تایپه از حضور ناو هواپیمابر چینی در تنگه تایوان خبر داد

27/12/1400 07:41:00 ب.ظ

تایپه از حضور ناوهواپیمابر چینی در تنگه تایوان خبر داد جزئیات بیشتر🔽

این خبر در حالی منتشر می‌شود که چندی است نگرانی‌ها نسبت به احتمال یک تهاجم نظامی از سوی چین علیه تایوان پس از حمله نظامی روسیه به خاک اوکراین بالا گرفته و این موضوع بر حساسیت بالقوه تنگه تایوان و امنیت آن افزوده است. ایالات متحده آمریکا که از متحدان اصلی تایوان محسوب می‌شود آب‌راه میان این جزیره و چین را یک منطقه...

ایالات متحده آمریکا که از متحدان اصلی تایوان محسوب می‌شود آب‌راه میان این جزیره و چین را یک منطقه دریایی بین‌المللی می‌داند و برای دفاع از آنچه «آزادی دریانوردی» خوانده شده کشتی‌های جنگی خود را به این منطقه اعزام کرده است.

بیانیه هشدار آمیز وزارت دفاع تایوان پیش از گفتگوی تلفنی روسای جمهوری ایالات متحده و چین منتشر شد که گفته می‌شود بیشتر بر تهاجم نظامی ارتش روسیه به خاک اوکراین و روابط نزدیک پکن و مسکو در این میان متمرکز بوده است.

فرانس‌پرس در ادامه این گزارش یادآوری کرده است که تردد کشتی‌های جنگی در تنگه تایوان، آب‌راهی که ۱۸۰ کیلومتر عرض دارد، غیرمعمول نیست. ناو شاندونگ پیش از این در دسامبر ۲۰۲۰، یک روز پس از عبور یک کشتی جنگی ایالات متحده، از این تنگه عبور کرده بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

چین_تایپه درسته حالا جنگ اوکراین داره تمام میشه جنگ چین و تایوان تازه شروع میشه و این حکایت همچنان باقیست ؛؛😁😁😁😁🖐

ایران در دوران کرونا از نظر قربانیان پرستاری «جزء اولین‌ کشورها در جهان» بوددبیرکل خانه پرستار ایران می‌گوید که در دوران کرونا، از نظر جان‌باختگان پرستاری، ایران جزء اولین‌ کشورها در جهان بوده است و ماهانه حدود ۳۰۰ نیروی متخصص در این حوزه مهاجرت کرده‌اند.

از داربی تا هت‌تریک؛ اصطلاحات فوتبالی از کجا آمده‌اند؟ - BBC News فارسیبسیاری از اصطلاحات فوتبالی به طور مستقیم و بدون تغییر وارد زبان فارسی شده‌اند و دانستن سرچشمه آن‌ها برای فارسی زبانان هم جذاب است. در این مطلب نگاهی انداخته‌ایم به معنای تعدادی از معروف‌ترین واژه‌های فوتبالی و سرچشمه آن‌ها.

تمجید آمریکا از حمایت ترکیه از اوکراینوزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با وزیر امور خارجه کشورمان خود از حمایت آنکارا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و همچنین کمک‌های ترکیه به کی‌یف قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی صلیبچیها تازه دارند متوجه میشوند حکومت تورکیه و دیگر ملتهای تورکان با علوم حق حقیقت طبیعی خردمندانه است نه با علوم ذهنی ناقص و محدود صلیبچیها. بنابرین سیستم خردمندانه حکومتی(انجمن‌مغان)تورکان با فعال شدن در کشورهای آسیای میانه بزودی در جهان الگوی اصلی حکومتهای جهان خواهد بود.

آمریکا: در رفتار روسیه نشانه‌ای از پیشرفت مذاکرات با اوکراین نمی‌بینیمسخنگوی کاخ سفید می‌گوید ایالات متحده، هیچ‌ نشانه‌ای در رفتار روسیه مبنی بر پیشرفت مذاکرات مسکو و کی‌یف نمی‌بیند. رئیسی دیوث بنزین ویژه سفر عید نوروز چرا ندادی روحانی قبل کرونا میداد دیوث تو چرا ندادی زورت میاد یه ۶۰لیتر اضافی به مردمت بنزین بدی چون ما لبنانی نیستیم زورت میاد خرج کنی بیشرف

درخواست زلنسکی از کنگره آمریکا برای حمایت از اوکراینولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، چهارشنبه شب در یک سخنرانی تاریخی از کنگره درخواست کمک کرد و خطاب به قانونگذاران آمریکایی گفت: «ما همین الان به کمک شما نیاز داریم.» بنده خدا اگه ترامپ بود نگفته میومدکمکت . این دموکراتهای کصافط چپ خودشون تروریستن.کل دغدغشون همجنس‌گراییه. اون نانسی پلوسی عفریت مظهر هرچی کصافطه تودنیا چین کمونیست کرونا رودراوردترامپ آمریکا روقرنطینه کرداینا معترض بودن نژادپرستیه و.. توسوریه هم که بشارروزد

روحانی زندانی مخالف حکومت: در زندان‌های شما خبری از حقوق بشر نیست