تاکید بوریس جانسون در تماس با محمد بن سلمان بر اهمیت واکنش گروهی به حمله آرامکو

27/06/1398 01:24 ق.ظ

تاکید بوریس جانسون در تماس با محمد بن سلمان بر اهمیت واکنش گروهی به حمله آرامکو العربية

ولی‌عهد سعودی ضمن محکوم کردن حمله «تروریستی» به تاسیسات نفتی آرامکو بر اهمیت واکنش گروهی به این هجوم تاکید کرد.به گزارش العربیه نخست وزیر بریتانیا ضمن تاکید بر موضع کشورش در ایستادگی در کنار پادشاهی عربی سعودی، اصرار بریتانیا بر حفظ امنیت پادشاهی عربی سعودی را يادآور شد.

به گزارش العربیه نخست وزیر بریتانیا ضمن تاکید بر موضع کشورش در ایستادگی در کنار پادشاهی عربی سعودی، اصرار بریتانیا بر حفظ امنیت پادشاهی عربی سعودی را يادآور شد. او همچنین بر اهمیت اقدام مشترک و واکنش گروهی به حمله تروریستی علیه تاسیسات نفتی آرامکو تاکید کرد.

سخنگوی دفتر نخست‌وزیری بریتانیا سه‌شنبه پیش از این گفته بود که بوریس جانسون نخست وزیر این کشور با آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان درباره ضرورت اقدام مشترک به همراه شرکای بین‌المللی جهت طرح‌ریزی برای اقدامی دسته‌جمعی در واکنش به حمله‌ای که شنبه تاسیسات نفتی سعودی را هدف قرار داد، توافق کرده است.

سخنگوی دفتر نخست وزیری بریتانیا همچنین افزود که رهبران بریتانیا و آلمان بر ضرورت کاهش تنش‌ها در منطقه تاکید کرده و بر تعهدات خود برای اتخاذ شیوه‌ای مشترک در قبال ایران که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آن را مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو می‌داند، تاکید کردند. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دیدار جانسون و یونکر؛ آخرین تلاش‌ها برای فرار از برکسیت بدون توافقنخست وزیر بریتانیا در دیدار خود با ژان کلود یونکر، پیشنهادهای کشورش را برای برکسیت همراه با توافق اعلام می‌کند.

توافق بریتانیا و آلمان برای «واکنش دسته‌جمعی» به حملات آرامکوسخنگوی نخست‌وزیر بریتانیا، روز سه‌شنبه 17 سپتامبر 2019 گفت که بوریس جانسون با آنگلا مرکل، صدراعظم

بریتانیا: حمله به تاسیسات آرامکو نقض فاحش و آشکار قوانین بین المللی استبوریس جانسون نخست وزیر بريتانيا روز دوشنبه 16 سپتامبر گفت که حمله به تاسیسات نفتی سعودی نقض آشکار جالب است که وجدان اینها وقتی بیدار میشود که تیل اتش میگیرد 5سال کشتار مردم مظلوم یمن ،قحطی بواسطه تحریم، استفاده از سلاحهای کشتار جمعی نقض فاحش قوانین بین المللی نیست.دفاع مشروع مردم یمن خط به خط قوانین بین المللیست. وقاحت شما حد و اندازه ندارد. پس چرا حمله به یمن و کشتن زن و کودک نقض قوانین نیست بی ناموس ها

مقام آمریکایی: ایران با موشک‌های قاره‌پیما و از درون خاک خود به آرامکو حمله کردخبرگزاری فرانس‌پرس روز سه‌شنبه 17 سپتامبر 2019 به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش کرد حملات روز شنبه خوب دستگاہ ملیارد دالری دفاع موشکی کہ عربستان از آمریکا خریداری کردہ چرا موشک را ساقط نکرد؟ Maryam67869449 من نمیدونم هدف از این شایعه ها چیه اینجور مزخرفاتو وقتی میگن ک دنبال جنگ با یه کشور باشن و دنبال بهونه باشن اخه شما تخمشو دارید حمله کنید😀اره ما زدیم که چی مگه عربستان در قاره دیگه‌هست 😂😂😂 با تیر کمون هم. میشه اونجا رو‌زد

تماس تلفنی پامپئو با عبدالمهدینخست‌وزیر عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با عبدالمهدی تلفنی صحبت کرده پمپئو در جریان این گفت‌وگو تاکید کرده واشنگتن اظهارات دولت عراق درخصوص عدم استفاده از اراضی‌اش در انجام حمله به آرامکو را تایید می‌کند

ترامپ تلویحا ایران را عامل حمله به آرامکو دانستدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت مقامات ایران نقش این کشور در حمله به آرامکو تکذیب کرده اند، اما خواهیم دید. - خبرگزاری آناتولی

ولی‌عهد سعودی ضمن محکوم کردن حمله «تروریستی» به تاسیسات نفتی آرامکو بر اهمیت واکنش گروهی به این هجوم تاکید کرد.

به گزارش العربیه نخست وزیر بریتانیا ضمن تاکید بر موضع کشورش در ایستادگی در کنار پادشاهی عربی سعودی، اصرار بریتانیا بر حفظ امنیت پادشاهی عربی سعودی را يادآور شد.

او همچنین بر اهمیت اقدام مشترک و واکنش گروهی به حمله تروریستی علیه تاسیسات نفتی آرامکو تاکید کرد.

سخنگوی دفتر نخست‌وزیری بریتانیا سه‌شنبه پیش از این گفته بود که بوریس جانسون نخست وزیر این کشور با آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان درباره ضرورت اقدام مشترک به همراه شرکای بین‌المللی جهت طرح‌ریزی برای اقدامی دسته‌جمعی در واکنش به حمله‌ای که شنبه تاسیسات نفتی سعودی را هدف قرار داد، توافق کرده است.

سخنگوی دفتر نخست وزیری بریتانیا همچنین افزود که رهبران بریتانیا و آلمان بر ضرورت کاهش تنش‌ها در منطقه تاکید کرده و بر تعهدات خود برای اتخاذ شیوه‌ای مشترک در قبال ایران که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آن را مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو می‌داند، تاکید کردند.

نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه تاکید کرد که حملات به تاسیسات نفتی سعودی «نقض آشکار قانون بین‌المللی است».

از سویی دومینیک راب وزیر خارجه بریتانیا حملات به تاسیسات نفتی آرامکو سعودی را «خطرناک و ناشایست» نامید، آن را «نقض آشکار قانون بین‌المللی» دانست.

وزیر خارجه بریتانیا همچنین گفت که بریتانیا با قدرت از سعودی حمایت خواهد کرد. او افزود «هنوز مشخص نیست چه کسی مسئول این حملات است.. می‌خواهم تصویری کاملا آشکار درباره این‌که چه کسی مسئول این حملات است به دست آوریم. این امر به زودی مشخص خواهد شد».

وزیر خارجه بریتانیا همچنینی با اشاره به این‌که این رویداد عملی خطرناک است و پیامد‌هایی را برای بازارهای جهانی و صادرات نفت بدنبال خواهد داشت، گفت «این اقدامی ناشایست است که واکنش بین‌المللی واضح و بسیار متحد ما را می‌طلبد».