تاکید دوباره ایران بر حفظ خطوط قرمز در مذاکرات هسته‌ای | DW | 08.03.2022

17/12/1400 08:03:00 ب.ظ

ایران بار دیگر تاکید کرد که در مذاکرات هسته‌ای، از خطوط قرمز خود عقب‌نشینی نمی‌کند. مذاکره‌کننده ارشد ایران در سفری کوتاه به تهران بازگشت. به گفته هماهنگ‌‌کننده مذاکرات احیای برجام، زمان اتخاذ تصمیمات سیاسی فرارسیده است.

ایران بار دیگر تاکید کرد که در مذاکرات هسته‌ای، از خطوط قرمز خود عقب‌نشینی نمی‌کند. مذاکره‌کننده ارشد ایران در سفری کوتاه به تهران بازگشت. به گفته هماهنگ‌‌کننده مذاکرات احیای برجام، زمان اتخاذ تصمیمات سیاسی فرارسیده است. ابراهیم رئیسی که در اجلاس مجلس خبرگان رهبری در تهران سخن می‌گفت، افزود: «دولت، در گام اول، خنثی‌سازی تحریم‌ها را با جدیت پیگیری کرد و در گام دوم در مذاکراتی کاملاً عزتمندانه به دنبال رفع تحریم‌ها است».

انریکه مورا روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه در توییتی نوشت: «صرفا جهت روشن شدن موضوع. دیگر نه مذاکرات در سطح کارشناسی و نه دیدارهای رسمی در کار نیست. وقت آن فرا رسیده که در چند روز آینده تصمیمات سیاسی برای پایان دادن به مذاکرات وین گرفته شود. بقیه فقط سرو صداست».

خبرگزاری ایرنا در گزارشی با اشاره به بازگشت علی باقری به تهران نوشت که ''به نظر می‌رسد دیگر موضوعی برای مذاکره در بین هیات‌ها باقی نمانده است''. ''بی اعتمادی'' ایران به کشورهای دیگر شهریار حیدری روز سه‌شنبه ۱۷ اسفند به خبرگزاری ایلنا گفت: «ما به هیچ کدام از کشورها در برجام اعتماد لازم را نداشته و نداریم چرا که واقعیت این است که هر کدام از این کشورها به دنبال منافع خودشان بوده و هستند». headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز شنبه ۱۴ اسفند خواستار ''تضمین کتبی'' از سوی آمریکا شده بود تا تحریم‌ها علیه روسیه بر سر اوکراین، به هیچ‌وجه بر روابط مسکو با تهران در چهارچوب توافق موسوم به برجام اثر منفی نگذارد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>