تاکید مسکو بر لزوم آغاز گفت‌گوهای سیاسی در لیبی

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

وزیر امور خارجه روسیه خواستار توقف درگیری‌ها و آغاز گفت‌وگوهای سیاسی برای حل بحران لیبی شد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

30.12.2019سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز دوشنبه در یک نشست خبری مشترک با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود در باره بحران لیبی در مسکو گفت: درگیری ها در لیبی باید متوقف شوند. توقف درگیرها میان طرف‌ها شرط اصلی آغاز گفت‌وگوهای سیاسی در این کشور است.

وی افزود: برقراری آتش‌بس دائمی و آغاز گفت‌وگوها میان طرفین به نفع مردم لیبی خواهد بود. طرف‌های درگیر باید منافع همه گروه‌های سیاسی و قومی را رعایت کنند. لاوروف تصریح کرد: شورای امنیت سازمان ملل حریم هوایی لیبی را محدود و پروازها را ممنوع اعلام کرده بود اما ناتو علی‌رغم این تصمیم به بهانه حمایت از بهارعربی لیبی را بمباران کرد.

گفتنی است٬ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که روز گذشته در صدر هیئتی سیاسی به مسکو رفت، امروز ( 30 دسامبر 2019) با سرگئی لاورف، همتای روسی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آغاز تبادل اسرا میان ارتش و جدایی‌طلبان اوکراینارتش اوکراین و جدایی‌طلبان حامی روسیه تبادل اُسرای دو طرف را آغاز کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

معاملات بورس استانبول با سیر صعودی آغاز شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعتراض زندانیان سیاسی به ضرب‌وشتم نرگس محمدی در زندان اوین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دفتر سیاسی طالبان در قطر خبر «آتش‌بس» را «گزارش‌ تایید نشده» خواندسهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، دوشنبه 30 دسامبر از رسانه‌ها خواست، از پخش آنچه ورک شه زه چیرته بنگری خرسوه تور مخی لعنتی توی قطر دفتر دارن؟!!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

گزارش:چگونه اصلاح‌طلبان تندرو و «موسوی» به یکدیگر خیانت کردند؟- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimرفتار اصلاح‌طلبان با میرحسین موسوی در سالهای گذشته نشان می‌دهد که هدف آنها از مطرح کردن نام او در انتخابات‌ها بیشتر نوعی فرار روبه‌جلو و فریب اذهان عمومی بوده است و از طرفی رفتارهای موسوی نیز آنها را برای چندسال به سقوط و انزوا کشاند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

یک استاد علوم سیاسی نخست‌وزیر جدید الجزایر می‌شود | DW | 28.12.2019رئیس جمهوری الجزایر یک دیپلمات پیشین و استاد کنونی علوم سیاسی را به عنوان نخست‌وزیر جدید معرفی کرد. یک روز پیش از معرفی عبدالعزیز جراد بار دیگر هزاران شهروندان الجزایر به خیابان آمدند و خواستار اصلاحات بنیادین شدند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »