تاکید کشورهای اروپایی و آمریکا بر ویرانی‌های ناشی از اقدامات روسیه در سوریه و اوکراین

25/12/1400 09:41:00 ق.ظ

تاکید کشورهای اروپایی و آمریکا بر ویرانی‌های ناشی از اقدامات روسیه در سوریه و اوکراین وزرای خارجه فرانسه، آلمان، بریتانیا، ایتالیا و آمریکا به مناسبت یازدهمین سالگرد شروع جنگ داخلی در سوریه بیانیه مشترکی صادر کردند.

وزرای خارجه چهار کشور اروپایی و آمریکا با اشاره به همزمانی سالگرد جنگ سوریه با حمله روسیه به اوکراین، بر ویرانی‌های ناشی از اقدامات مسکو در این دو جنگ تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی 16.03.2022 پاریس/خبرگزاری آناتولی وزرای خارجه فرانسه، آلمان، بریتانیا، ایتالیا و آمریکا به مناسبت یازدهمین سالگرد شروع جنگ داخلی در سوریه بیانیه مشترکی صادر کردند.

در این بیانیه آمده است که مردم سوریه 11 سال پیش به خیابان ها آمدند و خواستار آزادی، اصلاحات سیاسی و حکومتی که به حقوق بشر احترام می‌گذارد، شدند. ولی رژیم اسد با حمله وحشیانه علیه مردم خود که تا امروز نیز ادامه دارد به این خواسته‌ها پاسخ داد.

در این بیانیه با اشاره به اینکه رژیم سوریه و حامیان آن مسئول مرگ و رنج بسیاری از مردم در این روند هستند، آمده است که زمان آن رسیده که اسد به حملات وحشیانه خود علیه مردم کشورش پایان دهد. این کشورها با یادآوری همزمانی سالگرد آغاز جنگ سوریه با حمله روسیه به اوکراین، به تخریب‌های ناشی از اقدامات روسیه در این دو جنگ اشاره کرده‌اند.

در این بیانیه با تاکید بر وضعیت اقتصادی و انسانی پس از بیش از یک دهه درگیری اسفناک در سوریه، آمده است که میلیون‌ها پناهجوی سوری که توسط کشورهای همسایه میزبانی می‌شوند و همچنین آوارگان داخلی، هنوز نمی‌توانند طبق استانداردهای سازمان ملل به خانه‌های خود بازگردند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی🔺نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی بخش قابل توجهی از این آثار در ایران و به ویژه در اصفهانِ دوره‌ صفوی آفریده شده‌‌اند؛ تمرکز نمایشگاه «دیدار در اصفهان» نیز بر همین آثار است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

لاوروف: مذاکرات وین در حالت نهایی قرار گرفته/امیرعبداللهیان: بر حسن روابط با روسیه تاکید داریموزیر خارجه روسیه در دیدار با وزیر خارجه کشورمان به روابط مستحکم دو کشور اشاره و تاکید کرد : مناسبات تهران و مسکو در همه زمینه‌ها رو به گسترش است و در حال حاضر نیز سند جامع همکاری‌های بلندمدت دو کشور در دست بررسی و نهایی شدن است.

«نگرانی» در اسرائیل از نوع واکنش آمریکا به حمله اربیلیک روز پس از حمله موشکی سپاه به اربیل، رسانه‌های اسرائیل گزارش داده‌اند که این کشور از این‌که ایران به «اهداف آمریکایی» حمله می‌کند اما آمریکا واکنشی نشان نمی‌دهد، «مضطرب» شده است. تجویز میشه پوشک دولایه استفاده کنین.

امیرعبداللهیان: امیدوار هستیم آمریکا از زیاده خواهی در روند مذاکرات هسته‌ای دست برداردامیرعبداللهیان: امیدوار هستیم آمریکا از زیاده خواهی در روند مذاکرات هسته‌ای دست بردارد

ابراز نگرانی آمریکا نسبت به همسویی چین با روسیه در تهاجم به اوکراینجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، روز دوشنبه در دیدار هفت ساعته خود با یانگ جیچی، دیپلمات چینی، نسبت به همسویی چین با روسیه ابراز نگرانی عمیق کرد. President Joe Bide! If you really want to rooted terrorism. Then stop financing Pakistan to produce, nurish, train and armed terrorists. If you really wants to eleminate terrorism then go and destroy their safe havens in Islamabad and Lahore, Pakistan. SanctionPakistan . جنگ اوکراین چگونه پایان میابد : 😉😉🖐🖐👇👇👇 بله درسته ؛ رئیس ناتو نامه بنویسد به پوتین که مطمئن باشد اوکراین هیچگاه عضو ناتو نخواهد شد ؛؛ با این نامه در عرض چند دقیقه جنگ اوکراین پایان میابد؛،😉😉🖐🖐🖐

امیرعبداللهیان: در صورت واقع‌بینی آمریکا، توافقی خوب، قوی و پایدار را نهایی می‌کنیمحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در مکالمه تلفنی با وانگ ای عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین، در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو کشور گفتگو و تبادل نظر کرد. اون کله بیسواد ات کچل میشه و گوهی هم نمیتونی بخوری با رهبر ات تقسیم کن پفیوزی رو توافق هسته ای ان شاء الله به امید خدا فقط صبح روز قیامت !! یک قرن هست دنبال توافق هستیم !!😁😁🖐🖐🖐🖐 الان همه دارن حمایت میکنن! وقتی امضاء شد مواد از ایران خارج شد بعد آمریکا بازیش گرفت حمایت اینها هم قدر کشک ارزش نخواهد داشت.