تاکید ترکیه بر ادامه فعالیت‌های حفاری در دریای مدیترانه

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

Zeynep Rakipoğlu,Hanife Sevinç,Berk Özkan,Goletekin Akhondzadeh   |فواد اوکتای، معاون ریاست جمهوری ترکیه در گفتگو با خبرنگاران پس از اقامه نماز عید قربان در مسجد چاملیجا استانبول بر ادامه فعالیت‌های ح

Zeynep Rakipoğlu,Hanife Sevinç,Berk Özkan,Goletekin Akhondzadeh |فواد اوکتای، معاون ریاست جمهوری ترکیه در گفتگو با خبرنگاران پس از اقامه نماز عید قربان در مسجد چاملیجا استانبول بر ادامه فعالیت‌های حفاری کشور در دریای مدیترانه و دفاع از حقوق مردم جمهوری ترک قبرس شمالی تاکید کرد.

او اظهار داشت: «وقایع مربوط به دریای مدیترانه را به خوبی می دانید. ترکیه در فلات قاره خود و در چارچوب توافق‌نامه با جمهوری ترک قبرس شمالی به فعالیت حفاری می پردازد. این فعالیت‌ها مصممانه ادامه خواهد داشت». اوکتای تاکید کرد: «هم اکنون کشتی‌های فاتح، یاووز و بارباروس در منطقه هستند. اوروچ رئیس نیز به سوی آن منطقه می رود. در این زمینه بسیار مصمم هستیم. هم اکنون دولت جدیدی در یونان آغاز به کار کرد. رئیس جمهور اردوغان نخستین کسی بود که به نخست‌وزیر جدید تبریک گفت. ترکیه در راستای حفاظت از حقوق خود و مردم ترک قبرس شمالی بدون تردید و وقفه پیش خواهد رفت».

معاون ریاست جمهوری ترکیه بیان کرد: «آنکارا هم در زمینه ادامه فعالیت های حفاری در دریای مدیترانه و هم دفاع از حقوق به حق مردم جمهوری ترک قبرس شمالی و تقسیم عادلانه منابع میان آنان در چارچوب روند حل سیاسی، مصمم است.اوکتای تاکید کرد: ترکیه در راستای حفاظت از حقوق خود و مردم ترک قبرس شمالی بدون تردید و وقفه پیش خواهد رفت».

او در پاسخ به سوالی در خصوص سیستم ریاست جمهوری در ترکیه گفت: «در نشستی با رئیس جمهور اردوغان ارزیابی جامعی از یک سال اجرای سیستم حکومتی ریاست جمهوری انجام دادیم. نشست و ارزیابی بسیار مفید بود. بدین وسیله تمامی نهادهای قضایی، قانون گذاری و اجرایی کشور در خصوص فعالیت های خود در یک سال اخیر ارزیابی دقیقی انجام دادند».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش نرخ ارز تجار ترکیه را به سمت ایران سوق داد/ افزایش سرمایه‌گذاری و خرید ملک توسط ایرانیان در ترکیهرئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه اظهار داشت: ترکیه یکی از قطب‌های تولید فولاد و آهن در دنیا است اما با توجه به افزایش نرخ ارز و قیمت پایین انرژی در ایران، واردات آهن‌آلات، فلزات و ورق‌های فولادی برای این کشور صرفه اقتصادی دارد و به همین دلیل تجار ترکیه به سمت واردات از ایران سوق می‌یابند .
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نشست کمیته فرعی امنیتی ترکیه و ایران در ارومیه برگزار شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

موراتینوس: فعالیت‌های دیپلماتیک ترکیه در راستای تامین صلح و ثبات است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

«گرند کانیون» آناتولی از جاذبه‌های گردشگری مالاتیای ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه: با همکاری آمریکا برای ایجاد منطقه امن در سوریه تلاش می کنیممولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه: در سوریه از یک سو با تروریست‌ها مبارزه کرده و از سوی دیگر با همکاری آمریکا برای ایجاد منطقه امن و کریدور صلح تلاش می کنیم.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

احزاب سیاسی ترکیه خواستار استرداد فوری گولن از آمریکا شدنداحزاب سیاسی ترکیه خواستار استرداد فوری گولن از آمریکا شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »