تایید حکم سنگین ۲۳سال زندان کیومرث مرزبان در دادگاه تجدیدنظر؛ این طنزنویس ۱۱ سال باید در زندان باشد

21/07/1398 11:54 ق.ظ

🔺تایید حکم سنگین ۲۳سال زندان کیومرث مرزبان در دادگاه تجدیدنظر؛ این طنزنویس ۱۱ سال باید در حبس باشد ⚡️دادگاه تجدیدنظر حکم ۲۳ سال و سه ماه حبس کیومرث_مرزبان طنزنویس را تایید کرد که گذراندن ۱۱ سال از این حکم برای این طنزنویس در زندان اجباری است.

دادگاه تجدیدنظر حکم ۲۳ سال و سه ماه حبس کیومرث مرزبان طنزنویس را تایید کرد که بر این اساس گذراندن ۱۱ سال از این حکم برای این طنزنویس در زندان اجباری است. محمدحسین آقاسی، وکیل مدافع کیومرث مرزبان رو مریم ممبینی در کنار فرزندانش مهران و رامین سیدامامی «مریم ممبینی»، همسر کاووس سیدامامی، فعال محیط زیست پس از ۱۹ ماه ممنوع‌الخروجی توانست برای دیدار با فرزندانش به کانادا سفر کرد.

«مریم ممبینی»، همسر کاووس سیدامامی، فعال محیط زیست و استاد دانشگاه امام صادق که سال ۹۶ به طرز مشکوکی در زندان جان خود را از دست داد، روز پنجشنبه ۱۸ مهر توانست پس از گذشت ۵۸۲ روز ممنوع‌الخروجی برای دیدار با فرزندانش مهران و رامین سیدامامی به کانادا سفر کرد.

رامین سیدامامی فرزند مریم ممبینی، ملقب به «کینگ‌رام» روز پنجشنبه ۱۸ مهر با انتشار تصویری از دیدار با مادرش در حساب توئیتری خود این خبر را تایید کرد. او در صفحه توئیتر خود نوشت: «۵۸۲ روز را در آرزوی رسیدن به این لحظه بودیم. هنوز در شوک هستیم و تلاش می‌کنیم احساسات خود را کنترل کنیم.»

پیام‌درفشان وکیل مدافع خانم ممبینی نیز با تایید این خبر به خبرگزاری ایرنا گفت: «بر اساس طرح و پیگیری مساله در بخش مرکزی دادستانی تهران و دادسرای انتظامی قضات و پیرو مذاکرات انجام گرفته بین مسئولین دادسرای انتظامی قضات و سرپرست دادسرای اوین به عنوان مقام قضایی صادرکننده دستور ممنوع‌الخروجی و نهاد امنیتی مسئول پرونده، دستور رفع ممنوع‌الخروجی موکل صادر شد.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دولت آلمان می‌گوید امنیت یهودیان این کشور را تضمین خواهد کرد | DW | 10.10.2019پس از حمله تروریستی یک راستگرای افراطی به یک کنیسه در هاله آلمان، دولت این کشور اعلام کرد به طور دائم امنیت جامعه یهودی آلمان را تأمین خواهد کرد. نماینده دولت آلمان در امور یهودیان خواستار افزایش پرسنل امنیتی کشور شد.

واکنش ایران به انفجار در نفتکش این کشور در دریای سرخسخنگوی وزارت امور خارجه ایران به هدف قرار گرفتن نفتکش این کشور در دریای سرخ واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی

عکس‌‌هایی که این روزها باید می‌دیدید | DW | 11.10.2019عکس‌‌هایی که این روزها باید می‌دیدید دست‌ساز یا آکبند؟، اخم جواد ظریف در مجلس، اعتراض به حضور زنان در استادیوم، مهارت‌های یگان ویژه، اعتراض کارگران آذرآب و تصاویر دست​چین دیگری از رویدادهای این روزهای ایران که باید می‌دیدید.

آکار: این عملیات چشمه صلح را بار دیگر با موفقیت به پایان خواهیم رساندخلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه: این عملیات(چشمه صلح) را بار دیگر برای وطن و ملت خود با موفقیت با پایان خواهیم رساند آکار افزود: مورد هدف قرار گرفتن سربازان ائتلاف و آمرکیا قطعا مطرح نیست. هماهنگى لازم میان پایگاه‌ها برقرار است.

اعطای نشان پادشاهی بلژیک به نماینده ترک مجلس این کشور

خبرگزاری ایرنا on Instagram: “روایت افراد درگیر #چاقی و #اضافه‌_وزن از فشارهای اجتماعی 19 مهر روز جهانی چاقی است، روزی با هدف افزایش آگاهی در این زمینه. در این ویدئو،…”۱۹ مهر روز جهانی چاقی است، روزی با هدف افزایش آگاهی در این زمینه. در این ویدئو، آدم‌هایی که سال‌ها با اضافه وزن و‌ چاقی زندگی کرده‌اند از فشارهای اجتماعی و نگاه‌های سنگین مردم بر روی خودشان می‌گویند.

همسر کاووس سیدامامی پس از ۱۹ ماه ممنوع‌الخروجی برای دیدار با فرزندانش به کانادا رفت

مریم ممبینی در کنار فرزندانش مهران و رامین سیدامامی

«مریم ممبینی»، همسر کاووس سیدامامی، فعال محیط زیست پس از ۱۹ ماه ممنوع‌الخروجی توانست برای دیدار با فرزندانش به کانادا سفر کرد.

«مریم ممبینی»، همسر کاووس سیدامامی، فعال محیط زیست و استاد دانشگاه امام صادق که سال ۹۶ به طرز مشکوکی در زندان جان خود را از دست داد، روز پنجشنبه ۱۸ مهر توانست پس از گذشت ۵۸۲ روز ممنوع‌الخروجی برای دیدار با فرزندانش مهران و رامین سیدامامی به کانادا سفر کرد.

رامین سیدامامی فرزند مریم ممبینی، ملقب به «کینگ‌رام» روز پنجشنبه ۱۸ مهر با انتشار تصویری از دیدار با مادرش در حساب توئیتری خود این خبر را تایید کرد.

او در صفحه توئیتر خود نوشت: «۵۸۲ روز را در آرزوی رسیدن به این لحظه بودیم. هنوز در شوک هستیم و تلاش می‌کنیم احساسات خود را کنترل کنیم.»

پیام‌درفشان وکیل مدافع خانم ممبینی نیز با تایید این خبر به خبرگزاری ایرنا گفت: «بر اساس طرح و پیگیری مساله در بخش مرکزی دادستانی تهران و دادسرای انتظامی قضات و پیرو مذاکرات انجام گرفته بین مسئولین دادسرای انتظامی قضات و سرپرست دادسرای اوین به عنوان مقام قضایی صادرکننده دستور ممنوع‌الخروجی و نهاد امنیتی مسئول پرونده، دستور رفع ممنوع‌الخروجی موکل صادر شد.»

همسر کاووس سیدامامی، اسفند ماه سال ۹۶ زمانی که با فرزندانش قصد خروج از ایران و بازگشت به ونکور کانادا را داشت ممنوع‌الخروج شد و نتوانست از ایران خارج شود.ممانعت ایران از خروج همسر استاد دانشگاه که در زندان اوین جان باخت

پس از این اتفاق، «کریستیا فریلند» وزیر خارجه کانادا در توییتر خود نوشت، مایه انزجار است که به مریم ممبینی، همسر کاووس سید امامی، اجازه خروج از ایران داده نشده است.

کاووس سیدامامی فعال محیط زیست و استاد دانشگاه امام صادق بود که سال ۹۶ به همراه جمعی دیگر از فعالان محیط زیست بازداشت شد. سیدامامی پس از نزدیک به دو هفته در زندان درگذشت و مقام‌های جمهوری اسلامی علت مرگ او را «خودکشی» عنوان کردند اما خانواده آقای سیدامامی ادعای خودکشی را نپذیرفته و خواستار کالبدشکافی مستقل شدند.سیدامامی بدون کالبد شکافی دفن شد؛ واکنش‌های بین‌المللی به مرگ استاد دانشگاه در زندان

با انتشار خبر مرگ کاووس سید امامی، سازمان دیدبان حقوق بشر در بیانیه‌ای خواستار تحقیقات مستقل برای مشخص شدن دلیل مرگ مشکوک او شد. این سازمان در بیانیه‌ای نوشت مسئولان قضائی همسر او را ابتدا به مدت چهار ساعت بازجویی کردند و سپس به او اطلاع داده‌اند که سید امامی در زندان خودکشی کرده است.

در واکنشی دیگری، معاون پارلمانی وزیر خارجه کانادا در جلسه پرسش و پاسخ در پارلمان این کشور، مرگ آقای سیدامامی در زندان را مشکوک خواند و از دولت ایران خواست تا در این باره تحقیق کند.