تاکید ترکیه بر ادامه فعالیت‌های حفاری در دریای مدیترانه

20/05/1398 09:45:00 ق.ظ

Zeynep Rakipoğlu,Hanife Sevinç,Berk Özkan,Goletekin Akhondzadeh | 11.08.

2019 Istanbul استانبول/ خبرگزاری آناتولی فواد اوکتای، معاون ریاست جمهوری ترکیه در گفتگو با خبرنگاران پس از اقامه نماز عید قربان در مسجد چاملیجا استانبول بر ادامه فعالیت‌های حفاری کشور در دریای مدیترانه و دفاع از حقوق مردم جمهوری ترک قبرس شمالی تاکید کرد.

او اظهار داشت: «وقایع مربوط به دریای مدیترانه را به خوبی می دانید. ترکیه در فلات قاره خود و در چارچوب توافق‌نامه با جمهوری ترک قبرس شمالی به فعالیت حفاری می پردازد. این فعالیت‌ها مصممانه ادامه خواهد داشت».

اوکتای تاکید کرد: «هم اکنون کشتی‌های فاتح، یاووز و بارباروس در منطقه هستند. اوروچ رئیس نیز به سوی آن منطقه می رود. در این زمینه بسیار مصمم هستیم. هم اکنون دولت جدیدی در یونان آغاز به کار کرد. رئیس جمهور اردوغان نخستین کسی بود که به نخست‌وزیر جدید تبریک گفت. ترکیه در راستای حفاظت از حقوق خود و مردم ترک قبرس شمالی بدون تردید و وقفه پیش خواهد رفت». headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

افزایش نرخ ارز تجار ترکیه را به سمت ایران سوق داد/ افزایش سرمایه‌گذاری و خرید ملک توسط ایرانیان در ترکیهرئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه اظهار داشت: ترکیه یکی از قطب‌های تولید فولاد و آهن در دنیا است اما با توجه به افزایش نرخ ارز و قیمت پایین انرژی در ایران، واردات آهن‌آلات، فلزات و ورق‌های فولادی برای این کشور صرفه اقتصادی دارد و به همین دلیل تجار ترکیه به سمت واردات از ایران سوق می‌یابند .

نشست کمیته فرعی امنیتی ترکیه و ایران در ارومیه برگزار شد

موراتینوس: فعالیت‌های دیپلماتیک ترکیه در راستای تامین صلح و ثبات است

«گرند کانیون» آناتولی از جاذبه‌های گردشگری مالاتیای ترکیه

ترکیه: با همکاری آمریکا برای ایجاد منطقه امن در سوریه تلاش می کنیممولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه: در سوریه از یک سو با تروریست‌ها مبارزه کرده و از سوی دیگر با همکاری آمریکا برای ایجاد منطقه امن و کریدور صلح تلاش می کنیم.

احزاب سیاسی ترکیه خواستار استرداد فوری گولن از آمریکا شدنداحزاب سیاسی ترکیه خواستار استرداد فوری گولن از آمریکا شدند