تاکید سعودی و امارات بر اهمیت مقابله جدی با برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران

18/09/1400 04:00:00 ق.ظ

در پایان سفر رسمی شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی به امارات متحده عربی که دومین ایستگاه از تور مسافرت‌های رسمی او به کشورهای خلیجی است، پس از

در پایان سفر رسمی شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی به امارات متحده عربی که دومین ایستگاه از تور مسافرت‌های رسمی او به کشورهای خلیجی است، پس از در این بیانیه‌ای پایانی که چهارشنبه، 8 دسامبر، پس از رایزنی‌های مقامات دو کشور صادره شد همچنین سطح همکاری دوجانبه ریاض و ابوظبی در تمامی زمینه‌های مورد تحسین قرار گرفت.

Advertisement دو کشور سعودی و امارات ضمن تاکید بر اهمیت همکاری نزدیک فیمابین در زمینه انرژی پایبندی همه کشورهای شرکت کننده در توافق اوپک پلاس را مهم دانستند.

ریاض و ابوظبی ضمن تاکید بر اهمیت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف بر مضمون‌های اعلامیه العُلا که در 5 ژانویه 2021 صادر شد، تاکید کردند. در بیانیه مشترک دو کشور بر هماهنگی مواضع در جهت تامین منافع و تقویت امنیت و ثبات منطقه و جهان تاکید شد.

در ارتباط با بحران یمن نیز بر تطابق دیدگاههای دو کشور و ادامه تلاش‌ها جهت دست‌یابی به راه‌حل سیاسی در یمن تاکید شد. همچنین بر ضرورت انجام اصلاحات سیاسی و اقتصادی همه‌جانبه در لبنان و به انحصار درآوردن سلاح‌ها در کنترل دولت این کشور تاکید شد. headtopics.com

امارات و سعودی تاکید کردند که لبنان نباید کانونی برای حضور و فعالیت سازمان‌هایی تروریستی نظیر حزب‌الله باشد. همچنین تاکید شد که لبنان نباید منبعی برای صدور مواد مخدر باشد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

عربستان سعودی و امارات خواستار بررسی پرونده هسته ای ایران شدندعربستان سعودی و امارات خواستار بررسی پرونده هسته ای ایران شدند پس از سفر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به امارات متحده عربی دو کشور بیانیه‌ای مشترک درباره پرونده هسته‌ای ایران، بحران یمن، لبنان و سوریه صادر کردند.

امارات با تعطیلی شنبه و یکشنبه با جهان هماهنگ شد | DW | 07.12.2021امارات متحده عربی اعلام کرده که از اول ژانویه سال آینده میلادی دو روز شنبه و یکشنبه در این کشور تعطیل خواهند بود. امارات هدف از این تصمیم را هماهنگی بهتر با اقتصاد جهان و تقویت ارتباط با بازارهای جهانی خوانده است. ادم / حاکمیتی که دست از سر تعصبات قومی / قبیله ائی / اعتقادی برداره و به اینده و کاربری قوانین برای زندگی بهتر نگاه کنه ، بطور حتم موفقتره . ای کاش که ملت امارات هم از ما عبرت بگیره و از سر تعصبات بدوی ، طغيان برای حفظ تحجر نکنند . یک کشوری اسلامی اما با رسومات غربی دولت امارات به این فکر می کند که چگونه به مردم خود آرامش دهد و وسایل شادی را برای آنها فراهم کند

یکشنبه روز تعطیل هفتگی در امارات؛ کارمندان هفته ای ۴.۵ روز بیشتر کار نمی‌کنندبدین ترتیب و طبق تصمیم روز پنجشنبه ابوظبی، یکشنبه جای جمعه را در تقویم امارات می گیرد و کارمندان و پرسنل ادارات دولتی روزهای جمعه فقط تا ظهر کار خواهند کرد. جمعه بطور سنتی روز تعطیل در کشورهای اسلامی محسوب می شود.

دیدار مشاور امنیت ملی امارات با ابراهیم رئیسی در تهرانیک هیئت اماراتی به ریاست شیخ طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی این کشور، دوشنبه 6 دسامبر به تهران سفر کرد و با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران دیدار داشت.شیخ ديدار پسرعموها.

آمریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ علیه سعودی را محکوم کردایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا به طور جداگانه حملات شبه‌نظامیان حوثی علیه پادشاهی عربی سعودی را محکوم کردند.سفارت ایالات متحده آمریکا در کار همین قدرتهاست حالم از این دو رویی غرب به هم میخوره چرا یک مبارزه ی واقعی با گروه های تروریستی شیعه نمیکنن.

سفارت سعودی در فرانسه: فرد بازداشت‌شده در پاریس هیچ ارتباطی با پرونده خاشقجی نداردسفارت پادشاهی عربی سعودی در فرانسه، سه‌شنبه 7 دسامبر از مقامات فرانسوی خواست «فوراً» خالد العتیبی، شهروند این کشور که به اتهام دست داشتن در «ترور» جمال