تاکید رئیس سازمان دیانت ترکیه بر اهمیت مسئله فلسطین در دیدار با هیئت ایرانی

05/10/1398 07:47 ب.ظ

رئیس سازمان دیانت ترکیه در دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران و هیئت همراهش تصریح کرد که مسئله فلسطین موضوع مشترک جهان اسلام است. - خبرگزاری آناتولی

رئیس سازمان دیانت ترکیه در دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران و هیئت همراهش تصریح کرد که مسئله فلسطین موضوع مشترک جهان اسلام است. - خبرگزاری آناتولی پروفسور علی ارباش، رئیس سازمان دیانت ترکیه امروز در دیدار با ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران که در راس هیئتی به ترکیه آمده است، با اشاره مشکلات مشترک جهان اسلام گفت: مسئله فلسطین تنها مربوط به مردم آن منطقه نیست بلکه...

پروفسور علی ارباش، رئیس سازمان دیانت ترکیه امروز در دیدار با ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران که در راس هیئتی به ترکیه آمده است، با اشاره مشکلات مشترک جهان اسلام گفت: مسئله فلسطین تنها مربوط به مردم آن منطقه نیست بلکه مسئله تمامی مسلمانان است.

رئیس سازمان دیانت ترکیه ادامه داد: مسئله فلسطین که امروز در حوزه‌های مختلف ادامه دارد، تنها یک مسئله محدود به خاک نیست. مسجدالاقصی و قدس برای همه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ارباش با تاکید بر اهمیت موضوع مشترک جهان اسلام دربرابر مشکلات متوجه بر جوامع اسلامی مختلف، گفت: آتش فتنه و تفرقه از چهار سو امت اسلامی را محاصره کرده است. عزت و شوکت مسلمانان به طور بی سابق به دست هم در حال نابودی است.

وی همچنین ضمن قدردانی از ترکمان و هیئت همراهش به خاطر دیدار با وی تاکید کرد: به مدت دو روز در مورد مسائل جهان اسلام، تقویت همکاری های دو جانبه و موضوعات دگیر صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

تجمع اعتراضی پاکیاران سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد

رئیس ستاد ارتش اسرائیل: برای رویارویی جنگی محدود با ایران آماده می‌شویمژنرال آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل می‌گوید که «رژیم ایران ممکن است در آینده‌ای نه چندان بکن 😍😍😍😍😍 و من الله توفیق.

نامه سرگشاده کارگران پروژه ساخت باند دوم توره به بروجرد به رئیس بنیاد مستضعفانparvizfattah كارگران در ايران سال هاست كه براى مشكل عدم پرداخت حقوقى كه برايش زحمت كشيده اند و عرق ريخته اند فرياد زده اند. اما اين رژيم ضد كارگرى بيشرىانه فعالين كارگرى را بند كشانده و يا تهديد به به بازداشت و اخراج كرده است. تنها چاره كارگران اتحاد و همبستگى و اعتراض اعتصاب سراسرى است

نامه سرگشاده کارگران اخراجی کارخانه قند یاسوج به رئیس قوه قضاییه

سازمان همکاری اسلامی خواستار تامین امنیت مسلمانان در هند شدسازمان همکاری اسلامی خواستار حفاظت از اقلیت های مسلمان و اماکن مقدس آنها در هند شد. - خبرگزاری آناتولی

ورود سازمان بازرسی به موضوع آلودگی هوا و معرفی متخلفانرئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در جریانات سال جاری مانند سیل و آلودگی هوا، بخش قابل توجهی ناشی از ترک فعل‌ها بود، دستگاه‌های اجرایی وظایفی داشتند که انجام ‌ندادند. سازمان بازرسی ورود داشته، بررسی کرده و موارد متعددی به عنوان متخلف معرفی شده‌اند. نرینین با وردتون جامعه ای که دست روحانیون باشه از این بهتر نمیشه. بجز آدمکشی در چه زمینه ایی موفق بودید؟

رئیس سازمان دیانت ترکیه در دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران و هیئت همراهش تصریح کرد که مسئله فلسطین موضوع مشترک جهان اسلام است.آنکارا/ صفا شاهین/ خبرگزاری آناتولی

پروفسور علی ارباش، رئیس سازمان دیانت ترکیه امروز در دیدار با ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران که در راس هیئتی به ترکیه آمده است، با اشاره مشکلات مشترک جهان اسلام گفت: مسئله فلسطین تنها مربوط به مردم آن منطقه نیست بلکه مسئله تمامی مسلمانان است.

رئیس سازمان دیانت ترکیه ادامه داد: مسئله فلسطین که امروز در حوزه‌های مختلف ادامه دارد، تنها یک مسئله محدود به خاک نیست. مسجدالاقصی و قدس برای همه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ارباش با تاکید بر اهمیت موضوع مشترک جهان اسلام دربرابر مشکلات متوجه بر جوامع اسلامی مختلف، گفت: آتش فتنه و تفرقه از چهار سو امت اسلامی را محاصره کرده است. عزت و شوکت مسلمانان به طور بی سابق به دست هم در حال نابودی است.

وی همچنین ضمن قدردانی از ترکمان و هیئت همراهش به خاطر دیدار با وی تاکید کرد: به مدت دو روز در مورد مسائل جهان اسلام، تقویت همکاری های دو جانبه و موضوعات دگیر صحبت خواهیم کرد.ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران هم در این نشست، اقدامات برخی کشورهای امپریالیست جهان غرب را منشا اصلی مشکلات جهان اسلام دانست و گفت: باید با گروه هایی که تحت لوای اسلام افراط گری را گسترش می دهند مبارزه شود.

ترکمان همچنین تصریح کرد: همنظری ترکیه و ایران در مورد فلسطین، یک موضوع مقدس است. ما با ترکیه دارای نزدیکی، شراکت و همکاری های گسترده هستیم. به نظرم همانطور که کفار در مقابل با اتحاد و برابر شده اند، ما نیز در مقابل آن ها متحده و یکپارچه شده و از آن محافظت کنیم.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران ادامه داد: حضور ما در این جا به این معنای اعلام آمادگی برای همکاری با برادران ترک در مقابل مسائل و مشکلات جهان اسلام است.

ارباش و ترکمان پس از این نشست از نمایشگاه قرآن و آثار مشترک خطاطی و خوشنویسی هنرمندان ترک و ایرانی در سالن نمایشگاه مسجد احمد حمدی آکسکی در آنکارا بازدید کردند.

این نمایشگاه به مدت یک هفته در این محل دایر خواهد بود.