تاکید خالد بن سلمان بر اصرار سعودی برای دستیابی به راه حلی سیاسی در یمن

23/10/1399 08:14 ق.ظ

شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی شامگاه دوشنبه 11 ژانویه 2021 در استقبال از مارتن گریفتس

شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی شامگاه دوشنبه 11 ژانویه 2021 در استقبال از مارتن گریفتس به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهزاده خالد بن سلمان شامگاه دوشنبه در توئیتی گفت که او به همراه مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل، آخرین تحولات در یمن و تلاش‌های انسان‌دوستانه سعودی در این زمینه را مورد بررسی قرار داده است.

جانشین وزیر دفاع سعودی همچنین در رایزنی با مارتن گریفتس تاکید کرد که هر راهکاری در یمن باید بر اساس مرجع‌های سه‌گانه باشد و ثبات و امنیت را در این کشور محقق کند. در همین راستا وزارت خارجه سعودی شامگاه دوشنبه اعلام کرد این پادشاهی از تصمیم دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن شبه‌نظامیان حوثی در لیست سازمان‌های تروریستی استقبال می‌کند.

وزارت خارجه پادشاهی سعودی درج گروه شبه‌نظامی حوثی در فهرست «سازمان‌های تروریستی» و قرار دادن نام رهبران این گروه شبه نظامی در لیست‌های تروریسم را گامی هماهنگ با خواسته‌های دولت قانونی یمن جهت حد گذاشتن برای تعدی‌های این گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران دانست. headtopics.com

وزارت خارجه سعودی همچنین قردادن شبه‌نظامیان حوثی در لیست سازمان‌های تروریستی را در راستای جلوگیری از خطرهای حقیقی آنها در وخیم‌تر کردن اوضاع انسانی مردم یمن و ممانعت از ادامه تهدیدهای آنها علیه امنیت و صلح بین‌المللی و اقتصاد جهان عنوان کرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تاکید شاهزاده محمد بن سلمان بر حمایت سعودی از کشور و مردم یمنولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، روز سه‌شنبه 30 مارس 2021، در تماسی تلفنی با رئیس جمهوری یمن، بر ایستادن

خالد بن سلمان: ابتکار سعودی فرصتی برای اعتلای منافع یمن بر توسعه‌طلبی‌های ایران استخالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی با تاکید بر اینکه گفت سعودی برای مقابله با حوثی‌ها ادامه می‌دهد، گفت، ابتکار عمل ارائه شده از سوی پادشاهی سعودی فرصتی برای اعتلای منافع یمن در برابر اقدامات توسعه‌طلبانه ایران است. سایت العربیه_فارسی: گوگولی پاتریوت ها که هیچ گوهی نمیتوانند بخورند ، فعلا مقعدت را برای رهگیری پهباد ها و موشک های حوثی ها آماده کن انشاالله ریاض👍

خالد بن سلمان: از پایبندی بایدن به همکاری با هم‌پیمانان علیه ایران استقبال می‌کنیمشاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی جمعه 5 فوریه 2021 از پایبندی جو بایدن رئیس جمهوری بزرگترین اشتباه عربستان دامن زدن به تنش با ایران است و از این بایدن آبی برای هیچ کس گرم نخواهد شد و امیدواریم سران ایران و عربستان به این تنش های کودکانه و وابستگی به بیگانه و اتلاف ثروت های ملی پایان دهند‌. از دامن شیاطین دست بردارید. رستاخیز_ملی_با_پهلوی من شیعه نیستم یک مسلمان سنی هستم پشنهادمن به شاه عربستان (نسل امپراتوری )اسلام ازهمینجانشآت گرفته تینجاخانه خداهست مرجع امیدمسلمانان جهان بجای اینکه به سیاست های ناقص ابرقدرت های جهان کفربلی بگویندلطفآازایران که بنام یک کشوری اسلامی بوده حمایت کن خودراعلیه کفاریک ابرقدرت جهانی اسلامی بسازتاجهان باافتخاربه قمت خون خویش ازیت حمایت کندشرم است بریدکه دول کفارمیرقصی علیه مسلمانان موضیع گیری داری ازخداوندج پناه بخواه بایدن ضعیف الایمان چه است افتخارداری هرگونه بخواهندانجام میدهی

یکی از بستگان خالد پیرزاده: خالد امروز از حال رفته و وضعیتش وخیم است

تاکید رئیس سازمان نظام پزشکی ایران بر ضرورت تهیه فوری واکسن کرونارئیس سازمان نظام پزشکی ایران اعلام کرد که تهیه فوری واکسن مناسب و علمی برای مردم و بویژه گروههای آسیب پذیر انتظاری به‌حق و بدیهی است. - خبرگزاری آناتولی

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن بر اصرار پادشاهی عربی سعودی برای دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر در یمن تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهزاده خالد بن سلمان شامگاه دوشنبه در توئیتی گفت که او به همراه مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل، آخرین تحولات در یمن و تلاش‌های انسان‌دوستانه سعودی در این زمینه را مورد بررسی قرار داده است.

جانشین وزیر دفاع سعودی همچنین در رایزنی با مارتن گریفتس تاکید کرد که هر راهکاری در یمن باید بر اساس مرجع‌های سه‌گانه باشد و ثبات و امنیت را در این کشور محقق کند.

در همین راستا وزارت خارجه سعودی شامگاه دوشنبه اعلام کرد این پادشاهی از تصمیم دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن شبه‌نظامیان حوثی در لیست سازمان‌های تروریستی استقبال می‌کند.

وزارت خارجه پادشاهی سعودی درج گروه شبه‌نظامی حوثی در فهرست «سازمان‌های تروریستی» و قرار دادن نام رهبران این گروه شبه نظامی در لیست‌های تروریسم را گامی هماهنگ با خواسته‌های دولت قانونی یمن جهت حد گذاشتن برای تعدی‌های این گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران دانست.

وزارت خارجه سعودی همچنین قردادن شبه‌نظامیان حوثی در لیست سازمان‌های تروریستی را در راستای جلوگیری از خطرهای حقیقی آنها در وخیم‌تر کردن اوضاع انسانی مردم یمن و ممانعت از ادامه تهدیدهای آنها علیه امنیت و صلح بین‌المللی و اقتصاد جهان عنوان کرد.

وزارت خارجه سعودی نیز ابراز امیدواری کرد که سازمان تروریستی قلمداد کردن حوثی‌ها منجر به حد گذاشتن برای اقدامات شبه‌نظامیان تروریست حوثی و حامیان آن شود.

این وزارت خانه افزود که این اقدام واشنگتن می‌تواند خطر آن گروه شبه‌نظامی را غیر فعال و مانع از ارسال موشک‌های بالستیک و پهپادهای پیشرفته و تامین مالی عملیات‌های جنگی آن در هدف قرار دادن مردم یمن و تهدید علیه کشتیرانی بین‌المللی و کشورهای همسایه شود.

وزارت خارجه سعودی همچنین اقدام آمریکا در تروریستی خواندن گروه شبه‌نظامی حوثی را در راستای حمایت از تلاش‌های سیاسی کنونی و روند به موفقیت رساندن آن دانسته که رهبران گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران را به طور جدی به بازگشت به سر میز رایزنی‌های سیاسی مجبور خواهد کرد.

این وزارتخانه همچنین بر حمایت پادشاهی عربی سعودی از تلاش‌های مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن و پیشنهادهای او برای پایان دادن به بحران این کشور و دستیابی به راهکار سیاسی فراگیر بر اساس مرجع‌های سه‌گانه تاکید کرد.