تایید وجود فاضلاب در آب شرب منطقه پردیس اهواز

28/10/1399 01:49 ب.ظ

مدیرکل محیط زیست خوزستان گفته است بررسی وجود فاضلاب در آب شرب لوله‌کشی وظیفه محیط‌زیست نیست اما بررسی‌های این اداره وجود یک مورد اختلاط فاضلاب و آب_شرب را در منطقه پردیس اهواز تائید می‌کند.

استان‌وایر- مدیرکل محیط زیست استان خوزستان با اشاره به اینکه بررسی وجود فاضلاب در آب شرب لوله کشی وظیفه محیط زیست نیست گفته است:« با این وجود بررسی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان وجود یک مورد اختلاط فاضلاب و آب شرب را در منطقه پردیس اهواز تائید می‌کند.

پیش از این مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب خوزستان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفته بود ورود فاضلاب به شبکه آب شرب منازل اهواز صحت ندارد زیرا مسیرهای لوله‌های آب شرب و فاضلاب ازهم مجزا هستند. هفته گذشته یک عضو شورای شهر اهواز از ابتلا تعدادی از شهروندان به هپاتیت نوع A و بیماری روده ای به علت وجود فاضلاب در آب شرب اهواز خبر داده بود.

رئیس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا وزارت بهداشت اما با تاکید بر اینکه افزایش موارد ابتلا به هپاتیت Aدر استان خوزستان گزارش نشده است، به ادعای مطرح شده از سوی اعضای شورای شهر اهواز پاسخ داد و گفت: «هپاتیتA در ایران یک بیماری اندمیک است و آنگونه نیست که بگوییم مشکل فاضلاب خوزستان منجر به افزایش و طغیان در موارد ابتلا به این بیماری شده است و چنین تصوری درست نیست.»

مشکل شبکه فاضلاب شهری در استان خوزستان مشکلی دیرینه است.

ادامه مطلب:
iranwire »

سازمان ملل کشته شدن 19 غیرنظامی در حمله فرانسه در مالی را تایید کرد

برابری حقوق زنان و مردان در ورزش؛ بیشترین فاصله در فوتبال وجود دارد - BBC News فارسییک تحقیق توسط بخش ورزشی بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که برگزارکنندگان بیشتر ورزش‌ها به زنان و مردان به یک میزان جایزه می‌دهند. در این تحقیق ۴۸ ورزش بررسی شده‌اند که از میان آن‌ها ۳۷ ورزش جایزه نقدی پرداخت می‌کنند و فقط سه ورزش هستند که جایزه برابر به مردان و زنان در رقابت‌های مهم خود نمی‌دهند.

کرونا در ایران؛ تکذیب وجود ویروس جهش‌یافته در مازندران

وجود مشکل در توزیع داروخانه‌ای انسولین/ بیماری دیابت در کشور رو به افزایش استمعاون اجرایی دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر و رئیس اداره دیابت وزارت بهداشت گفت: به بیماران دیابتی هشدار دادیم تا از خانه بیرون نروند، اما توزیع نادرست انسولین در داروخانه‌ها باعث شد تا بیماران برای تهیه دارو به چند داروخانه‌ی مختلف بیرون از خانه سر بزنند.

خطیب‌زاده: در مذاکرات برجام در حوزه تحریم‌های اشخاص اختلاف نظر جدی وجود داردسخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره مذاکرات کمیسیون مشترک برجام گفت در حوزه تحریم‌های اشخاص اختلاف نظر جدی وجود دارد. پیشرفت‌ها قابل توجه و خوب بوده اما در حوزه‌هایی هم کند پیش رفتیم. - خبرگزاری آناتولی

استان‌وایر- مدیرکل محیط زیست استان خوزستان با اشاره به اینکه بررسی وجود فاضلاب در آب شرب لوله کشی وظیفه محیط زیست نیست گفته است:« با این وجود بررسی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان وجود یک مورد اختلاط فاضلاب و آب شرب را در منطقه پردیس اهواز تائید می‌کند.»

پیش از این مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب خوزستان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفته بود ورود فاضلاب به شبکه آب شرب منازل اهواز صحت ندارد زیرا مسیرهای لوله‌های آب شرب و فاضلاب ازهم مجزا هستند.

هفته گذشته یک عضو شورای شهر اهواز از ابتلا تعدادی از شهروندان به هپاتیت نوع A و بیماری روده ای به علت وجود فاضلاب در آب شرب اهواز خبر داده بود.

رئیس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا وزارت بهداشت اما با تاکید بر اینکه افزایش موارد ابتلا به هپاتیت Aدر استان خوزستان گزارش نشده است، به ادعای مطرح شده از سوی اعضای شورای شهر اهواز پاسخ داد و گفت: «هپاتیتA در ایران یک بیماری اندمیک است و آنگونه نیست که بگوییم مشکل فاضلاب خوزستان منجر به افزایش و طغیان در موارد ابتلا به این بیماری شده است و چنین تصوری درست نیست.»

مشکل شبکه فاضلاب شهری در استان خوزستان مشکلی دیرینه است. تقریبا در همه شهرهای این استان مسئله دفع فاضلاب و لوله‌کشی مربوط به آن معضلی اساسی است که در همه فصول گریبان شهروندان را می‌گیرد اما در فصل زمستان به‌دلیل بروز بارش‌های فصلی و آب‌گرفتگی معابر، سرریز فاضلاب‌ها بیشتر از زمان‌های دیگر مشکل‌ساز می‌شود.

در تاریخ ۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۹ «رحیم زارع» سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس با اشاره به مصوبات نشست این کمیسیون گفت: «نمایندگان در این جلسه با تخصیص اعتبار در قالب فاینانس خارجی برای بازسازی و توسعه سیستم آب و فاضلاب خوزستان موافقت کردند و براین اساس برای بازسازی و توسعه آب و فاضلاب استان خوزستان ۱.۵ میلیارد دلار فاینانس خارجی در سال آینده تخصیص پیدا خواهد کرد.»

در ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۹ نیز مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان از توابع شهرستان ماهشهر گفت با توجه به وجود شکستگی لوله‌های آب در سطح شهرستان، خطر شیوع بیماری‌های وبا و هپاتیت A افزایش یافته و این موضوع را موجب افزایش خطر بیماری‌های منتقله از راه آب و غذا نظیر هپاتیت A و التور (وبا) دانسته بود.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: