تانک‌های چیفتن سفارش شاه پیشین ایران؛ بریتانیا بدهی‌اش را پذیرفت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، در نامه‌ای به وکلای نازنین زاغری-راتکلیف نوشته است که دولت بریتانیا فعالانه بدنبال راه حلی قانونی برای پرداخت بدهی خود به ایران است.

والاس در نامه خود نوشته است: «در پیوند با شرکت آی‌ام‌اس و اختلافات حقوقی بر سر مبلغ واریز نشده، دولت اذعان می‌کند که این بدهی باید پرداخت شود و همچنان در جستجوی هر راه قانونی برای پرداخت آن از راه قانونی است.»شرکت دولتی خدمات نظامی بین‌المللی بریتانیا یا ام‌اس‌آی مسئول فروش و صادرات سلاح این کشور به کشورهای دیگر است.

نازنین زاغری راتکلیف، تبعه ایرانی-بریتانیایی در تاریخ ۱۵ فروردین ۹۵، هنگام بازگشت به بریتانیا در فرودگاه امام خمینی به اتهام جاسوسی دستگیر و زندانی شد، اتهامی که خانم زاغری آن را رد می‌کند. تا کنون فشارهای نهادهای حقوق بشری بین‌المللی و حتی اعتصاب غذای زاغری و همسرش، ریچارد راتکلیف برای آزادی این زندانی نتیجه‌بخش نبوده است.

نه تهران و نه لندن، بطور رسمی، دعوای حقوقی و پرداخت بدهی بریتانیا به ایران را منوط به آزادی خانم زاغری نکرده‌اند. با این حال پیش از این محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه مهر ماه سال گذشته آشکارا به موضوع پیوند آزادی این زندانی با پرداخت بدهی بریتانیا اشاره کرد. او در آن زمان گفت فیلیپ هموند، وزیر خارجه پیشین بریتانیا به او پیشنهاد کرده در ازای تسویه یک بدهی ۴۰ ساله لندن به تهران برای آزادی نازنین زاغری نزد مقام‌های ارشد ایرانی پادرمیانی کند.

برخی کنشگران و نهادهای حقوق بشری جمهوری اسلامی را متهم می‌کنند که از طریق بازداشت افراد خارجی یا دو تابعیتی، امتیازاتی مانند پول یا آزادی اتباع خود را از کشورهای متبوع زندانیان درخواست می‌کند، اتهامی که ایران آن را رد می‌کند. ایران و آمریکا در آذر ماه ۹۶ دو زندانی خود به نام‌های ژیو وانگ و مسعود سلیمانی را مبادله کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش ایران به تماس پمپئو با وزیر خارجه سوییس قبل از سفر به ایرانسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوئیس به ایران ربطی به مسائل روابط ایران و آمریکا ندارد، این سفر از قبل و در چارچوب روابط دوجانبه و سفرهای منظم وزرای خارجه دو کشور برنامه ریزی شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به «مسمومیت» ناوالنی: به شدت نگرانیمدبیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی گفت: «بنا به معاهده منع سلاح‌های شیمیایی هرگونه مسموم کردن افراد با استفاده از گاز اعصاب، استفاده از سلاح شیمیایی محسوب می‌شود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش ایران به توهین مجدد مجله 'شارلی ابدو' به پیامبر اسلامواکنش ایران به توهین مجدد مجله 'شارلی ابدو' به پیامبر اسلام سخنگوی وزارت خارجه: *اهانت به پیامبر مکرم اسلام به هیچ وجه قابل قبول نیست *آزادی بیان باید در جهت همزیستی مسالمت آمیز نوع بشر و تفاهم بیشتر میان ادیان به کار گرفته شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمار ابتلا به کرونا در آفریقا به بیش از1 میلیون و 281 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تایید محکومیت رهبر راست افراطی هلند به جرم توهین به مراکشی‌هاحکم محکومیت نهایی خیرت ویلدرش،‌ رهبر جریان راست افراطی هلند به جرم «توهین جمعی» به مردم مراکش روز جمعه از سوی یک دادگاه تجدید نظر در لاهه صادر شد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بریتانیا 'پذیرفت' به ایران بر سر خرید تانک در زمان حکومت پهلوی بدهکار است - BBC News فارسیبن والاس، وزیر دفاع بریتانیا می‌گوید 'فعالانه' به دنبال پرداخت بدهی کشورش به دولت ایران است که در نهایت می‌تواند به آزادی شهروندان دو تابعیتی بریتانیا از جمله نازنین زاغری-راتکلیف کمک کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »