تاکید بر احیای بن کارگری/ با یارانه ۴۵هزار تومانی یک کیلو برنج هم نمی‌دهند

28/11/1400 01:59:00 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ تاکید بر احیای بن کارگری/ با یارانه ۴۵هزار تومانی یک کیلو برنج هم نمی‌دهند

دبیر اجرایی خانه کارگر لارستان گفت: قیمت یک کیلو برنج از ۹۰ هزار تومان عبور کرده است، بنابراین با یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی حتی نمی‌توان یک کیلو برنج خرید. به همین دلیل تاکید داریم که بن کارگری توزیع شود. محمدحسن قوامی (دبیر اجرایی خانه کارگر لارستان) با بیان اینکه بن کارگری بهتر از یارانه نقدی و تزریق بی‌حساب و کتاب نقدینگی است، گفت: یارانه نقدی به مرور زمان بی‌ارزش می‌شود و به تورم دامن می‌زند.

قوامی با اعلام اینکه دولت بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اصرار دارد و فساد گسترده در توزیع این ارز را بهانه قرار داده است، گفت: وقتی پای ارز دولتی در میان باشد و فاصله‌ی این ارز با بازار آزاد بیش از ۲۵ هزار تومان باشد، رانت به وجود می‌آید. به همین دلیل است که عده‌ای برای گرفتن ارز دولتی، فجایع بسیاری برای اقتصاد به وجود آورده‌اند.

وی با یادآوری اینکه در گذشته کارگران در قالب بن کارگری، کالا و ارزاق را به قیمت دولتی دریافت می‌کردند، گفت: بن کالای کارگری به تورم دامن نمی‌زند، فساد ارز دولتی را به وجود نمی‌آورد و مهم‌تر آنکه وقتی میزان معینی کالا در ماه به کارگران اختصاص داده می‌شد، همواره آن مقدار کالا بر سر سفره کارگران دیده می‌شد، در صورتی که یارانه نقدی در طی سالهای گذشته ارزش خود را از دست داده و کارایی لازم را ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

نخستین مورد از درمان یک زن مبتلا به «اچ‌آی‌وی» با کمک پیوند سلول بنیادی گزارش شدبه گفته پژوهشگران، با گذشت حدود ۱۴ ماه از انجام عمل پیوند، در بدن این زن که به بیماری شدید سرطان خون مبتلا بود هیچ نشانه‌ای از وجود ویروس اچ‌آی‌وی دیده نمی‌شود.

حمله مسلحانه در خاش سه کشته و یک زخمی بر جای گذاشتبه گفته فرمانده انتظامی خاش در سیستان و بلوچستان، شامگاه چهارشنبه، ۲۷ بهمن سه نفر در این شهرستان توسط افراد مسلح به قتل رسیده‌اند.

یک زندان در زوریخ سوئیس برای جذب زندانی فراخوان دادیک زندان در سوئیس با انتشار فراخوان به دنبال داوطلبانی است که سه شب را در سلول بگذارنند. پس چرا همان تروریستانی را که چند روز قبل مهمان کرده بودن را نیانداختن بیچاره این سوئیسی‌ها انقدر بدبختی ندیدند هیچ وقت نمیتونند معنای خوشبختی رو درک کنند 🥸

یک پژوهش جدید: واکسن «ام‌آر‌ان‌ای» چینی در برابر امیکرون ضعیف استیک پژوهش جدید: واکسن «ام‌آر‌ان‌ای» چینی در برابر امیکرون ضعیف است پژوهشگران می‌گویند در یک بررسی آزمایشگاهی که نمونه‌های ۱۱ فرد واکسینه شده را تجزیه و تحلیل کرده است، هشت نفر فعالیت خنثی‌سازی «کم اما قابل تشخیص» علیه امیکرون نشان دادند. بیشتر بخوانید: چین فقط در همه گیر کردن بیماری های مرگبار موفقه، نه در درمان‌ یا ساخت واکسن‌شون.

نانسی پلوسی: تهدید هسته‌ای ایران، یک تهدید جهانی است

ضرب و شتم و بازداشت یک عضو انجمن مولوی کُرد در سنندج