تایید وجود یک «سیارک تروجان» که تا ۴ هزار سال دیگر همراه با زمین به دور خورشید می‌چرخد

14/11/1400 05:16:00 ب.ظ

تایید وجود یک «سیارک تروجان» که تا ۴ هزار سال دیگر همراه با زمین به دور خورشید می‌چرخد جزئیات بیشتر🔽

محققان در مطالعه‌ای جدید دریافته‌اند یک سیارک به نام «ایکس‌ال۵ ۲۰۲۰» (2020XL5) که پیشتر در سال ۲۰۲۰ کشف شده بود در واقع یک سیارک تروجان متعلق به زمین است و همراه با آن به دور خورشید می‌چرخد. هرچند پیش از این سیارک‌های تروجان مربوط به سیارات دیگر منظومه شمسی کشف شده‌ند، با این حال تا کنون...

هرچند پیش از این سیارک‌های تروجان مربوط به سیارات دیگر منظومه شمسی کشف شده‌ند، با این حال تا کنون وجود تنها یکی از این اجرام به نام «تی‌کا‌۷ ۲۰۱۰» (2010TK7) تایید شده بود که در امتداد مسیری مشابه زمین می‌چرخید. در نتیجه سیارک تروجان جدید، دومین همراه شناخته‌شده زمین به شمار می‌رود.

تونی سانتانا-روس، محقق در دانشگاه آلیکانته، می‌گوید: «کشف سیارک جدید به عنوان یک تروجان زمین تأیید می‌کند که سیارک قبلی یک استثنای نادر نیست و احتمالاً موارد بیشتری نیز وجود دارد. در نتیجه این کشف ما را تشویق می‌کند تا به تقویت استراتژی‌های خود ادامه دهیم، تا در صورت وجود، نخستین تروجان زمین اولیه را پیدا کنیم.»

سیارک‌های تروجان عموما به عنوان «فسیل»‌های منظومه‌ ما شناخته می‌شوند و دارای اطلاعات ارزشمندی از زمان شکل‌گیری منظومه شمسی هستند. سیارک تروجان «ایکس‌ال۵ ۲۰۲۰» پیش از این توسط تلسکوپ پیمایشی مستقر در هاوائی مشاهده و نام آن به پایگاه داده متعلق به اتحادیه بین‌المللی نجوم اضافه شده بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

چین با چه شرایطی نفت ایران را می خرد؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: چندی پیش «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بنا بر دعوت پادشاهی سعودی راهی ریاض شد تا در دو نشست یکی میان چین و سران کشورهای عربی و دیگری با حضور رئیس جمهور چین و سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شرکت داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نفتالی بنت: پدافند هوایی لیزری برای مقابله با تهدیدات ایران ظرف یک سال آماده می‌شود🔺 نفتالی بنت: پدافند هوایی لیزری برای مقابله با تهدیدات ایران ظرف یک سال آماده می‌شود ▪️ مقامات دفاعی اسرائيل می‌گویند این سامانه با استفاده از لیزر می‌تواند پهپادها و راکت‌ها را نابود کند. همونقدر که گنبد آهنین ادعایی امنیت و آرامش فراهم کرد پدافند هوایی لیزریشون هم کار میکنه 😂 اگر کمتر از یکسال نابود شدید چی؟ 😂😂😂😂😂😂

بنت: سامانه هوایی لیزری برای مقابله با تهدیدهای ایران ظرف یک سال آماده می‌شودنفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد برای مقابله با حملات موشکی و راکتی نیروهای نیابتی ایران به کشور خود، به زودی از یک فناوری دفاعی فوق پیشرفته تحت بیدار شو صبح شده گنبدت رو دیدیم لیزرت رو هم میبینیم!

مدارس ابتدایی در استان تهران به مدت یک هفته غیرحضوری شداستاندار تهران از غیرحضوری شدن مدارس ابتدایی در استان تهران به مدت یک هفته خبرداد.

مدارس ابتدایی در استان تهران به مدت یک هفته غیرحضوری شداستاندار و رئیس ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونای استان تهران از غیرحضوری شدن یک هفته‌ای مدارس ابتدایی و تعطیلی مهدهای کودک در این استان به مدت یک هفته خبر داد.

دستگیری «جوانترین فرمانده آتش‌ به اختیار» به اتهام فساد مالی؛ مهرشاد سهیلی کیست؟قرارگرفتن خبر دستگیری مهرشاد سهیلی، فرمانده ۱۷ساله یک قرارگاه جهادی وابسته به سپاه پاسداران، روی خروجی خبرگزاری مهر در روز سه شنبه دوازدهم بهمن، درحالی صورت گرفت که پیشتر چندین گزارش تحقیقی و میدانی درباره او در چندین رسانه مکتوب و دیجیتال داخل ایران، منتشر شده بود. با این حرفها مردم دل سرد نکنید ما که میگیم بچه ها متشکریم داریم میر نیم به جام جهانی همراه با یاسمین جون حرومزاده حرومزادست پول حروم خورده ‌بزرگ شده تو ژنشون هست اینها در زمان حیات از اولشون تا آخرشون لعنت می‌شوند ولی ککشون هم نمیگزه می دونند همه داستانشون دروغه و می دزدند می کشند و غارت می کنند از دوحالت در این گونه موارد جدا نیست، یا طرف با دزدان همکاری نکرده و موی دماغشان شده، یا دست در جیب دزدان کرده، وگرنه با اصل دزدی مشکل ندارند.

اسرائیل همراه با عربستان و عمان به رزمایش بزرگ دریایی به فرماندهی آمریکا می‌پیوندداسرائیل، عربستان، عمان، امارات و بحرین از جمله ۶۰ کشوری هستند که در رزمایش بزرگ دریایی به فرماندهی آمریکا مشارکت دارند. ۶۰ کشور ؟ چه خبره