تاکید سازمان بهداشت جهانی و سران کشورها بر امضای توافق‌نامه بین‌المللی جدید برای مبارزه با اپیدمی‌ها

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی و سران 24 کشور جهان تاکید کردند که دولتها باید در راستای امضای توافق‌نامه بین‌المللی جدید در مورد آمادگی و مبارزه با اپیدمی‌ها با یکدیگر همکاری كنند.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی و 24 رهبر متشکل از روسای جمهور یا سران کشورها در اروپا، آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا طی نامه مشترکی اظهار داشتند که كشورها باید در راستای انعقاد و امضای توافق‌نامه بین‌المللی جدید در مورد آمادگی و مبارزه با اپیدمی‌ها با یکدیگر همکاری كنند.

در این نامه سرگشاده منتشر شده در روزنامه فرانسوی لوموند؛ فرانسه، پرتغال، انگلیس، آلمان، رواندا، یونان، شیلی، کنیا، آلبانی، آفریقای جنوبی، هلند، تونس، سنگال، اوکراین، اندونزی، فیجی، رومانی، کره جنوبی، کاستاریکا، ترینیداد و توباگو، اسپانیا ، نروژ ، صربستان، چارلز میشل رئیس شورای اروپا و گبریسوس تاکید کرد که ویروس جدید کرونا بزرگترین مشکل جامعه جهانی از سال 1940 تاکنون است.

سران کشورها در ادامه این نامه تاکید کرده‌اند: همانگونه که برای پایان دادن به پاندمی کرونا با هم مبارزه می‌کنیم، امروز امیدواریم به منظور محافظت از نسل‌های آینده، یک ساختار قوی‌تر در بخش بهداشت بین‌الملل ایجاد کنیم. مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر باید به شیوه‌ای موثر و هماهنگ انجام شود. در این نامه همچنین عنوان شده است که این گام مهمی خواهد بود و هدف اصلی این توافق‌نامه تقویت ظرفیت‌ها و همبستگی ملی، منطقه ای و جهانی در برابر همه‌گیری‌ها در آینده است.

کشورهای مذکور همچنین تاکید کردند: متعهد هستیم که از دسترسی برابر و جهانی به واکسن‌ها و داروهای ایمن، موثر و مقرون به صرفه برای این پاندمی و فراتر از آن اطمینان حاصل کنیم.واکسن کرونا باید در اسرع وقت تولید و توزیع شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توافق سازمان بهداشت جهانی با ۲۳ کشور درباره مقابله با پاندمی‌ها | DW | 30.03.2021سازمان بهداشت جهانی با ۲۳ کشور دیگر و از جمله آلمان بر سر نحوه مقابله با پاندمی‌ها و بیماری‌ها در جهان به توافق رسید. هدف از این توافق گسترش سطح همکاری‌ها در زمینه مقابله با بیماری‌های واگیردار در جهان اعلام شده است. سازمان کشتار جهانی شیطانی🖕🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿🖕🏿
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نظر کارشناسان سازمان بهداشت جهانی: خفاش سرمنشأ ویروس کرونا بوده است | DW | 29.03.2021کارشناسان سازمان بهداشت جهانی گفته‌اند که خفاش 'به احتمال خیلی قوی' سرمنشأ ویروس کرونا بوده است. به نظر آنها گسترش ویروس کرونا از بازار فروش حیوانات در ووهان چین قابل‌ اثبات نیست. باشه باشه، چینیا هم هیچکاره بودن دلفینا هم پرواز میکنن ویروس_چینی راجع به ازمایشگاه ویروس شناسی ووهان و مسائل مربوط به اون نظری ندارن نوچه کومونیست های سازمان عالی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت: واکسن‌های چینی سینوفارم و سینواک ایمن و موثرندکارشناسان سازمان جهانی بهداشت در عین حال تاکید کرده‌اند که به داده‌های بیشتری برای اعلام نظر در مورد میزان کارایی و ایمنی استفاده از واکسن‌های «سینوفارم» و «سینواک» برای افراد سالمند یا مبتلا به بیماری‌های دیگر نیاز دارند. باشه. بزنید به همون یه میلیارد چینی. سازمان بهداشت و اروپا و چین گه خوردن بعداز سفر این کارشناسان فرداست که میگن کلا کرونا ازچین نیومده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی سازمان جهانی بهداشت نسبت به روند کند واکسیناسیون در کشورهای اروپاییشعبه اروپایی سازمان جهانی بهداشت پنجشنبه با انتشار بیانیه ای از روند کند واکسیناسیون در قاره اروپا انتقاد و ابراز نگرانی کرد. BrusselsBureau
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان جهانی بهداشت: تجمعات مذهبی حتی‌القدور محدود شوند | DW | 01.04.2021عید پاک فرا رسیده و ماه رمضان در راه است. سازمان جهانی بهداشت، مردم و به ویژه شهروندان خاورمیانه را از اجتماع در مکان‌های بسته و مراسم جمعی برحذر داشت. اردن، مصر، امارات و ترکیه جشن‌های بعد از افطار را ممنوع کرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »