تاکید چاووش‌اوغلو بر اهمیت روند همکاری کشورهای جنوب شرقی اروپا

27/03/1400 12:46:00 ب.ظ

17.06.

2021 آنتالیا/خبرگزاری آناتولی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه امروز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه نشست وزرای خارجه روند همکاری کشورهای جنوب شرقی اروپا در آنتالیا اظهار داشت: امروز کشورهای اروپای جنوب شرقی از طریق گفت‌وگو به دنبال یافتن راه حل برای مشکلات خود هستند.

وی گفت: روند همکاری کشورهای جنوب شرقی اروپا به عنوان فراگیرترین مجمع منطقه به بستری تبدیل شده که می‌تواند کشورهای منطقه را حتی در سخت‌ترین شرایط نیز گردهم آورد. چاووش‌اوغلو تاکید کرد: «امسال بیست و پنجمین سالگرد این همکاری را جشن می‌گیریم. 23 سال قبل برای اولین بار در اجلاس آنتالیا در مورد منشور حسن همجواری و روابط همسایگی خوب که سند اساسی ما است، بحث کردیم. از آن زمان تاکنون ما در تحقق اهداف مشترک خود راهی طولانی طی کرده‌ایم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا و روسیه بر سر بازگرداندن سفیران خود توافق کردند | DW | 16.06.2021ملاقات جو بایدن با همتای روس خود در سوئیس به پایان رسید. پوتین گفت گفتگوها با بایدن سازنده بود و دو کشور بر سر بازگشت سفرا توافق کردند. بایدن گفته دو کشور بر سر جلوگیری ایران از دسترسی به سلاح هسته‌ای همکاری می‌کنند. 😆 هردو غلط میکنند در سیاست استقلال یک کشور مستقل به مانند ایران دخالت کنند. دیدار دو قاتل به پایان رسید.

درهای تاج محل بر روی بازدیدکنندگان گشوده شددرهای تاج محل پس از دو ماه به روی بازدیدکنندگان از این مکان تاریخی گشوده شد. - خبرگزاری آناتولی خدمات الزكاة والضريبه 1-تقديم وتصحيح الاقرارات الضريبيه الخاطئه بطريقه نظاميه 2-تسجيل جديد اوالغاء المميز 3-تقديم الاقرارات الزكويه والاعتراض عليها 4-استخراج شهاده الضريبه والرقم الضريبي 5-الغاء الفحص الضريبي والغرامات 6-نشيك علي حسابك مجانا ونعطيك تقرير واتساب 0576319960

خاتمی اقدام مهرعلیزاده مبنی بر انصراف از رقابت به نفع همتی را ستوددیدیم حکومت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران گماشتگان صلیبچیها بازم معرکه گیری کرد نمیخواهد بدون خونریزی حکومت کشور را به خردمندان حضوریکتائی ملتهای ایرانیان واگذار کنند بایستی با اتش زدن اوباشان جاهلان ملاهای فرقه در خیابانها به این بساط شئونیزم فارسی پایان داد.

توافق روسیه و آمریکا بر سر راه اندازی مکانیزم گفتمان ثبات استراتژیکرئیس جمهور آمریکا از حصول توافق با پوتین بر سر راه اندازی مکانیزم گفتمان ثبات استراتژیک برای جلوگیری از گسترش سلاح های جدید و پیشرفته خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

شکاف اجتماعی در جمهوری چک بر سر استفاده از نام‌های خانوادگی زنانهزنان در جمهوری چک هم اکنون از نام خانوادگی شوهران خود به همراه پسوند «اوا» (Ova) استفاده می‌کنند. مجلس نمایندگان این کشور اخیرا در جریان قانونگذاری درباره استفاده از کارت‌های شناسایی جدید با پیشنهادی موافقت کرد که به زنان امکان انتخاب یا عدم انتخاب نام خانوادگی زنانه را می‌دهد.

مذاکره سوئیس و آمریکا بر سر گسترش کمک‌های بشردوستانه به ایران | DW | 15.06.2021جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با همتای سوئیسی خود در ژنو ملاقات کرد. پس از این ملاقات خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که سوئیس و آمریکا می‌خواهند کمک‌های بشردوستانه به ایران را گسترش دهند. زمانی ایران ب این دوتاکشورکمک میکردآن موقع ک درجهان مورداحترام بودیم یادش بخیر هنوز صدقه خور شما نشدیم هنوز که هنوزه دستمون به دهنمون میرسه یه فکری به حال بقیه بکنید یاد اون موقعی که صدقه خور ما بودید باشید نمکدون نشکونید سوییس عزیز .. هنوز موجودی حسابهامون در بانکهای جنابعالی به صفر نرسیده .. بلوکه (غارت)شده اما خالی نشده.گوسفندهامون رو نخورید و یک تکه استخون اش رو جلوی خودمون پرت نکنید.همه چیز رو از این ملت گرفتید ولی قادر نشدید غرورش رو لمس کنید.عظمت در خون ماست و در تاریخ ما.