تانکرهای شبح‌وار ایران و معمای صادرات نفت | DW | 21.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گمرک چین برای پنجمین ماه پیاپی از عدم واردات حتی یک بشکه نفت از ایران خبر داده، اما داده‌های شرکت‌های ردیابی نفتکش‌ها حاکی است که ایران طی ماه‌های ژانویه تا مه امسال حداقل روزانه ۶۵۰ هزار بشکه نفت تحویل چین داده است.

گمرک چین روز یکشنبه ۳۰ خرداد گزارش داد که در ماه مه سال جاری میلادی هیچ نفتی از ایران وارد نشده است. برای پنجمین ماه متوالی است که گمرک چین چنین ادعایی دارد.

خبرگزاری‌های رویترز و بلومبرگ گزارش داده‌اند، نفت ایران تحت نام نفت دیگر کشورها، از جمله عراق، امارات و مالزی تحویل چین می‌شود. خبرگزاری بلومبرگ اخیرا گزارش داد که ایران حداقل ۶۹ میلیون بشکه میعانات گازی در نفتکش‌های لنگرانداخته در خلیج فارس و ۵۴ میلیون بشکه ذخیره نفت در تاسیسات خشکی دارد. تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد ماه گذشته حداقل ۱۸ میلیون بشکه نفت ایران به سمت دریای جنوبی چین توسط این نفتکش‌ها حمل می‌شد.

ایران روزانه ۲،۲ میلیون بشکه مصرف داخلی نفت خام و میعانات گازی دارد که حدود ۴۰۰ هزار بشکه آن میعانات گازی است. این کشور روزانه ۳۰۰ هزار بشکه میعانات گازی اضافی تولید می‌کند و به خاطر نبود مشتری، مجبور به ذخیره کردن آن است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

شبح نه شبه 🤦‍♂️

'شبح'

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

به ادامه مذاکرات احیای برجام، بعد از انتخابات ایران نیز متعهدیموزارت خارجه آمریکا: به ادامه مذاکرات احیای برجام، بعد از انتخابات ایران نیز متعهدیم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیش از 8 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران ثبت شدبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته 8 هزار و 161 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده و 111 بیمار دیگر نیز جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش ستاد حقوق بشر به ادعای آمریکا مبنی بر معافیت مبادلات کرونایی ایران از تحریم‌هاواکنش ستاد حقوق بشر ایران به ادعای آمریکا مبنی بر معافیت مبادلات کرونایی ایران از تحریم‌ها: ۸۲۰۰۰ ایرانی قربانی کرونا شدند و اکنون آمریکا ۱۶ ماه پس از شیوع این ویروس منحوس و ساخت واکسن ایرانی برای مبادلات کرونایی معافیت صادر می‌کند! بیایید یک دقیقه سکوت کنیم تا دعا ها و آرزوهای مهربانانه خود را به جهانیان بفرستیم. باشد که همه گیر و رنج به زودی پایان یابد. Iran
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا ممانعت از انجام مراسم مذهبی اهل سنت ایران قانونی است؟تبریک شغل جدید تان. حال کارفرما شما (جناب شیطان) خوب است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سازمان انرژی اتمی ایران: نیروگاه بوشهر به طور موقت خاموش و از شبکه خارج شدسازمان انرژی اتمی ایران دلیل «خاموشی موقت» نیروگاه بوشهر را «نقص فنی» اعلام کرده است. اینم نتیجه تعمیرات متخصصان داخلی 😂😂😂 پوکوندن زنراتورهای سنکرون نیروگاه رو 😂 Overhaul نه نقص فنی اگر فقط یک دهم از هزینه هایی که برای انرژی اتمی کردن را هزینه می کردند برای ساخت نیروگاههای برقی سولار ( آفتابی ) نه تنها ایران مشکل قطعی برق نداشت، بلکه می آن قابل توجهی هم برق به کشورهای همسایه صادر می کرد. عقل که نباشد جان و روان در عذاب است. البته هدف ساخت بمب اتم بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش بانک مرکزی ایران از تراز منفی تجارت غیرنفتی در سال ۹۹ | DW | 19.06.2021ایران در سال گذشته نزدیک به چهار میلیارد دلار بیش از صادرات غیرنفتی خود کالا وارد کرده است. مطابق تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی، تراز تجاری ایران در سال ۹۹ فقط در ماه مهر مثبت و در تمام ماه‌های دیگر منفی بوده است. No2IR
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »