تاکید وزیر دفاع ترکیه بر لزوم احترام روسیه به تمامیت ارضی اوکراین

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر دفاع ملی ترکیه بر لزوم حل بحران میان مسکو و کی‌یف در چارچوب احترام به تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه در مصاحبه با مجله مسائل دفاعی و راه‌بردی «M5» بر لزوم حل مسالمت‌آمیز بحران میان مسکو و کی‌یف در چارچوب احترام به تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد.

وی اظهار داشت: در هر نوع پلتفرم بین‌المللی تاکید می‌کنیم که بحران میان روسیه و اوکراین باید از راه‌های مسالمت‌آمیز، مطابق با قوانین بین‌المللی و در چارچوب تمامیت ارضی اوکراین حل شود. کشورمان با فدراسیون روسیه، اوکراین و کشورهای متحد همانند بسیاری از زمینه‌ها، در عرصه صنایع دفاعی نیز همکاری‌های متعددی انجام می‌دهد. فروش پهپادهای مسلح به اوکراین نیز یکی از این همکاری‌ها است.

آکار متذکر شد: تامین و استفاده اوکراین از این سیستم‌ها به صلاحدید این کشور بستگی دارد. بنابراین، ترکیه نباید در رابطه با سیستم‌هایی که صادر کرده است، مقصر شناخته شود. وی ادامه داد: باید در نظر گرفته شود که اوکراین کشور «مشارکت فرصت‌های پیشرفته» برای ناتو است. در این چارچوب، افزایش ظرفیت دفاعی اوکراین به منزله ایجاد یکی از مفاد «طرح مشارکت انفرادی ناتو» است. ترکیه به‌عنوان یک عضو ناتو به‌صورت دوجانبه و در چارچوب این سازمان به افزایش ظرفیت دفاعی اوکراین کمک می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر دفاع اسرائیل به کرونا مبتلا شدرسانه‌های اسرائیل اعلام کردند که وزیر دفاع این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه سابق لبنان: ترکیه می‌تواند در حل بحران انرژی به ما کمک کندوزیر امور خارجه سابق لبنان اعلام کرد که ترکیه می‌تواند در حل بحران انرژی به لبنان کمک کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توضیح وزیر نفت ایران درباره کاهش شدید صادرات گاز به ترکیه | DW | 22.01.2022از مدتی پیش صادرات گاز ایران به ترکیه تقریبا متوقف شده و به گفته وزیر نفت علت آن نقص فنی بوده که در حال برطرف شدن است. برخی نیروگاه‌های ترکیه تولید برق را به دلیل کمبود گاز کاهش داده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه طالبان برای انجام گفت‌وگوهای حقوق بشری و اقتصادی به نروژ سفر کردبا وجود اینکه کشورهای اروپایی می‌گویند هنوز حاکمیت طالبان بر افغانستان را به رسمیت نشناخته‌اند، یک هیئت از مقام‌های طالبان به رهبری امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه این گروه،... اینا از طرف چه کسانی و به چه حقی برای اینده مردم ما تصمیم میگیرند ؟؟؟ ریدم تو همچین حقوق بشری و همچین بشری یه نروژی به این ویروس ا اعتراض نکرد
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حضور وزیر علوم در کمیسیون آموزش مجلس/طرح آموزش پزشکی بررسی می‌شودکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در هفته آینده دعوت از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و بررسی طرح اصلاح نظام آموزش پزشکی را در دستور کار دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر آموزش و پرورش: مدارس حتما باید آموزش حضوری را از سر بگیرند/ 95 درصد مدارس دنیا در این مدت باز بودند- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimوزیر آموزش و پرورش: مدارس باید آموزش حضوری را از سر بگیرند مدارس حتما باید آموزش حضوری را از سر بگیرند ۹۵ درصد مدارس دنیا در این مدت باز بودند اما ما ۱۰۰ درصد مدارس را تعطیل کردیم و آموزش مجازی داشتیم بازگشایی_مدارس وزیر بیخود کرد مردم از جان عزیزانشان سیر نشدند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »