تاکید هیئت میانجی‌گری عربی در مسکو بر لزوم توقف جنگ اوکراین

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

تاکید هیئت میانجی‌گری عربی در مسکو بر لزوم توقف جنگ اوکراین العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در این کنفرانس خبری مشترک که دوشنبه 4 آوریل در مسکو برگزار شد، سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر نیز بر «ضرورت توسل به راه حل‌های مسالمت‌آمیز برای پایان دادن به بحران اوکراین» تاکید ورزید.وزیر خارجه مصر بر آمادگی گروه تماس عربی برای انجام تلاش‌های میانجی‌گرانه به منظور پشتیبانی از روند مذاکره میان روسیه و اوکراین، تاکید کرد.

او افزود که در نشست با لاوروف، راه‌های پایان دادن به درگیری‌ها، مورد بحث و بررسی قرار گرفته و این گروه در چارچوب تلاش‌های عربی برای مهار بحران، به منظور دیدار با دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین، راهی لهستان خواهد شد.وزیر امور خارجه مصر افزود: «اقدام ما برخاسته از آگاهی نسبت به جدی بودن بحران اوکراین و پیامدهای منفی آن در سطوح مختلف اقتصادی مانند امنیت انرژی و غذا در سطح جهانی است.

سامح شکری با تاکید بر ضرورت کاهش تنش‌ها و احترام به قوانین بین‌المللی، همچنین اهمیت تسهیل خروج امن شهروندان عرب‌ گرفتار شده در جنگ اوکراین را یادآور شده و ضمن اشاره به تحریم‌های غربی اعمال شده بر روسیه، منافع کشورهای عربی را در این میان متذکر شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مصر؛ گرانی فزاینده نان در ماه رمضان در سایه جنگ اوکراین | DW | 02.04.2022گرانی فزاینده مواد غذایی در مصر یکی از پیامدهای جنگ در اوکراین است. فشار این گرانی به ویژه در ماه رمضان بر روی شهروندان این کشور سنگینی می‌کند و به یک معضل بزرگ دولت بدل شده است. فقط مصر!!! تو آلمان گرانی نشده؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سفیر روسیه در لندن: تسلیحات بریتانیا در اوکراین را هدف قرار می‌دهیممسکو با اشاره به کمک‌های نظامی کشورهای غربی به‌ویژه بریتانیا به اوکراین گفت، هدف قرار دادن این تسلیحات برای روسیه مشروعیت قانونی دارد.آندره کارلین، سفیر بیشرف مردم عادی میکشی. حرمزاده مردم عادی چرا
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اسکوچیچ: می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم/ بازی در قطر مثل بازی در آزادی استاسکوچیچ: *می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم پیروزی ایران مقابل انگلیس یکی از بزرگترین شوک‌های تاریخ جام‌جهانی خواهد بود *بازی در قطر مثل بازی در «آزادی» است *هدف ما عبور از گروه است *در بازی با انگلیس هر اتفاقی می‌تواند رخ دهد باید قبل از بازی ایران و انگلیس برای بچه های تیم ملی فیلم رمبو و راکی پخش کنن تا روحیه بگیرن بعد وارد زمین بشن !!😁😁🖐🖐🖐🖐🖐😉😉😉😉 وقتی مطمئنی مگوایر هم تو ترکیبه و تو اینجوری ۱۲ بازیکن توزمین داری:
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انفجار در کلوپ شبانه در باکو یک کشته و ۳۱ زخمی بر جای گذاشتوقوع یک انفجار مهیب در یک کلوپ شبانه در باکو، منجر به کشته شدن یک زن و زخمی شدن ۳۱ نفر دیگر شده است. علت انفجار ترکیدن سیلندر گاز اعلام شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

استفاده از مخازن زیرزمینی پسماند در پایتخت/ افزایش تمایل به جمع‌آوری زباله در پی مشکلات اقتصادیمدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از احتمال تغییر در شیوه جانمایی مخازن پسماند خبر داد و گفت: در حال بررسی هستیم که اگر امکان‌پذیر باشد، مخازن را به مبادی تولید ببریم و یا از مخازن زیرزمینی استفاده کنیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازار سرمایه در اوج بدبینی است/ میزان اعتماد فعالان اقتصادی در وضعیت فاجعه قرار داردیک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: بازار سرمایه در اوج بدبینی است و این بدبینی با حرف زدن افرادی که پیش از این صحبت‌های خود را نقض کردند درست نخواهد شد بلکه با اعمال و اجرای تصمیمات درست اقتصادی، این بدبینی کاهش و رفع می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »