تاکید دبیرکل سازمان جهانی بهداشت بر عدم شتابزدگی در لغو محدودیت‌ها

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: کشورهایی که برای بازگشت به حالت عادی و رفع محدودیت‌های اعمال شده به منظور مقابله و کنترل شیوع کروناویروس جدید، شتابزده عمل کنند با رکود اقتصادی 'حتی شدیدتر و طولانی‌تر' و تداوم بیشتر شیوع کروناویروس مواجه خواهند شد

04/04/2020 03:59:00 ب.ظ

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: کشورهایی که برای بازگشت به حالت عادی و رفع محدودیت‌های اعمال شده به منظور مقابله و کنترل شیوع کروناویروس جدید، شتابزده عمل کنند با رکود اقتصادی 'حتی شدیدتر و طولانی‌تر' و تداوم بیشتر شیوع کروناویروس مواجه خواهند شد

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: کشورهایی که برای بازگشت به حالت عادی و رفع محدودیت‌های اعمال شده به منظور مقابله و کنترل شیوع کروناویروس جدید، شتابزده عمل کنند با رکود اقتصادی 'حتی شدیدتر و طولانی‌تر' و تداوم بیشتر شیوع کروناویروس مواجه خواهند شد.

شیوع کروناویروس در سراسر جهان تاکنون یک میلیون و ۱۳۳ هزار و ۴۵۵ مورد ابتلا و ۶۰ هزار و ۳۸۱ مورد مرگ و میر بر جای گذاشته است. این شیوع که کمی بیش از سه ماه پیش در چین پدیدار شد، با تعطیلیِ شهرها، اقتصاد را به سختی تحت فشار قرار داده و مردم بسیاری را در جهان از کار بیکار کرده است.

مرکل: مرگ جرج فلوید دهشتناک بود | DW | 04.06.2020 آتش‌سوزی یک خودرو در یزد؛ سه افغان کشته شدند دلیل ظاهر شدن حساب توئیتری ترامپ با جستجوی واژه نژادپرست در توئیتر چیست؟

در اوایل هفته جاری، مقامات سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به شدت افزایش سریع و شیوع جهانی این همه‌گیری ابراز نگرانی کردند.تدروس روز گذشته (جمعه) از کشورها خواست تا با گسترش برنامه‌های رفاه اجتماعی، مدیریت موانع مالی و اطمینان از اقدامات بهداشت عمومی با"بودجه کافی" به شهروندان خود کمک کنند.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با بیان این که شیوع کروناویروس یک بحران بی‌سابقه است که نیاز به پاسخ بی‌سابقه‌ای دارد، گفت: در صورتی که افراد به دلیل عدم تمکن مالی مراقبت‌های بهداشتی خود را به تأخیر انداخته یا از آن جلوگیری کنند، علاوه بر آسیب فردی که می‌بینند،  کنترل همه‌گیری را دچار اختلال کرده و دیگر افراد جامعه را نیز در معرض خطر قرار می‌دهند.

روز دوشنبه هفته گذشته مقامات سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده بودند که اعمال قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی برای مهار شیوع کروناویروس جدید کافی نیست. با این حال با وجود تأثیری که بر اقتصاد و جامعه دارد، ضروری بوده و بدون اعمال این محدودیت‌ها، شمار قربانیان این بیماری افزایش زیادی خواهد داشت.

دکتر مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های پزشکی WHO نیز با تاکید بر جدی بودن این همه‌گیری اظهار داشت که این ویروس بسیار کشنده بوده و کشورهای زیادی درگیر آن شده‌اند که باید مقابله با آن را جدی بگیرند.وی با بیان این که رهبران جهان باید سیستم‌های بهداشت عمومی خود را بهبود دهند، اعلام کرد که اگر کشورها خواهان اتمام چرخه پایان‌ناپذیر قرنطینه و تعطیلی‌های سراسری و تاثیرات اقتصادی آن‌ها هستند، باید با این ویروس مقابله حداکثری کرده و با آن زندگی کنند تا واکسن‌هایی که برای مقابله نهایی با این ویروس نیاز است، ساخته و آماده شوند.

بنا بر گزارش سی‌ان‌بی‌سی نیوز، مقامات سازمان جهانی بهداشت هم‌چنین اعلام کردند که کروناویروس مبارزه علیه سایر بیماری‌های عفونی مانند فلج اطفال را نیز دچار اختلال و مشکلاتی کرده است. در حالی که در سال‌های اخیر سازمان جهانی بهداشت فلج اطفال را به آستانه ریشه‌کنی رسانده بود، اکنون به‌کارگیری بیشتر کادر درمانی جهان برای مقابله در خط مقدم کروناویروس، در برخی موارد واکسیناسیون برای فلج اطفال را به طور موقت متوقف کرده است.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

MehranPousty من می ترسم آخر سر متحدین و متفقین بیان ایران نظم و برقراری امنیت رو بعهده بگیرن نمیشه که عده ای از مردم از گرسنگی بمیرن!! سازمان غذا و دارو وظیفه داره تستهای سرولوژی(تشخیص و جود آنتی بادی در افراد مبتلا شده و بهبود یافته) رو که قابل اعتمادند و به سرعت پاسخگو هستند (تستهای چند دقیقه ای در جهان تولید شده)به اندازه کافی و قیمت ارزان در دسترس مردم قرار دهد!

سازمان جهانی بهداشت: استفاده از ماسک معمولی به مقابله با شیوع کرونا کمک می‌کندسازمان جهانی بهداشت: استفاده از ماسک معمولی به مقابله با شیوع کرونا کمک می‌کند اما باید توجه داشت که این ایده نیاز و ضرورت شست‌وشوی دست‌ها، خانه‌نشینی و رعایت قرنطینه تا حد امکان و فاصله‌گذاری اجتماعی و حفظ فاصله فیزیکی با دیگران را منتفی نمی‌کند

گزارشگر ویژه سازمان ملل: همه تحریم‌ها لغو یا معلق شوند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimگزارشگر ویژه سازمان ملل: همه تحریم‌ها لغو یا معلق شوند گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور بررسی اثرات منفی اقدامات قهری یکجانبه بر روی بهره‌مندی از حقوق بشر از همه دولت‌ها خواست در بحبوحه همه‌گیری بیماری کووید_۱۹ تحریم‌ها علیه کشورها را رفع کنند

سازمان ملل خواستار همکاری بین‌المللی برای مقابله با کرونا شدمجمع عمومی سازمان ملل با صدور قطعنامه‌ای خواستار همکاری بین‌المللی برای مقابله با کرونا شد. - خبرگزاری آناتولی

اولین قطعنامه سازمان ملل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا صادر شدروسیه یکی از مخالفان قطعنامه جدید سازمان ملل بود. نماینده مسکو پیش‌نویس قطعنامه دیگری را به سازمان ملل ارائه کرد که در آن ضمن تاکید بر همکاری‌های جهانی برای مبارزه با این بحران، خواسته شده بود تا با توجه به شیوع جهانی کرونا و با هدف مبارزه موثرتر با آن، تحریم‌های بین‌المللی لغو شوند. «این قطعنامه که توسط کشورهای سوئیس، اندونزی، سنگاپور، نروژ، لیختن اشتاین و غنا پیشنهاد شده» همین کافی است که بدانیم قطعنامة کذا، پیشنهاد کدام «محفل» است!

تفویض صلاحیت اشرف غنی به امرالله صالح؛ 'توزیع زمین به مهاجران و هماهنگی با سازمان ملل'اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان طی فرمانی صلاحیت توزیع زمین برای مهاجران و بیجاشدگان داخلی، هماهنگی امور با سازمان ملل، نهادهای غیردولتی و جامعه مدنی را به امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری تفویض کرده است. دقيقا يعني چي بیجاشدگان را خودش بیجا کرده در جاهای موردنیاز. زمین و پول هم می‌دهد. خدا بده برکت. کارخوبی کرده:مهاجران ازچندین سالیست که انتظارتوزیع زمین را میکشند؛ اینکاراگربه زودی شود خیلی بهتراست.

هشدار سازمان ملل نسبت به اوضاع وخیم در سوریه در دوران کرونانماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه وضعیت این کشور در دوران شیوع کرونا «جدید» و «منحصر به فرد» خوانده و گفت کمک‌های بشردوستانه هیچگاه به اندازه امروز اهمیت نداشته است. - خبرگزاری آناتولی