تاکید پوتین بر لزوم حفظ وضع موجود در قره‌باغ

28/09/1399 12:14 ق.ظ

رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد که نباید در وضع موجود در قره‌باغ کوهستانی تغییری به وجود بیاد. - خبرگزاری آناتولی

18.12.2020ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طی اظهاراتی در نشست خبری سالانه خود در مسکو گفت: وضع موجود در قره‌باغ کوهستانی به‌شرط تداوم ارتباط این منطقه با ارمنستان حفظ و به آینده منتقل شود.

پوتین در ادامه متذکر شده که راه «کریدور لاچین» نیز با هدف اتصال قره‌باغ به خاک ارمنستان طراحی شده است. وی در مورد موضع ترکیه در قبال مسئله قره‌باغ تصریح کرد: از نظر ترکیه، آذربایجان مسئله به‌حق باکو برای آزادسازی سرزمین‌های خود را پیگیری کرده است.

رئیس‌جمهور روسیه افزود: از نظر حقوق بین الملل، تمامی این مناطق مورد مناقشه جزئی جدایی ناپذیر از آذربایجان است. ارمنستان استقلال قره‌باغ کوهستانی را به‌رسمیت نشناخت. از این لحاظ طبق قوانین بین المللی این منطقه متعلق به آذربایجان است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

تاکید بر مشخص شدن سهم دستگاه‌ها در وقوع سرقت/ ارتباط روشنایی و سرقت در معابرسخنگوی ناجا تاکید کرد که سهم تمام دستگاه‌ها در موضوع سرقت باید مشخص و اعلام شود. یکی از بزرگترین مشکل در این رابطه وضعیت مبهم سهم سارق است بیچاره به چند جا باید شیتیل بده؟! سارق محترم ادعا کرده بعض مواقع یک چیز هم دستی گذاشته رو مال مسروقه و به بچه های کلانتری داده که این امر موجب ضرر و ریزش سارقین شده و تمام شتیل بگیران از نون خوردن میفتن

تاکید ترکیه بر عزم کشور در دفاع از حقوق خود در مدیترانه شرقیتاکید ترکیه بر عزم کشور در دفاع از حقوق خود در مدیترانه‌شرقی

تاکید نماینده ویژه اتحادیه اروپا در افغانستان به توقف خشونت در این کشوربا وجود که در این روزها میزان خشونت در افغانستان افزایش یافته است، اما رولا کوبیا نماینده ویژه تا سپاه شیاطین ان قلاب اونجا هستند مشکلی حل نخواهد شد !!!

تاکید شارل میشل بر مسئولیت آمریکا و اروپا در پاسداری از دموکراسی و امنیت در جهان🔺تاکید شارل میشل بر مسئولیت آمریکا و اروپا در پاسداری از دموکراسی و امنیت در جهان ▪️رئیس شورای اروپا گفت اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید با یکدیگر از امنیت جهانی، ثبات و دموکراسی پاسداری کنند. اروپا و آمریکا در برابر استبدادی که از سال 1357 در ایران جریان دارد و اروپایی ها و آمریکایی ها نیز در تداوم و مماشات با آن نقش داشته اند چگونه به مسئولیت شان وفادار خواهند بود ؟ ای کاش به حای شعار کمی این ابله هان عمل داشتند هم دموکراسی وهم امنیت را درجهان و بخصوص خاورمیانه برقرار کرده اید،دیگر گورتان را گم کنید!!!!

گشایش دانشگاه آمریکایی در بغداد؛ امیدها برای پر کردن شکاف موجود در تحصیلات عالی عراقگشایش دانشگاه آمریکایی در بغداد؛ امیدها برای پر کردن شکاف موجود در تحصیلات عالی عراق مقامات دولتی معتقدند که وجود دانشگاه آمریکایی موسوم به «امریکن» که این هفته در بغداد افتتاح شد، برای تقویت وضعیت آموزش عالی در این کشور بسیار حیاتی است عاليست .بهترين دانشكاهها و مدارس را در كشورهاى عربى داير كنيد تا مشكلات جامعه با اموختن علم حل شود.