تاکید اردوغان بر ضرورت نظارت قانونی بر روند تحول دیجیتالی

11/09/1399 05:02 ب.ظ

اردوغان: رهبری جریان‌های اسلام‌هراسی و بیگانه‌ستیزی توسط رسانه‌ها شرم‌آور است

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که دیجیتالی شدن بدون هیچ‌گونه نظارت و خارج از چارچوب قانونی جوامع را به سمت فاشیسم سوق می‌دهد. - خبرگزاری آناتولی 01.12.

2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی اظهاراتی در چهارمین «همایش بین‌المللی تی‌آرتی ورلد» با محور فناوری‌های پیشرفته که امسال به دلیل همه گیری جهانی کرونا به طور مجازی برگزار می‌شود، گفت: دیجیتالی شدن بدون هیچ‌گونه نظارت و خارج از چارچوب قانونی ما را به سمت فاشیسم سوق می‌دهد.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: رسانه‌های اجتماعی با ایجاد فضای بدون نظارت با سوءاستفاده از مفهوم آزادی بی حد و حصر، موجب متضرر شدن افراد می‌شوند. اردوغان با بیان این که پیشرفت دیجیتالی باعث گسترش فضای آزادی می‌شود، اما نباید زمینه‌ساز بی‌عدالتی و تبعیض باشد، گفت: اگر کسی رفتارهای نادرست انجام شده تحت لوای آزادی رسانه را متوقف نکند، زجر آن را به همراه اروپا تمامی بشریت تحمل خواهد کرد.

وی با بیان این که نمی‌توان نظامی که در آن مجرمان مورد مواخده قرار نمی‌گیرند را آزادی تلقی کرد، تاکید کرد: رهبری جریان‌های اسلام‌هراسی و بیگانه‌ستیزی توسط رسانه‌های گروهی واقعا شرم‌آور است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

فرمانده ماموریت نظارت بر تحریم تسلیحالتی لیبی: آماده نظارت بر آتش‌بس هستیمبه نوشته روزنامه مصری الشروق، دریادار فابیو آگوستینی، فرمانده ماموریت نظارت بر تحریم تسلیحاتی اعمال

تاکید بر موضع ثابت دولت قانونی یمن در قبال راه‌حل سیاسی و آتش‌بسدر حالی که شورای امنیت سازمان ملل پنجشنبه 18 مارس 2021 تنش‌زایی‌های شبه‌نظامیان حوثی‌ در استان مأرب

وزیران خارجه آمریکا و تروئیکای اروپا بر لزوم حفظ محدویدت‌های هسته‌ای بر ایران تاکید کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. چهارتا عمله آمریکا یک گوهی خورده اند آخر هر کدام از این کشورها که ده ها پایگاه نظامی آمریکا در آنها مستقر است و دولتشان را آمریکا تعیین مکند که کشور نیستند مستمره هستند و دولتشان عمله آمریکاست قيافه ها رو خداوكيلي غلط کردند! کلاهبرداری کافی است ایران هرگز دنبال سلاح هسته ای نبوده و نیست خجالت بکشید کلاهبردارها! و بجای سخنان صد من یک غاز،تحریم های غیر قانونی و ناجوانمردانه را از سر مردم ایران بردارید شما مرام ندارید برای اینکه ریاکارید و بقول خود وفا نمی کنید

ترکیه: بر سر نظارت مشترک بر آتش‌بس قره‌باغ با روسیه توافق کردیمآنکارا و مسکو پیش‌تر در اواسط ماه نوامبر یادداشت توافقی را برای تاسیس یک مرکز مشترک نظارتی که اندکی بعد مکان و عملکرد آن مورد بحث و اختلاف قرار گرفت، امضا کرده بودند. جنگ بين ارمنستان و آذربايجان بود اونوقت تركيه و روسيه دارن سرش توافق ميكنن، تف تو ذات هرچي ديكتاتوره

دومین کنفرانس کمک به لبنان؛ ماکرون بر لزوم انجام اصلاحات داخلی تاکید کردرئیس‌جمهوری فرانسه می‌گوید طی ماه جاری میلادی برای اینکه به رهبران لبنان یادآوری کند که به تعهدات خود عمل نکرده‌اند به این کشور سفر خواهد کرد. Buying time or wasting منظور آقای مکرون تقویت حزب الله لبنان است شاید ما بلعکس فکرکنم ولی همه گروه‌های تروریستی را درمنطقه خاورمیانه همین سه کشور اروپایی علم کردند (فرانسه، انگلیس وآلمان ) البته دود این تروریست پروری ها ابتدا به چشم مردم همین کشورها خواهدرفت

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که دیجیتالی شدن بدون هیچ‌گونه نظارت و خارج از چارچوب قانونی جوامع را به سمت فاشیسم سوق می‌دهد.

01.12.2020

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی اظهاراتی در چهارمین «همایش بین‌المللی تی‌آرتی ورلد» با محور فناوری‌های پیشرفته که امسال به دلیل همه گیری جهانی کرونا به طور مجازی برگزار می‌شود، گفت: دیجیتالی شدن بدون هیچ‌گونه نظارت و خارج از چارچوب قانونی ما را به سمت فاشیسم سوق می‌دهد.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: رسانه‌های اجتماعی با ایجاد فضای بدون نظارت با سوءاستفاده از مفهوم آزادی بی حد و حصر، موجب متضرر شدن افراد می‌شوند.

اردوغان با بیان این که پیشرفت دیجیتالی باعث گسترش فضای آزادی می‌شود، اما نباید زمینه‌ساز بی‌عدالتی و تبعیض باشد، گفت: اگر کسی رفتارهای نادرست انجام شده تحت لوای آزادی رسانه را متوقف نکند، زجر آن را به همراه اروپا تمامی بشریت تحمل خواهد کرد.

وی با بیان این که نمی‌توان نظامی که در آن مجرمان مورد مواخده قرار نمی‌گیرند را آزادی تلقی کرد، تاکید کرد: رهبری جریان‌های اسلام‌هراسی و بیگانه‌ستیزی توسط رسانه‌های گروهی واقعا شرم‌آور است.

اردوغان با بیان این که رسانه‌های بین‌المللی در مورد وقایع روز اروپا نقش سه میمون را بازی می‌کنند، گفت: آنها در برابر محاصره رسانه‌ها توسط دولت فرانسه٬ حتی یک جمله انتقادی هم ننوشتند.

رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: در دوره تک صدایی رسانه‌های بین‌المللی، شبکه TRT World تبدیل به صدای عدالت علیه بی‌عدالتی‌ها شده است.

چهاررمین «همایش بین‌المللی تی‌آرتی ورلد 2020» با موضوع «نظم جهانی در دوران پسا کرونا» امروز با سخنرانی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و برای نخستین بار از طریق نرم افزار ملی و بومی ساخت کشور به صورت مجازی برگزار می‌شود.

در این همایش دو روزه، شرکت‌کنندگان از چهار گوشه جهان از طریق نرم افزار مذکور که فناوری «صفحه سبز» را با یکی از موتور‌های متداول بازی ادغام خواهد کرد، گردهم خواهند آمد.

همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند از این طریق از محوطه مجازی این همایش دیدن و در کنفرانس دلخواه خود شرکت کنند.

در حاشیه این همایش که سخنرانی‌های شرکت کنندگان به صورت همزمان به زبان ترکی ترجمه خواهد شد، برنامه‌هایی چون نمایش فیلم، نمایشگاه‌های عکس و اتاق‌های نتوورکینگ مجازی نیز دایر خواهد شد.