تاکتیک‌های نوظهور معترضان هنگ‌کنگی در جنبش اعتراضی اخیر

21/06/1398 04:46:00 ب.ظ

در اعتراض‌هایی که در هنگ‌کنگ جریان دارد، تکنیک‌ها و تاکتیک‌های نوآورانه و نوظهوری به‌کار گرفته شده است، از جمله استفاده از چتر، به‌کارگیری زبان اشاره و نمادهای مخصوص، استفاده از لیزر برای کور کردن دوربین‌ها و کاهش بازدهی نیروهای پلیس و… بیشتر بخوانید:

موسسه سکیوریتی فرست (Security First) که به راهنمایی و آموزش فعالان اجتماعی و روزنامه‌نگاران می‌پردازد، بررسی جنبش‌های مردمی در سطح جهان را از اولوی در اعتراض‌هایی که اخیرا در هنگ‌کنگ جریان دارد، تکنیک‌ها و تاکتیک‌های نوآورانه و نوظهوری برای اعتراض دیده شده که این موسسه در مجموعه توییتی، برخی از آن‌ها را در ادامه این مقاله، نگاهی می‌اندازیم به برخی از این روش‌ها: تلگرام استفاده از تلگرام برای...

در اعتراض‌هایی که اخیرا در هنگ‌کنگ جریان دارد، تکنیک‌ها و تاکتیک‌های نوآورانه و نوظهوری برای اعتراض دیده شده که این موسسه در مجموعه توییتی، برخی از آن‌ها را در ادامه این مقاله، نگاهی می‌اندازیم به برخی از این روش‌ها:

تلگرام استفاده از تلگرام برای هماهنگی بین معترضان به دلیل امنیت این پیام‌رسان و کمک به حفاظت بیشتر از حریم شخصی افراد، انجام می‌شود. قابلیت‌هایی مانند امکان برپایی گروه‌های تلگرامی با کارایی بالا که به افراد اجازه هماهنگی سریع می‌دهد، باعث شده استفاده از تلگرام حتی از اپلیکیشن سیگنال رواج بیشتری داشته باشد.

مطلب مرتبط: تلگرام تنظیمات حریم خصوصی را برای حمایت از معترضان هنگ‌کنگی به‌روز می‌کند زبان اشاره معترضان هنگ‌کنگی از زبان اشاره برای برقراری ارتباط در مکان‌های شلوغ با یکدیگر در خیابان‌ها استفاده می‌کنند. چرا که ممکن است امکان ارتباط با کمک صدا در شرایط خاص و شلوغی ناشی از تجمع‌ها وجود نداشته باشد. headtopics.com

ایردراپ کاربران آیفون از قابلیت ایردراپ (Airdrop) برای فرستادن فایل‌ها یا اطلاعات مربوط به تجمع‌های اعتراضی بین یکدیگر بهره می‌برند.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

دانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردنددانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردند این گزارش را بخوانید 🔽

قریشی در گفت‌وگو با آناتولی: اقدامات هند در کشمیر نسل کشی است

ناپدید شدن 2500 تن در طوفان دوریان در باهاماناپدید شدن 2500 تن در طوفان دوریان در باهاما

نمایندگان فیفا در تهران/ بررسی شرایط حضور زنان در ورزشگاهفیفا اعلام کرده که به زودی هیاتی وارد ایران می‌شود تا شرایط میزبانی و آمادگی ایران برای حضور بانوان در ورزشگاه را بررسی کنند.

سفیر آمریکا مسؤولیت کشورش در حمله به مواضع حشد شعبی در عراق را تکذیب کردسفیر آمریکا در عراق مسؤولیت کشورش ازبابت حملات به برخی مواضع نظامی در عراق و انبارهای تسلیحاتی را تکذیب کرد.

احتمال کمبود مواد غذایی و دارو در بریتانیا در صورت برکسیت بدون توافقدر گزارش دولت بریتانیا نسبت به احتمال «هرج و مرج عمومی» به دنبال خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا اشاره شده است.