تاکید چاووش‌اوغلو بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر در افغانستان

05/07/1400 02:39:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه ترکیه با تاکید بر ضرورت تشکیل یک دولت فراگیر در افغانستان گفت آغاز به کار سازو‌کار دولتی بسیار مهم است. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه ترکیه با تاکید بر ضرورت تشکیل یک دولت فراگیر در افغانستان گفت آغاز به کار سازو‌کار دولتی بسیار مهم است. - خبرگزاری آناتولی 27.09.

2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در نشست مشترک مطبوعاتی با جیحون بایرام‌اف، همتای آذربایجانی خود در حاشیه نشست فوق‌العاده شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان در استانبول با اشاره به نگرانی‌های مشابه اعضای این شورا در مورد افغانستان، گفت: برای جلوگیری از بحران انسانی و اقتصادی، حفظ حقوق بشر از جمله حقوق زنان و اقلیت‌ها، جلوگیری از موج جدید مهاجرت و تقویت گروه‌های تروریستی، تشکیل یک دولت فراگیر و آغاز به کار مکانیسم دولتی بسیار اهمیت دارد.

چاووش اوغلو گفت: در این نشست گام‌های لازم در رابطه با این موضوعات را ارزیابی کردیم. کشورها را به همبستگی و حمایت از کشورهایی که بار مهاجران غیرقانونی را تحمل می‌کنند، فرا خواندیم. همچنین مسائل مرتبط با مبارزه با تروریسم را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین بیانیه مشترک که موضوعات ذکر شده در آن مورد تاکید قرار گرفته به تصویب رسید.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین در ارتباط با برگزاری نشست عالی شورای ترک در قره‌باغ گفت: شورای ترک با صدور بیانیه‌ای حمایت خود را به محکم‌ترین شکل از آذربایجان عزیز اعلام کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

تابوهای حکومت‌ساخته؛ فرقه ضاله، تبعیض مذهبی و آنچه بر سر بهاییان آمدقشر گسترده از جامعه‌ی ایران؟؟ مگه چند نفرن؟! همه شون ضاله اند منتها اون کله گنده ها میدونن پایین دستی ها نمیدونن . کسی اینو بفهمه دنیا آروم تر میشه . PMovahhed بهائیت یک مذهب نیست. یک دین مستقل از سلسله ادیان ابراهیمی است. بهائیت کتاب و احکام خودش را دارد. کتاب اصلی یهودیان تورات است. کتاب اصلی مسیحیان کتاب مقدس است. کتاب اصلی مسلمانان قرآن است. کتاب اصلی بهائیان هم کتاب اقدس است. مذهب چیزی مثل تشییع است که کتاب اصلی اش همان قرآن است.

ادعای معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا مبنی بر منزوی کردن ایران در گذشتهادعای مایک پنس مبنی بر منزوی کردن ایران در گذشته معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا مدعی شد که این کشور در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ توانست ایران را منزوی کند.

زخمی‌شدن ده‌ها زائر ایرانی بر اثر ازدحام در مرز شلمچهرسانه‌های ایران از مجروح شدن نزدیک به 40 زائر اربعین در مرز شلمچه میان ایران و عراق خبر دادند. این زائران روز شنبه در پی ازدحام و فشار جمعیت در گذرگاه مرزی ایرانیان عرب پرست البته نه همه ایرانیان به درک. کاشکی مرده بودن

درگذشت سیامک اطلسی‌، بازیگر «مختارنامه» و «پدرسالار» بر اثر کروناروحش شاد یادش گرامی😔

سانحه خروج قطار از ریل در آمریکا سه کشته و چند زخمی‌ بر جا گذاشتیک قطار شرکت «امترک» که با ۱۴۷ مسافر و ۱۳ خدمه به سوی شهرهای سیاتل در ایالت واشنگتن و پورتلند در ایالت اورگان در حرکت بود، در نزدیکی شهرک جاپلین در ۴۸ کیلومتری جنوب مرز آمریکا و کانادا از خط خارج شد. بابا اینا که هنر نکردند. یک قطار از راه خارج شده همش سه نفر کشته شدند . تو این ایران ما آخوندها با ساقط کردن یک اتوبوس‌ چهل نفر میکشند اصلا انگار نه انگار .خودشون هم میگن اینکه طبیعیه چیزی نشده ! ننگ_نفرین_برحکام_جنایتکارآخوندی

بارش باران، پایانی بر عملیات اطفای حریق در ارتفاعات " درازنو"/ خسارت آتش به 200 هکتار از عرصه‌های جنگلی- اخبار گلستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimبارش باران، پایانی بر عملیات اطفای حریق در درازنو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گرگان: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی استان در آتش‌سوزی اخیر دچار خسارت شده باشد از همین حالا و قبل از اینکه خاک ارزشمند، در اثر فرسایش از بین برود، فکر جایگزینیِ بافت گیاهی منطقه باشید. رئیسی که علاقه خاصی به تبلیغ خود دارد بهتر است ازین فرصت بهره گیرد و موضوع را در عالیترین سطح مطرح سازد. بهره برداری تبلیغاتیِ کار برای او باشد و جنگل بازسازی شده برای مردم