تایلند برای معترضان خواهان اصلاح نظام پادشاهی حکم جلب صادر کرد - BBC News فارسی

29/05/1399 01:52:00 ب.ظ

تایلند برای معترضان خواهان اصلاح نظام پادشاهی حکم جلب صادر کرد

دولت تایلند برای شش نفر از رهبران معترضانی که خواهان اصلاحات در نظام پادشاهی بودند، حکم بازداشت صادر کرده است. این افراد خواهان اصلاحات عمیق سیاسی در تایلند از جمله اصلاح نظام پادشاهی شده‌اند. ۳۸ دقیقه پیش توضیح تصویر، در هفته‌های اخیر تظاهرات ضد دولتی در تایلند برگزار شده است و دانشجویان هر روز تقریبا تجمع می‌کنند.

شماری از آنها تا کنون بازداشت شده‌اند دولت تایلند برای شش نفر از رهبران معترضانی که خواهان اصلاحات در نظام پادشاهی بودند، حکم بازداشت صادر کرده است.

این افراد خواهان اصلاحات عمیق سیاسی در تایلند از جمله اصلاح نظام پادشاهی بودند. هفته پیش در تجمعی که در دانشگاه تاماسات در نزدیکی بانکوک برگزار شد، شرکت‌کنندگان این خواسته‌های خود را مطرح کردند. بحث در باره نقش خاندان سلطنتی در سیاست در تایلند به شدت ممنوع است و تخطی از آن مجازات دارد.

چرا پادشاه تایلند 'محبوبه رسمی‌' خود را مجازات کرد؟ هر فردی که به اهانت به خانواده پادشاهی محکوم شود، با حداقل ۱۵ سال زندان رو‌به‌رو است. پرایوت چان-او-چا، نخست‌وزیر تایلند که پیشتر فرمانده ارتش بود، پس از تجمع دانشجویان گفت "آنها زیاده‌روی کرده‌اند." او گفته است "اکثریت" مردم تایلند از معترضان حمایت نمی‌کنند. headtopics.com

در هفته‌های اخیر تظاهرات ضد دولتی در تایلند برگزار شده است و دانشجویان هر روز تقریبا تجمع می‌کنند. شماری از آنها تا کنون بازداشت شده‌اند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پرزیدنت ترامپ: با حذف سلیمانی و البغدادی جریان در خاورمیانه عوض شد؛ بسیاری از کشورها خواهان رابطه با اسرائیل هستندپرزیدنت ترامپ: با حذف سلیمانی و البغدادی جریان در خاورمیانه عوض شد؛ بسیاری از کشورها خواهان رابطه با اسرائیل هستند هفته پیش پرزیدنت ترامپ اعلام کرد در پی رایزنی‌ها، اسرائیل و امارات متحده عربی توافق کردند روابط رسمی دوجانبه را آغاز کنند.

بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت مدیرکل گمرک لبنان را روانه زندان کردامروز (دوشنبه) بازپرس شورای دادگستری در پرونده انفجار بندر بیروت حکم جلب مدیرکل گمرک لبنان را صادر کرد.

بهرام بیضایی: سینما، بهمن مفید را حرام کرد - BBC News فارسی'بهمن مفید چهل سال مجوز بازی نگرفت، دوساعته مجوز دفن گرفت'. این جمله‌ای بود که بعد از برگزاری مراسم تدفین بهمن مفید، در شبکه‌های اجتماعی تکرار شد. از زمان مرگ آقای مفید (۲۶ مرداد)، شبکه‌های اجتماعی پر شده از گلایه کاربرانی که به ممنوع‌الفعالیت بودن بعضی هنرمندان و سانسور حاکم بر فضای فرهنگی و هنری به شدت اعتراض دارند.

رئیس جمهور مالی ساعاتی پس از شورش نظامیان استعفا کرد - BBC News فارسییک سخنگوی دولت مالی در گفت و گو با بی بی سی تایید کرده است که سربازان شورشی ارتش ابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس جمهور این کشور، را دستگیر کرده اند.

ترامپ پیشگام حق رای زنان در آمریکا را عفو کرد - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا سوزان برانل آنتونی، از پیشگامان حقوق زنان در آمریکا را در مراسمی به مناسبت یکصدمین سالگرد حق رای زنان عفو کرده است.

پومپئو در تلاش برای بازگرداندن تحریم‌های ایران به شورای امنیت می‌رود - BBC News فارسیخبرگزاری رویترز گزارش می دهد که مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا احتمالا روز پنجشنبه به سازمان ملل خواهد رفت تا برای بازگرداندن کلیه تحریم های سازمان ملل علیه ایران تلاش کند.