تایید مرگ «عزت ابراهیم الدوری» معاون صدام معدوم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ابراهیم_الدوری معاون صدام مُرد منابع غیر رسمی از مرگ الدوری معاون صدام و مرد شماره دو حزب بعث خبر می‌دهند حزب بعث با انتشار بیانیه‌ای رسما خبر مرگ معاون دیکتاتور سابق عراق را تائید کرد

عزت ابراهیم الدوری معاون صدام دیکتاتور معدوم عراق و مرد شماره دو حزب منحله بعث بود که چندین سمت کلیدی را در این دوره در دست داشته از جمله معاون رئیس شورای فرماندهی و قبل از آن نیز تصدی وزارت کشور و وزارت کشاورزی را عهده دار بود.

وی از البوحریه که از عشیره المواشط در شهر الدور است و عشیره‌ای ریشه‌دار است محسوب می‌شود و علت نامگذاری عشیره به المواشط به شیخ محمد المشط مربوط می‌شود. عزت الدوری در الدور در استان صلاح الدین رشد یافت و به‌سوی گرایش‌های صوفیانه رفت. وی در درس و تحصیل موفقیتی نداشت و بارها مردود شد تا اینکه دبیرستان را رها و به فروشنده دوره‌گردی تبدیل شد. وی سپس به حزب بعث پیوست و به‌سرعت رشد کرد و عضو رهبری این حزب شد. وی با پنج زن ازدواج کرد که یازده پسر و 13 دختر حاصل این ازدواج‌ها بود.

پس از حمله آمریکا به عراق مخفی شد و نظامیان آمریکایی ده‌میلیون دلار برای هر که اطلاعاتی بدهد که به بازداشت وی منجر شود جایزه تعیین کردند. وی از مظنونین تحت تعقیب و شماره شش نزد آمریکایی‌ها بود. حزب بعث در یازده نوامبر 2005 خبر مرگ وی را اعلام اما بعد از مدتی آن را تکذیب کرد. وی در آوریل 2012 در نوار ویدئویی ادعاهایی درباره دخالت ایران مطرح کرد و ژانویه 2013 شبکه العربیه نوار ویدئویی دیگری از وی منتشر کرد که در آن وی از فتنه‌های الانبار در این سال و دیگر مناطق سنی‌نشین حمایت کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

صدام دیکتاتور بود؟ در حکومت صدام برای ریاست جمهوری هر 4سال یکبار انتخابات سراسری داشتیم (استدلال ج.ا برای دموکراتیک بودن حکومتش برگزاری انتخابات است) شاید بهتر بود صدام خودش را ولی فقیه خطاب میکرد و بدون انتخابات و با رأی نخبگان، مادام العمر بصورت دموکراتیک بر مردمش حکومت می کرد!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قتل یک مخالف جمهوری اسلامی در کانادا؛ حامد اسماعیلیون هم می‌گوید تهدید به مرگ شده است🔺قتل یک مخالف جمهوری_اسلامی در کانادا؛ حامد اسماعیلیون هم می‌گوید تهدید به مرگ شده است ⚡️همزمان با قتل یک مخالف جمهوری اسلامی در تورنتو کانادا، حامد اسماعیلیون که دختر و همسرش را در سرنگونی هواپیمای_اوکراینی از دست داده نیز گفت تهدید به مرگ شده است. دولت کانادا تا چه حد مقصر است که این اجازه را داده است. مرا به یاد کل دولت و پلیس فرانسه میاندازد. 'سهل انگاري متعدد دولت ليبرال كانادا باعث شده كانادا جولان گاه حضور و رفت و امداقازاده ها و وابسته ها و مزدوران و تروريستها و سانديس خوران و ماله كشها و لابيهاي جمهوري اسهالي كه از اين اوضاع كانادا سو استفاده ميكنند و اين جنايات هم ثمره اين سهل انگاريست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مرگ شهروند مشهدی با اسپری فلفل و شوکر توسط پلیس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ابتلا و مرگ و میر بالای کرونا در کشور/روند صعودی بیماری در ۱۵ استانابتلا و مرگ و میر بالای کرونا در کشور روند صعودی بیماری در ۱۵ استان بر اساس اعلام کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت، در هفته منتهی به ۲ آبان ماه موارد ابتلا و مرگ‌ومیر در کشور بالا و روند نیز مختصری صعودی شده است. من برای مردم حمایت می کنم. اصلاح طلب مصدقی هزار جور حرف درست می کند. ساوجبلاغو دهاتای اطراف سیستان و بلوچستانو تعطیل کنن، آمار میاد پایین فقط میشه گفت: یا چسین_سیدالنفهما اتحاد_برای_نوید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مامور متخلف در پی ماجرای مرگ یک جوان در جریان دستگیری بازداشت شددادستان نظامی خراسان رضوی گفت: مأمور متخلف در ماجرای مشهد با قرار بازپرس دادسرای نظامی بازداشت شد. دومین قتل دادستان نظامی خراسان شمالی یا خراسان رضوی؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیحات بازپرس ویژه قتل مشهد درمورد مرگ مهرداد سپهریتوضیحات بازپرس ویژه قتل مشهد در مورد مرگ مهرداد_سپهری اثرات شوکربرقی و اسپری فلفل روی بدن و یا صورت جسد نبود، اما روی گردن او آثار ضربه بود رفتار پلیس بعد از مهار درست نبود اما به دلیل حرف‌های نامربوط مهرداد سپهری بود پرونده به دادسرای نظامی فرستاده شد حتما باید یه پورن استار خارجی باشه تا براش هشتگ بزنی یا محکوم کنی یا شمع روشن کنی خبط وخشونت پلیس همه جا است ولی اگه اونیکه تو امریکاست برات مهمه وهموطنت نه یعنی قلم به مزدی وقلم فروش بی شرف ماله کشی در جنایت رژیم تا کی ادامه خواهد داشت ؟! پیمان_نوین قیافه ناجوری داشت بنده خدا ... امان از اعتیاد مسئولینم که مثل سابق خواب تشریف دارند با اعتیاد کنار اومدن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مرگ مدیرعامل سامسونگ؛ کسی که کسب و کار خانوادگی را به قدرت برتر کره جنوبی تبدیل کرد - BBC News فارسیلی کون‌هی، مدیرعامل گروه سامسونگ کره جنوبی امروز در سن ۷۸ سالگی درگذشت. او توانسته بود کسب و کار کوچک پدر خود را به یک قطب نیرومند اقتصادی کشورش تبدیل کند و آن را به بخشهای دیگری نظیر بیمه و کشتیرانی هم گسترش دهد. بجای مرگ مدیر عامل سامسونگ بفرمایید فوت مدیر عامل سامسونگ، شخصیت خودتان را پاس بدارید.😂 تو طویله بزرگ شدید و پدر مادر درست حسابی نداشتید یادتون بده می دونم اما این مدت در انگلستان هم آداب فرمایش یاد نگرفتید؟😁 خداوند رحمتت کنه، خاکستر تو یک نفر به کل زندگی ما ۸۵ میلیون ایرانی شرف داره
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »