتگو با  ایرنا  درباره چرایی بازداشت علی نجاتی گفته بود:«ایشان در یک اقدام مشترک جهت اجرای محکومیت قبلی با عنوان تبلیغ علیه نظام و نیز دو اتهام جدید دیگر در ارتباط با اعتصابات و تجمعات شرکت نیشکر هفت تپه دستگیر شده است. این دانشجوی زندانی به بیماری «صرع» مبتلا است و به طور مرتب به داروهایش دسترسی ندارد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .