تاکید پرزیدنت ترامپ بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه: کشورهای منطقه مسئول مبارزه با داعش هستند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

♦️ تاکید پرزیدنت ترامپ بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه: کشورهای منطقه مسئول مبارزه با داعش هستند

رئیس جمهوری آمریکا عصر دوشنبه ۱۵ مهر به وقت واشنگتن پس از امضای توافقنامه تجاری با ژاپن در کاخ سفید، در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت به رئیس جمهوری ترکیه گفته است که کشورهای منطقه از جمله ترکیه، روسیه، ایران، عراق و سوریه و همه کشورهای مسئول هستند.

وی افزود: همه کشورهای این منطقه با ما دوست نیستند اما این مسئولیت همه آنها است. داعش دشمن قسم خورده این کشورهاست. خیلی از این کشورها از داعش به اندازه ما متنفر هستند ... برخی از این کشورها ثروتمند و قدرتمند هستند.»: «زمان آن رسیده که ما از این جنگ‌های بی‌پایان مضحک - که بسیاری از آن‌ها قبیله‌ای است - خارج شویم.

او سپس اضافه کرد که با سناتور دموکرات کریس ون هالن درباره وضعیت در سوریه صحبت کرده است و اگر ترکیه در سوریه حمله نظامی انجام دهد،‌ تحریم‌هایی با حمایت هر دو حزب علیه ترکیه وضع خواهد شد. سناتور روبیو و سناتور تیم کین نیز به این تصمیم پرزیدنت ترامپ انتقاد کرده اند. با اینحال پرزیدنت ترامپ دوشنبه شب در پاسخ به انتقادات گفت او طرف کسی را نگرفته بلکه یکی از وعده های او بازگرداندن سربازان آمریکایی از جنگ های غیرضروری بوده است. وی گفت که یکی از سخت ترین کارهای او نوشتن نامه برای خانواده سربازان آمریکایی است که کشته شدند.شماری از سناتورهای کنگره با خروج نیروهای آمریکا از سوریه مخالفت کردند؛ واکنش پرزیدنت ترامپ

ترکیه نگرانی های امنیتی را دلیل حضور خود در شمال سوریه و مرزهای مشترک خود با آن کشور اعلام کرده است. مخالفان حضور ترکیه در این منطقه نسبت به سرکوب کردها توسط ارتش ترکیه و باز شدن دست ایران و روسیه در این مناطق نگران هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

شما ایجادش کنید کشورهای منطقه جمعش کنه

درسته عمو ترامپ ولی خالی کردن منطقه برای اردوغان دیکتاتور و رژیم وحشی آخوندی اشتباه بزرگیه

WTF, GOP caused ISIS to exist and now the loser realDonaldTrump is running?

بالاخره اون روی خودشو نشون داد.

ترامپ در آستانه ی شکست انتخاباتی قرار گرفته است. رییس جمهور گانگستر ، دزد ، مفسد فی الارض ، قانون شکن ، تروریست ، بچه مغز و دروغگوی اعظم آمریکا در جهت جلب رای خانواده های سربازان آمریکایی این خبر را منتشر کرده و خروج نیروها از سوریه دروغی بیش نیست.

داعیش پروژه امریکا است به نام اسلام وخلافت اسلام رابدنام می کند

تکرار اشتباه اوباما

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د از خروج آمریکا از شرق فراتhamed_pour_gh تو رو خدا بزنید .به کوردها قول دادم اردوغان کونشون بذاره
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا نیروهای نظامی خود را از شمال سوریه خارج می‌کند | DW | 07.10.2019کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای نظامی خود را از شمال سوریه خارج می‌کند. عقب نشینی نیروهای آمریکا به علت حمله قریب‌الوقوع ترکیه اعلام شده است. ترامپ و اردوغان در این ارتباط با یکدیگر تماس تلفنی داشته‌اند. فقط آقای خامنه ای آمریکا رو خوب شناخته بس، هرکی به آمریکا اعتماد کرد بیچاره میشه فرقیم نداره مذهبی باشی یا سکولار Shame on USA
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سخنرانی ترامپ در سازمان ملل، مانع از قبول پیشنهاد مذاکره ایران و آمریکا شدوزیر امورخارجه گفت: علتی که باعث شد آقای روحانی با پیشنهادهای مطرح شده برای مذاکره با آمریکا در نیویورک موافقت نکنند، این بود که آقای ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل رسما بیان کرد، نه تنها تحریم‌ها را کم نمی‌کنیم بلکه تحریم‌ها علیه ایران را اضافه می‌کنیم. یعنی بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای که فرمودند مذاکره نمیکنیم هیچ تاثیری نداشت؟ میخواهید بگوئید که حرف ترامپ برای شما اربعین دارد بر حرف رهبر معظم انقلاب اسلامی؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: آمریکا از «جنگ‌های مضحک» سوریه خارج می‌شوددونالد_ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با تایید تصمیمش مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه گفت که او قصد دارد به نیروهای درگیر در این منطقه اجازه دهد که خودشان «وضعیت را حل کنند». خب بابا راست میگه ۸ ساله ایران و روسیه و این بشار بی شرف عنشو در آوردن این‌کار شما شرم آوره آقای ترامپ . شما نمیتوانید پشت دوستانتان در مراحل بحرانی خالی کنید .
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: زمان آن رسیده که سربازان ما از جنگ‌های «احمقانه» بی‌پایان خارج شونددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا روز دوشنبه 7 اکتبر از تصمیم دولت خود برای خروج نیروهای این کشور از من دوستانه ازحاکمان عربستانی که هم دین و هم کیش ما هستند درخواست می کنم ، نصیحت و سفارش هم نه، به امید کمک امریکایی نباشند و سیاست های خود در رابطه با ایران و منطقه تغییر بدهند و رفتارهای دوستانه‌ای بر گزینند و امریکا را رها کنند. سربازات رو وردار و گورت رو از خاورميانه گم كن،اينجا ديگه چيزى گيرت نمياد و بدون تو صلح و آرامش به سرزمين هاى بكر خاورميانه باز خواهد گشت ای سعودی ها .... عبرت بگیرید ! هم میدوشن هم حمایت نمیکنند!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ: ترکیه خارج از حد رفتار کند اقتصادش را نابود می‌کنم | DW | 07.10.2019تهدیدهای ترکیه در مورد لشکرکشی به شمال سوریه، واکنش خشمگین ترامپ را به دنبال آورد. او نوشت در این صورت اقتصاد ترکیه را نیست و نابود خواهد کرد. کشورهای اروپایی نیز نسبت به اقدام احتمالی ترکیه ابراز نگرانی شدید کرده‌اند. باز هم دونکیشوت عثمانی ضایع شد. میخواست اینکارو کنه نیروهاش رو الان که ترکیه لشکرکشی کرده خارج نمیکرد ak_akrami
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »