تایید حکم اعدام دو زندانی به اتهام «توهین به مقدسات» و «سب‌النبی» در دیوان عالی کشور

23/07/2021 08:40:00 ق.ظ

تایید حکم اعدام دو زندانی به اتهام «توهین به مقدسات» و «سب‌النبی» در دیوان عالی کشور #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, اعدام

تایید حکم اعدام دو زندانی به اتهام «توهین به مقدسات» و « سب‌النبی » در دیوان عالی کشور العربيه_فارسى

«کانون مدافعان حقوق بشر» از تایید حکم اعدام یوسف مهراد و سعدالله فاضلی در دیوان عالی کشور خبر داد.به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر، سعدالله فاضلی به اتهام

آخرین به روزرسانی:23 ژوئیهٔ ,2021: 09:30 صبح GSTآدرس کپی شد«کانون مدافعان حقوق بشر» از تایید حکم اعدام یوسف مهراد و سعدالله فاضلی در دیوان عالی کشور خبر داد.به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر، سعدالله فاضلی به اتهام «توهین به مقدسات» و «سب‌النبی» به سه‌بار اعدام و یوسف مهراد به یک‌بار اعدام محکوم شده‌اند.

Advertisementبنا بر این گزارش، یوسف مهراد و سعدالله فاضلی از دسترسی به تلفن و برقراری ارتباط با خانواده خود محروم هستند و به صورت مرتب توسط مقامات امنیتی و قضایی تهدید می‌شوند.در این گزارش آمده است معاون دادستان استان مرکزی، در چند روز گذشته به این دو زندانی اعلام کرده است: « من خودم به دلیل اینکه به پیامبر توهین کرده‌اید شما را اعدام خواهم کرد.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

کانون مدافعان حقوق بشر: حکم اعدام دو زندانی عقیدتی در ایران تایید شد🔺کانون مدافعان حقوق بشر: حکم اعدام دو زندانی عقیدتی در ایران تایید شد ▪️«کانون مدافعان حقوق بشر» می‌گوید حکم یک بار اعدام «یوسف_مهراد» و سه بار اعدام «سعدالله_فاضلی» به اتهام «توهین به مقدسات» و « سب‌النبی » به تأیید دیوان عالی کشور رسیده است. همه ما حكممون اعدامه هنوز نوبتمون نشده USABehFarsi Europarl_EN PPE_EN vanderbellen ForeignAffairs GermanyDiplo newsmax FoxNews CNN i24NEWS_EN PEStrasbourg StateDept MessageFromLen KavehMoussavi LisaDaftari SecBlinken USEnvoyIran KavehMoussavi StateDept UNHumanRights antonioguterres مرگ برخامنه ای لعنت برخمینی

تایید حکم ۱۰ سال حبس «اکبر نعیمی» در دادگاه تجدیدنظر تهران

تایید حکم 9 سال و 8 ماه حبس برای یک فعال ترُک در ایرانممنون از پوشش خبریتون ولی از آناتولی انتظار بیشتری داریم تا اخبار فعالین مدنی ترک آذربایجان را بیشتروگسترده تر پوشش دهد محروم آذربایجان مغموم آذربایجان

ویدئو؛ جف بزوس پس از سفر چند دقیقه‌ای به فضا به زمین بازگشتجف بزوس، میلیاردر مشهور آمریکایی روز گذشته پس از یک سفر ماجراجویانه چند دقیقه‌ای به فضا که شرکت فضایی تحت مالکیت او مجری آن بود با موفقیت به زمین بازگشت ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽 خوزستان چه خبر؟ یورونیوز فارسی، بجای این خبر مزخرف، از کشتار مردم ایران در خوزستان_قهرمان بنویس! اگر شرف داری و انسانیت در تو و اربابانت نمرده است!!!!!!!!!!!!!!!! خوزستان_تنها_نیست اعتراضات_سراسری

لهستان به اشتباه شش شناگر اضافی به المپیک توکیو فرستاد - BBC News فارسیلهستان که به اشتباه تعداد زیادی شناگر برای مسابقات المپیک توکیو فرستاده بود، مجبور به بازگرداندن شش شناگر شده است.

موظف به رسیدگی به مشکلات خوزستان هستیماستاندار خوزستان: *موظف به رسیدگی به مشکلات خوزستان هستیم دولت و نظام با همه توان برای رسیدگی به مشکلات استان خوزستان به میدان آمده‌اند *امیدواریم شاهد بهبود وضعیت مردم باشیم *علی‌رغم همه اقدامات صورت گرفته نمی‌توان در کوتاه مدت انتظار معجزه داشت بستن جاده ها یکی از بهترین راه ها برای به زانو در آوردن رژیم است. کم خطر هم است. از دهه هفتاد با انتقال اب بین حوضه ای و ندیدن طرح جامع اب کشور،این مشکلات شروع شد و با عدم توجه به برنامه ریزی صحبح کشت مناسب و عدم بهره برداری تصفیه خانه های اب و فاضلاب این مشکل در حال حاضر و در شرابط تحریمی و بلوکه بودن بانکی،به اوج رسید این اقا اول استان دار چهار محال و بختیاری بود بعد ایلام حالام خوزستان معلوم نیست در اینده قراره کجا رو به گند بکشه!!

23 ژوئیهٔ ,2021: 07:08 صبح GST آخرین به روزرسانی: 23 ژوئیهٔ ,2021: 09:30 صبح GST آدرس کپی شد «کانون مدافعان حقوق بشر» از تایید حکم اعدام یوسف مهراد و سعدالله فاضلی در دیوان عالی کشور خبر داد.آرشیو بر اساس اطلاعات منابع حقوق بشری حکم اعدام برای دو زندانی عقیدتی در ایران در دیوان عالی کشور تأیید شده است.استان‌وایر - شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران با تایید حکم دادگاه بدوی، «اکبر نعیمی»، فعال فرهنگی ساکن شهرستان «خوی» در استان آذربایجان غربی را مجموعا به ۹ سال و هشت ماه حبس تعزیری محکوم کرد.حکم زندان 9 سال و 8 ماه برای اکبر نعیمی، فعال ترک آذربایجانی ایران توسط دادگاه تجدید نظر تهران تایید شد.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر، سعدالله فاضلی به اتهام «توهین به مقدسات» و «سب‌النبی» به سه‌بار اعدام و یوسف مهراد به یک‌بار اعدام محکوم شده‌اند. Advertisement بنا بر این گزارش، یوسف مهراد و سعدالله فاضلی از دسترسی به تلفن و برقراری ارتباط با خانواده خود محروم هستند و به صورت مرتب توسط مقامات امنیتی و قضایی تهدید می‌شوند. «کانون مدافعان حقوق بشر» می‌گوید حکم یک بار اعدام «یوسف مهراد» و سه بار اعدام «سعدالله فاضلی» به اتهام «توهین به مقدسات» و «سب‌النبی» به تأیید دیوان عالی کشور رسیده است. در این گزارش آمده است معاون دادستان استان مرکزی، در چند روز گذشته به این دو زندانی اعلام کرده است: « من خودم به دلیل اینکه به پیامبر توهین کرده‌اید شما را اعدام خواهم کرد. نتیجه حکم دادگاه تجدید نظر نیز پس از بازداشت و در زندان به اکبر نعیمی ابلاغ شده است.» یوسف مهرداد، 4 خرداد 99 در خانه خود در اردبیل بازداشت و به زندان اراک منتقل و اردیبهشت سال جاری خبر صدور اعدام این دو شهروند توسط شعبه اول دادگاه کیفری یک استان مرکزی منتشر شد.» بنا بر این گزارش، «معاون دادستان استان مرکزی» در روزهای گذشته با تهدید یوسف مهراد و سعدالله فاضلی، گفته است «من خودم به دلیل این که به پیامبر توهین کرده‌اید شما را اعدام خواهم کرد. این دو زندانی عقیدتی چندی پس از اعلام حکم اعدام در بخش دیگری از پرونده به اتهام «توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی، توهین به رهبری، تبلیغ ضد نظام و تشکیل گروه» به 8 سال حبس محکوم شدند. با اعمال ماده 134 قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی 5 سال زندان برای وی قابل اجرا است.

کانون مدافعان حقوق بشر احکام صادره توسط دادگاه اراک را «غیرانسانی» توصیف کرده و گفته است که این احکام به قصد سرکوب و به سکوت کشاندن منتقدان جامعه و محدود کردن آزادی بیان و نقض حق حیات منتقدان صادر می‌شود. بنا بر گزارش‌ها، مقامات قضایی جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه ۲۷ تیر دو مرد را در ارومیه اعدام کردند. اکبر نعیمی دوم بهمن ۱۳۹۸ در پی مراجعه ماموران وزارت اطلاعات به محل کار وی در «سالن تعمیرات هواپیمایی هما» در تهران بازداشت و به بند امنیتی   ۲۰۹   زندان اوین منتقل شده بود. «سب‌النبی» به معنی توهین و اهانت به مقدسات اسلام، پیامبر یا ائمه است. طبق ماده 513 قانون مجازات اسلامی توهین‌کنندگان به «مقدسات اسلام یا هر یک از انبیا» به حکم اعدام و یا حبس از یک تا پنج سال محکوم خواهند شد. مقام ارشد قضایی ایران می‌گوید بابک زنجانی «همکاری» نکند اعدام می‌شود مرتضوی مقدم در یکی از برنامه های تلویزیون دولتی ایران گفت دیوان عالی کشور رای بابک زنجانی را صادر کرده است «ولی شرایطی هست که طرف باید اطلاعاتی را بدهد و اموالی را حیف و میل کرده و حساب‌هایی هست که باید آنها شناسایی شود تا بعد از آن حکم اجرا شود. کانون مدافعان حقوق بشر در اردیبهشت سال جاری خبر صدور حکم اعدام یوسف مهراد و سعدالله زارعی را توسط شعبه اول دادگاه کیفری یک استان مرکزی منتشر کرد. این دو زندانی عقیدتی چندی پس از آن علاوه بر حکم اعدام به 8 سال حبس نیز محکوم شده‌اند..

گفته می‌شود «فرهاد چهره‌سا کومله» نیز پرونده‌ای با اتهام مشابه در دادگاه کیفری دارد که تا کنون به آن رسیدگی نشده است. بر اساس آخرین گزارش «سازمان عفو بین‌الملل»، ایران با اجرای 246 حکم اعدام در سال گذشته میلادی، پس از چین در رتبه دوم اعدام‌ها در جهان قرار دارد. به گفته عفو بین‌الملل این حداقل آمار ثبت‌شده در ایران است و احتمال می‌رود که شمار اعدام‌ها در این کشور بیشتر از این تعداد باشد. .