تاکید کویت بر لزوم همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

26/06/1400 08:15 ق.ظ

تاکید کویت بر لزوم همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی العربيه_فارسى

به گزارش خبرگزاری کویتی «کونا»، پنجشنبه 16 سپتامبر 2021، عبدالله العبیدی، معاون نماینده دائم کویت در سازمان‌های بین‌المللی، طی بیانیه‌ای اعلام کرد «تردیدهای بسیاری» درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد.

به گزارش «کونا»، دیپلمات کویتی درباره محتوای این گزارش‌ها مبنی بر اینکه آثار اورانیوم غنی‌شده در سه سایت هسته‌ای اعلام‌نشدهٔ ایران یافت شده است، اظهار نگرانی کرد، و گفت این موضوع «نیاز به توضیح» دارد. العبیدی در بیانیه خود تاکید کرد که تهران باید به‌طور کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند، و به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای برون‌رفت از «بن بست» فعلی، به بازرسان این سازمان اجازه دسترسی بیشتر به نیروگاه‌های هسته‌ای خود را بدهد.

گزارش‌های تند ناظر اتمی سازمان ملل متحد که هفته پیش در اختیار شورای حکام قرار داده شد، همچنین هشدار ایالات متحده را برانگیخت مبنی بر اینکه مهلت بازگشت ایران به توافق هسته‌ای رو به پایان است. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، حین سفرش به آلمان در این باره گفت: «من نمی‌خواهم تاریخی برای این قضیه تعیین کنم، اما به شما می‌گویم داریم به نقطه‌ای می‌رسیم که بازگشت به مفاد دقیق برجام، دیگر مزایای اصلی پای‌بندی به این توافق را تضمین نمی‌کند.

پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای و کاهش شدید تعهدات برجامی ایران، مذاکرات جدیدی در ماه آوریل گذشته میان تهران و کشورهای حاضر در برجام با حضور غیر مستقیم آمریکا آغاز شد. این مذاکرات پس از 6 دور با روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری جدید ایران در 20 ژوئن متوقف شد و تاکنون تاریخ جدیدی برای از سرگیری آن تعیین نشده است. headtopics.com

کویت خیلی غلط کرده که برای ایران بزرگ اظهار نظر می کنه

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

امیرعبداللهیان: دولت جدید ایران به حمایت از مقاومت توجه و تاکید داردوزیر امور خارجه در دیدار با نماینده جنبش حزب‌الله لبنان: دولت جدید ایران به حمایت از مقاومت توجه و تاکید دارد مقاومت مردم لبنان در برابر دشمن صهیونیستی و تکفیری مایه عزت و سربلندی همه ملت‌های منطقه و آزادی‌خواهان است جمهوری شیطانی ایران هر چه گدا گشنه محتاج بدبخت بیچاره بی سواد مانند خودتان جمهوری شیطانی ایران هستید دور خودتان جمع کردید گدایان دیروز شدید شاهان امروز شاهان عمامه بسر ها وقتی خدای جهان حکومتی بشری رو بخواد دنیا و آخرت اش رو نابود کنه قدرت ثروت حرام می ده

تاکید آمریکا، بریتانیا، امارات و سعودی بر تعهد به راه‌حل سیاسی جامع در یمنسفرای کشورهای بریتانیا، سعودی و امارات در یمن و کاردار آمریکا در این کشور در بیانیه‌ای مشترک، ضمن تاکید بر تعهد به راه حل سیاسی جامع در یمن، خواستار

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: دوربین‌های برجامی دیگر فعال نیستندهمزمان با برگزاری نشست شورای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سه روز پس از سفر رافائل گروسی به تهران، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید «دوربین‌های برجامی» آژانس دیگر فعال نیستند.

ایران: درباره تعرض جسمی به بازرسان آژانس حاضر به بررسی هستیمپس از انتشار گزارش روزنامه «وال‌استریت ژورنال» از آزار جنسی بازرسان زن آژانس در تاسیسات هسته‌ای ایران ، نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

غریب‌آبادی ادعا کرد: منشأ آلودگی اعلام‌شده از سوی آژانس برای ایران «کاملا ناشناخته» استنماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعا کرد که منشأ آلودگی اعلام‌شده از سوی آژانس برای ایران «کاملا ناشناخته» است. قیافه رو تو رو خدا احتمالا کار بلال فروشه بوده Ajene ein aloodegiha ro eijad kardan, vase Hamin Islamic Republic government in Iran azash khabar nadareeee!!!! Pinokiooooooo e ravaniiii 🤥🤥🤥🤥🤥🤥fek karde mellat goshhashon makhmaliiiii!

اسلامی: برنامه هسته‌ای ایران نباید متهم به پنهان کاری شود/ دوربین‌های برجامی فعال نیستندرئیس سازمان انرژی اتمی کشور گزارشی از ملاقات با مدیرکل آژانس انرژی اتمی ارائه کرد و گفت: فعالیت هسته ای صلح آمیز ایران نباید متهم به پنهان کاری شود.