تاکیئ دولت یمن بر حمایت از هرگونه فرصتی برای تمدید آتش‌بس

17/05/1401 07:13 ب.ظ

تاکیئ دولت یمن بر حمایت از هرگونه فرصتی برای تمدید آتش‌بس العربيه_فارسى

احمد بن مبارک، وزیر امور خارجه یمن، بر حمایت دولت این کشور از هر فرصتی برای تمدید آتش‌بس به سرپرستی سازمان ملل تاکید ورزید.بن مبارک دوشنبه 17 مرداد در بن مبارک دوشنبه 17 مرداد در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ایمن الصفدی، همتای اردنی خود در امان گفت: «از هر فرصت یا زمینه‌ای‌ برای تمدید آتش‌بس یا بررسی سایر بندها و مواردی که منجر به برقراری صلح پایدار و نه جنگ دیگری بشود، حمایت خواهیم کرد.

»او افزود: «از هر اقدامی که به کاهش درد و رنج مردم یمن در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها بیانجامد، حمایت خواهیم کرد اما این اقدامات باید مبتنی بر موارد توافق‌شده باشد.»

وزیر خارجه یمن با تاکید بر تداوم رویکرد مثبت نسبت به آتش‌بس و تبدیل شهر تعز به «آزمون جدی صلح» برای حوثی‌ها، افزود: «یک دست خود را به سوی صلح دراز کرده و دست دیگر ما آماده دفاع از حقوق مردم یمن و تمامیت کشور است.»

بن مبارک، حوثی‌ها را به عدم پایبندی به اصلی‌ترین بخش توافق آتش‌بس در خصوص بازگشایی جاده‌های منتهی به شهر تحت محاصره تعز متهم کرد و گفت که شبه‌نظامیان از عمل به تعهدات خود شانه خالی می‌کنند. بن مبارک همچنین تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی «از رنج مردم برای برنده شدن در پرونده‌های دیگر سوءاستفاده کرده و منابعی بالغ بر یک میلیارد و 350 میلیون دلار را زیر کنترل خود دارند اما حقوق کارمندان را پرداخت نمی‌کند.» headtopics.com

تنها راه آزادی و آبادی کشورهای خاورمیانه خلع ید کردن ج.ا. از آن کشور است

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دلواپسان راه را بر چاپلوسان گشوده و عرصه را بر خرمندان تنگ‌تر کرده‌اندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: متاسفانه یک جریان « دلواپسان و نیروهای واپسگرا» که سال‌های اخیر بستر رشدشان و حضور در عرصه قدرت به صورت جدی برای‌شان مهیا شده است شرایطی را به وجود آورده‌اند که حتی توصیه‌های رهبری را مورد توجه قرار نمی‌دهند.

«توافق» بر سر آتش‌بس؛ لاپید می‌گوید اهداف اسرائیل از عملیات غزه حاصل شددر سومین روز از حملات هوایی سنگین اسرائیل در باریکه غزه، یائیر لاپید، نخست‌وزیر دولت انتقالی، شامگاه یکشنبه ۱۶ مرداد گفت که اهداف کشورش از عملیات غزه «حاصل شد». به گزارش...

انتقادات روحانی از دولت رئیسی ادامه‌دار خواهد بود/ روحانی می‌خواهد در عرصه سیاسی کشور باقی بماند🔻صادق زیباکلام: 🔹انتقادات روحانی از دولت رئیسی ادامه‌دار خواهد بود 🔹روحانی می‌خواهد در عرصه سیاسی کشور باقی بماند 🔹روحانی با انتقاد از دولت رئیسی اتهامات یک سال گذشته به خودش و دولتش را جواب داد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

اسباب‌بازی تازه کودکان در پارک نیویورک: پوتین سرخ‌چهره سوار بر تانکاثر تازه یک هنرمند فرانسوی، به اسباب‌بازی جدید کودکان در محوطه بازی پارک مرکزی (Central Park)، یکی از نمادهای شهر نیویورک بدل شد. اینها هم دست کمی از آخوندها ندارن ها؟؟ نمی توانند قبول بکنند که دنیای دیگری هم هست که عقیده دیگری دارد!همه باید مثل خودشون باشن تا قبول کنند!هیچ کس اجازه اشغال کشوری را بجز خودشان را ندارد! این حماقت است.پوتین یا هر تصمیم گیر سیاسی که جنگ بپا میکند در تمام نقاط جهان کارشان مردود و پلید است.اما بچه ها را برای صلح آموزش دهیم نه برای کینه ورزی ،به حدکافی دنیا را برای آنها نا امن کردیم و محیط زیستشان را صدمه زدیم.لااقل روانشان را آلوده نکنیم غرب در میدانهای نبرد شکست خورده مجبور خود را دل داری بدهد .

حمله داعش به مراکز شیعه‌نشین در کابل چند کشته بر جای گذاشت – DW – ۱۴۰۱/۵/۱۶روز شنبه در یک خیابان شلوغ در کابل انفجار یک بمب منجر به کشته شدن چندین نفر شد. روز جمعه نیز انفجار دیگری در منطقه شیعه نشین کابل منجر به مرگ هشت نفر شد. گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجارها را بر عهده گرفته است. اگر یک روز دیدید یک مسلمان جنایت نکرده بدونید حتما کافر هست!

بیهوش شدن کارگران در پالایشگاه آبادان بر اثر گرمای کم‌سابقه هوادست کم پنج کارگر پالایشگاه آبادان روز شنبه، ۱۵ مرداد به دلیل شدت گرفتن گرمای هوا راهی بیمارستان شدند. طی دوهفته تیرماه بالغ بر ۱۰۰۰ نفر در غرب اروپا جانشان را بر اثر گرمای بی‌سابقه و آتش‌سوزی در جنگل از دست داده‌اند.

آخرین به روزرسانی:Shareاحمد بن مبارک، وزیر امور خارجه یمن، بر حمایت دولت این کشور از هر فرصتی برای تمدید آتش‌بس به سرپرستی سازمان ملل تاکید ورزید.

بن مبارک دوشنبه 17 مرداد در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ایمن الصفدی، همتای اردنی خود در امان گفت: «از هر فرصت یا زمینه‌ای‌ برای تمدید آتش‌بس یا بررسی سایر بندها و مواردی که منجر به برقراری صلح پایدار و نه جنگ دیگری بشود، حمایت خواهیم کرد.»او افزود: «از هر اقدامی که به کاهش درد و رنج مردم یمن در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها بیانجامد، حمایت خواهیم کرد اما این اقدامات باید مبتنی بر موارد توافق‌شده باشد.»

وزیر خارجه یمن با تاکید بر تداوم رویکرد مثبت نسبت به آتش‌بس و تبدیل شهر تعز به «آزمون جدی صلح» برای حوثی‌ها، افزود: «یک دست خود را به سوی صلح دراز کرده و دست دیگر ما آماده دفاع از حقوق مردم یمن و تمامیت کشور است.»

بن مبارک، حوثی‌ها را به عدم پایبندی به اصلی‌ترین بخش توافق آتش‌بس در خصوص بازگشایی جاده‌های منتهی به شهر تحت محاصره تعز متهم کرد و گفت که شبه‌نظامیان از عمل به تعهدات خود شانه خالی می‌کنند.

بن مبارک همچنین تاکید کرد که شبه‌نظامیان حوثی «از رنج مردم برای برنده شدن در پرونده‌های دیگر سوءاستفاده کرده و منابعی بالغ بر یک میلیارد و 350 میلیون دلار را زیر کنترل خود دارند اما حقوق کارمندان را پرداخت نمی‌کند.»

الصفدی، وزیر خارجه اردن نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت اردن بر این باور است که «با توجه به مبانی سه‌گانه و ابتکار‌عمل شورای همکاری خلیج، هیچ جایگزینی برای راه‌حل سیاسی (در یمن) وجود ندارد.»

وی با تاکید بر لزوم توقف تمامی حملات حوثی‌ها به کشورهای شورای همکاری خلیج، تاکید کرد که «امنیت و ثبات خلیج، بخشی از امنیت ما است.»

شایان ذکر است که هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد به یمن، اوایل ماه جاری از تمدید آتش‌بس برای دو ماه دیگر تا دوم اکتبر آینده خبر داد.