تاکید بر موضع ثابت دولت قانونی یمن در قبال راه‌حل سیاسی و آتش‌بس

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

تاکید بر موضع ثابت دولت قانونی یمن در قبال راه‌حل سیاسی و آتش‌بس العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

یمن را محکوم کرد، دولت قانونی این کشور بر موضع ثابت خود در تعامل مثبت با فراخوان‌های بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس در یمن تاکید کرد.

وزارت خارجه یمن همچنین بر موضع ثابت دولت قانونی این کشور در تعامل مثبت با همه فراخوان‌های بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس و از سرگیری روند راه‌حل سیاسی در یمن تاکید کرد.موضع حمایت‌آمیز دولت قانونی یمن در پی آن اعلام شد که اعضای شورای امنیت در جلسه خود بر ضرورت پایان تنش‌آفرینی حوثی تاکید کرده و به کارگیری کودکان در نبردهای مارب را محکوم کردند.

اعضای شورای امنیت همچنین خواهان تحت پیگرد قرار دادن عاملان نقض‌ها و تعدی‌های صورت گرفته علیه حقوق بشر و نقض‌های قانون بین‌المللی انسانی شده و مجددا حمایت خود از حاکمیت یمن، یکپارچگی، استقلال و تمامیت ارضی این کشور را ابراز داشتند.شایان ذکر است که شبه نظامیان حوثی، پیشنهاد راه حل ارائه شده از سوی تیم لوندرکینگ نماینده آمریکا در یمن را رد کرده و آن را غیر قابل قبول دانسته و تاکید کردند که آمریکا طرحی کم اهمیت تر از طرح مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل، ارائه داده است.

وزارت خارجه یمن نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که «شبه نظامیان حوثی، پیشنهاد آمریکا را با تشدید تجاوزگری خود علیه غیرنظامیان پاسخ دادند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید شارل میشل بر مسئولیت آمریکا و اروپا در پاسداری از دموکراسی و امنیت در جهان🔺تاکید شارل میشل بر مسئولیت آمریکا و اروپا در پاسداری از دموکراسی و امنیت در جهان ▪️رئیس شورای اروپا گفت اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید با یکدیگر از امنیت جهانی، ثبات و دموکراسی پاسداری کنند. اروپا و آمریکا در برابر استبدادی که از سال 1357 در ایران جریان دارد و اروپایی ها و آمریکایی ها نیز در تداوم و مماشات با آن نقش داشته اند چگونه به مسئولیت شان وفادار خواهند بود ؟ ای کاش به حای شعار کمی این ابله هان عمل داشتند هم دموکراسی وهم امنیت را درجهان و بخصوص خاورمیانه برقرار کرده اید،دیگر گورتان را گم کنید!!!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تاکید شورای انسجام جمعیت اسلامی افغانستان بر اهمیت برقراری صلح در این کشور
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پرزیدنت بایدن بر تعهد آمریکا و ژاپن به همکاری در برابر چالش‌‌های چین تاکید کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرمانده حکومت نظامی میانمار در روز ارتش بر «ادامه دموکراسی» تاکید کردفرمانده حکومت نظامی میانمار در روز ارتش بر «ادامه دموکراسی» تاکید کرد جزئیات بیشتر🔽 Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. ژنرال ! زرشک!!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاکید اعضای برجام بر جدیت خود برای حصول نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکنجلسه کمیسیون مشترک که با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین از سر گرفته شده بود، دقایقی پیش پایان یافت، همه طرف‌ها یکبار دیگر بر جدیت خود برای حصول نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن تاکید کردند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »