تاکید سازمان غذا و داروی آمریکا بر استفاده از پلاسمای خون برای مقابله با کرونا- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

03/06/1399 03:54 ق.ظ

تاکید سازمان غذا و داروی آمریکا بر استفاده از پلاسما رئيس سازمان غذا و داروی آمریکا: استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان از کرونا راهی برای مقابله با این بیماری است پلاسمای خون افراد درمان شده، محصولی مورد اطمینان است

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان از ویروس کرونا را به عنوان درمانی برای مقابله با این ویروس کشنده تایید کرد. وی تصریح کرد: پلاسمای خون افراد درمان شده، محصولی مورد اطمینان است و کماکان هیچ نشانه‌ نگران‌کننده‌ای برای استفاده از آن وجود ندارد.

همزمان، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت که سازمان غذا و داروی آمریکا اجازه استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان برای درمان بیماران مبتلا به کرونا را داد.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

درخواست ۴۴ وکیل از نسرین ستوده: اعتصاب غذا را پایان دهید | DW | 23.08.2020گروهی از وکلای دادگستری از نسرین ستوده و دیگر زندانیان سیاسی خواسته‌اند سلامتی خود را با اعتصاب غذا به خطر نیاندازند. همسر خانم ستوده می‌گوید، رفتار با او چنان غیرانسانی است که نمی‌تواند به پایان اعتصاب غذا فکر کند.

سازمان هواپیمایی: مسافران پرواز ۷۵۲ بعد از موشک اول زنده بودند | DW | 23.08.2020سازمان هواپیمایی ایران می‌گوید تا موشک دوم سپاه، متغیرهای پرواز عادی بوده‌اند اما از ثانیه ۱۹ به بعد هیچ اطلاعاتی در جعبه سیاه ثبت نشده است. سخنگوی خانواده جان‌باختگان این گزارش را 'نمایش مضحک پنهان‌کاری و دروغ' خواند.

توصیه سازمان بهداشت جهانی: از ۱۲ سال به بالا ماسک بزنید | DW | 22.08.2020سازمان بهداشت جهانی توصیه‌های خود در باره ویروس کرونای جدید را به‌روز کرد. در این راستا ضرورت استفاده از ماسک در سنین گوناگون برای جلوگیری از انتقال ویروس سارس‌کوو-۲ هم تعیین شد.

سازمان هواپیمایی: اطمینان می‌دهیم که پرواز از آسمان ایران امن استهواپیمای_اوکراینی | رئیس سازمان هواپیمای ایران: برابر دستورالعمل ایکائو و قوانین ملی و موجود ظرف مدت یکسال باید نتیجه نهایی را گزارش دهیم؛ اما به همکارانم در سازمان هواپیمایی دستور دادم که سریعتر گزارش نهایی بررسی سانحه را به اطلاع مردم برسانند

پیام ویدیویی ظریف درباره خروج آمریکا از برجام و تناقض‌های رفتاری واشنگتنتهران- ایرنا- «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار ویدیویی، به خروج آمریکا از برجام و تناقض‌های رفتاری واشنگتن در رجوع به این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت پرداخت.

ائتلاف تحت رهبری آمریکا از پایگاه تاجی در عراق خارج شدتحویل کنترل پایگاه تاجی به نیروهای عراقی تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا بار دیگر بر خروج آن دسته از نظامیان کشورش که در عراق باقی مانده‌اند تاکید کرد.

به نقل از رویترز، «پیتر مارکس» رییس سازمان غذا و داروی آمریکا مدعی شد که استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان از کرونا راهی برای مقابله با این بیماری است و منجر به درمان مبتلایان می‌شود.

وی تصریح کرد: پلاسمای خون افراد درمان شده، محصولی مورد اطمینان است و کماکان هیچ نشانه‌ نگران‌کننده‌ای برای استفاده از آن وجود ندارد.

همزمان، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت که سازمان غذا و داروی آمریکا اجازه استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان برای درمان بیماران مبتلا به کرونا را داد.

ترامپ به نقل از سازمان مزبور آمریکا تاکید کرد که با استفاده از این پادتن قوی از بدن مبتلایانی که بهبودی حاصل کردند، افراد مبتلا به کرونا را می‌توان درمان کرد.