تاکید رئیس جمهور بر تامین ارز کالاهای اساسی و بخش تولید/ بازگشت تعادل به بازار ارز درپی بازگشایی مرزها- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

روحانی: بازگشایی مرزها به تعادل بازار ارز کمک می‌کند رئیس جمهور در گفت‌وگو با رئیس بانك مركزی: با همكاری نهادهای ذیربط مانع از تاثیرگذاری عملیات روانی مخرب برخی سودجویان بر بازار ارز شوید بانك مركزی آزادسازی ارزهای صادراتی بلوكه شده كشور را پیگیری كند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

، رئیس جمهور از رئیس کل بانک مرکزی خواست به حضور پرقدرت در تامین ارز مورد نیاز کالاهای ضروری مردم و واحدهای تولیدی ادامه دهد و در عین حال با همکاری نهادهای ذیربط نظارت بر بازار ارز را با جدیت دنبال کند تا بازار دستخوش بازی‌های روانی و عملیات رسانه‌ای مخرب بعضی سودجویان نشود.

رئیس جمهور در گفتگو با عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به اقدامات بانک مرکزی برای ثبات بخشی به بازار ارز گفت: اقدامات بانک مرکزی از نظر تأمین گسترده منابع مورد نیاز ارزی واردکنندگان در سامانه نیما و نیز مداخلات هدفمند و علمی در بازار ارز در روزهای گذشته و همچنین اقدامات ویژه بانک مرکزی در تأمین ارز کالاهای اساسی و دارو باید با قدرت ادامه یابد.

روحانی خواستار تداوم حضور پرقدرت بانک مرکزی در تأمین ارز نیازهای ضروری مردم و واحدهای تولیدی شد و اظهار داشت: اطمینان دارم صادرکنندگان با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، با عرضه ارز حاصل از صادراتشان به چرخه اقتصاد، بانک مرکزی را در تأمین نیازهای ارزی فعالان اقتصادی و مدیریت بازار همراهی خواهند کرد. بانک مرکزی باید عرضه ارز نیمایی را تقویت کرده و بر تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی مردم و مواد اولیه کارخانجات متمرکز شود.

وی از بانک مرکزی خواست تلاش‌ها برای آزادسازی و بازگرداندن منابع ارزی بلوکه شده کشورمان در دیگر کشورها را با جدیت بیشتر پیگیری کند و تصریح کرد: با توجه به بازگشایی تدریجی مرزهای کشور بعد از مراقبت‌های دوران شیوع کرونا و بازگشت صادرات و واردات کشور به روال قبل، امیدواریم هر چه سریع‌تر تعادل به بازار ارز بازگردد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی: به حضور پرقدرت در تامین ارز مورد نیاز کالاهای ضروری و واحدهای تولیدی ادامه دهیدرئیس جمهور از رئیس کل بانک مرکزی خواست به حضور پرقدرت در تامین ارز مورد نیاز کالاهای ضروری مردم و واحدهای تولیدی ادامه داده و در عین حال با همکاری نهادهای ذیربط نظارت بر بازار ارز را با جدیت دنبال کند تا بازار دستخوش بازی‌های روانی و عملیات رسانه‌ای مخرب بعضی سودجویان نشود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهور کوزوو به‌همراه ۹ مبارز پیشین متهم به جنایات جنگی شدنددر بیانیه دادستان آمده است که رئیس جمهور هاشم تاچی و دیگر مظنونان «مسئول وقوع جنایت متعددی از جمله وقوع ۱۰۰ قتل هستند». دادستان اعلام کرده است که قربانیان این جنایات، عمدتا مخالفان سیاسی، صرب‌ها و اقلیت روماها بوده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس جمهور کوزوو به ارتکاب جنایات جنگی متهم شد | DW | 25.06.2020دادگاه بین‌المللی لاهه هاشم تاچی، رئیس جمهوری کوزوو را به ارتکاب جنایات جنگی از جمله 'قتل، شکنجه و تعقیب مخالفان' در جنگ‌های یوگسلاوی سابق متهم کرد. این رویداد مذاکرات کوزوو و صربستان را در آستانه شکست قرار داده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سرپرست وزارت صمت: باید دنبال کسب دلار صنعتی باشیم / آمادگی بانک مرکزی ‌برای تامین ارز واردات مواد اولیه- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimمدرس‌خیابانی: باید دنبال کسب دلار صنعتی باشیم سرپرست وزارت صمت: با توجه به تحریم‌هاو جنگ اقتصادی باید به دنبال کسب دلارصنعتی باشیم بانک مرکزی آمادگی کامل خود را برای تامین ارز واردات مواد اولیه اعلام کرده تا بتوانیم با حداکثر توان به جهش تولید کمک کنیم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

«نه عامل گرانی ارز صادرکنندگان‌اند نه دولت قادر به مهار آن» | DW | 24.06.2020رئیس دولت و بانک مرکزی وعده می‌دهند که وضع بازار ارز را به زودی سامان می‌دهند. روحانی می‌گوید اگر صادرکنندگان ارز را برگردانند، مشکل ارزی حل می‌شود. یک کارشناس مشکل را کاهش درآمدهای ارزی دولت می‌داند و می‌گوید تا سیاست‌های کلی حکومت تغییر نکند، امکانی برای جلوگیری از افزایش بهای ارز نیست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نرخ ارز کاهشی شدنرخ ارز کاهشی شد امروز صرافی‌های بانکی هر دلار را به قیمت ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان می‌خرند و این نوع ارز را نیز معادل ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان می‌فروشند که نرخ خرید و فروش دلار در مقایسه با معاملات دیروز صرافی‌های بانکی به ترتیب، ۵۹۵ و ۶۴۵ تومان کاهش یافته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »