لبنان, لبنان, العربية

لبنان, لبنان

تاکید رهبر مارونی‌های لبنان بر همایش بین‌المللی برای لبنان و تشییع پیکر سلیم

تاکید رهبر مارونی‌های #لبنان بر همایش بین‌المللی برای #لبنان و تشییع پیکر سلیم #العربية

07/02/2021 07:22:00 ب.ظ

تاکید رهبر مارونی‌های لبنان بر همایش بین‌المللی برای لبنان و تشییع پیکر سلیم العربية

اسقف بشاره الراعی رهبر مارونی‌های لبنان ، خواستار تشکیل کنفرانس بین‌المللی در مورد این کشور به اشراف

الراعی در اظهارنظر پیرامون ترور لقمان سلیم فعال مخالف شبه‌نظامیان حزب‌الله، تاکید کرد این موضوع، انگیزه تازه‌ای برای پایان‌دادن به پدیده سلاح‌ خارج از قانون را ایجاد کرد.اطلاعات جدیدخانواده سلیم اعلام کرد که مراسم خاکسپاری او پنج‌شنبه آینده برگزار خواهد شد که با راهپیمایی پیش از خاکسپاری نیز همراه است.

گروگانگیری در زندان سوئد؛ زندانبانان آزاد شدند هفتمین شب اعتراضات خوزستان و واکنش آمریکا | DW | 22.07.2021 زنان کدام کشور اروپایی کم‌ترین اضافه وزن را دارند؟

موسی خوری وکیل خانواده لقمان سلیم تأکید کرد که تحقیقات در مورد ترور او به اطلاعات جدیدی دست یافته، که نتیجه آن درمرحله بعدی مشخص خواهد شد. خوری در اظهارات خود به روزنامه الشرق‌الأوسط افزود که لقمان، هدف شش گلوله قرار گرفت و تلاش می‌شود، نه فقط تشکیلات برنامه‌ریز این ترور بلکه قاتل او نیز شناسایی شوند.

خوری در دست‌داشتن اطلاعاتی تا این لحظه در مورد شکنجه لقمان قبل از ترور را تکذیب کرد. او در مورد تلفن همراه لقمان تأکید كرد كه این تلفن در سیصد متری خانه‌ای پیدا شد که سلیم قصد داست با دوست خود دیدار داشته باشد.To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading your web browser headtopics.com

خوری با اشاره به اینكه این تلفن در اختیار مقامات ذی‌ربط است و تا قبل از پایان تحقیقات، تحویل داده نخواهد شد، افزود که این رویه، مطابق روند معمول در پرونده‌های قتل، به‌ویژه ترورهای سیاسی است.رسانه‌های محلی همچنین فاش کردند که نیروهای امنیتی داخلی، عینک لقمان سلیم را در کنار تلفن پیدا کردند که طبق درخواست دادستان جنوب، اثر انگشت از آن برداشته می شود.

رشا الامیر خواهر مقتول در گفت‌وگو با الشرق‌الأوسط گفت که نمی خواهد واقعیت را بداند و منتظر هیچ چیز از دادگستری لبنان نیست که به گفته وی، در وضعیت کما به‌سر می‌برد. او همچنین خواهان دخالت دادگستری بین‌المللی نیز نیست، به‌ویژه که این نهاد از برخی دخالت‌های سیاسی نیز مبرا نیست.

رشا الامیر تاکید دارد که به تحقیقات بین‌المللی متوسل نخواهد شد نه تنها به این دلیل که شروط خاص و مکانیزمی دارد که از مجلس نمایندگان عبور می‌کند بلکه به این دلیل که او به خوبی می‌داند چه جهتی برادرش را کشته و همین برایش کافی است.ساعاتی پس از ترور لقمان سلیم فعال سیاسی منتقد حزب‌الله، ده‌ها روزنامه‌نگار و کنشگر در لبنان، شنبه 6 نوامبر در بیروت در ابراز مخالفت با این جنایت در تظاهرات خود، شبه‌نظامیان حزب‌الله و رژیم ایران را به دست‌داشتن در این جنایت متهم کردند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات، با در دست‌داشتن پرچم لبنان، شعارهایی را در محکوم‌کردن ترور سلیم سر داده و حزب‌الله مورد حمایت ایران را هدف شعارهای خود قرار دادند که سلیم یکی از برجسته‌ترین منتقدان این گروه شبه‌نظامی قلمداد می‌شد.شایان ذکر است که تحقیقات برای کشف جزئیات ترور لقمان سلیم فعال لبنانی، همچنان ادامه دارد در حالی که خانواده او در انتظار نتایج کالبدشکافی جسدش در یک بیمارستان خصوصی هستند تا مطمئن شوند که آیا سلیم قبل از ترور شکنجه شده‌است یا خیر. headtopics.com

زندانیان در سوئد نگهبانان را به گروگان گرفتند و درخواست هلی‌کوپتر کردند صدها دُز واکسن تقلبی در اوگاندا به شهروندان تزریق شد اعتراضات خوزستان به بی‌آبی؛ واکنش رهبر ایران و آمریکا ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

سیل در مرکز چین ۱۶ کشته و ده‌ها هزار آواره بر جای گذاشت

بیشتر تلفات در پی آب‌گرفتگی تونل مترو و جمع شدن آب در درون واگن‌های مترو در شهر ژنگژو رخ داده است.

Free100KurdishActivists طوفان‌تویتری در اعتراض به بازداشت گسترده فعالان‌مدنی‌در کردستان یکشنبه ۱۹ بهمن ساعت ۲۰ به وقت ایران ترور توسط صهیونیسم برای شعله ور کردن اعتراضات مردمی... حزب_الله بیدار است...