تازه‌ترین به‌روزرسانی از وضعیت تولید واکسن‌ کرونا در جهان

18/05/1399 02:23 ب.ظ

۲۶ واکسن کرونا در مرحله ارزیابی بالینی مسابقه برای یافتن واکسن کووید-۱۹ بین تعدادی از کشورها همچنان ادامه دارد و تاکنون تحقیقات با سرعت چشمگیری انجام شده است و به گفته سازمان جهانی بهداشت در مجموع ۲۶ واکسن در حال حاضر در مرحله ارزیابی بالینی قرار دارند

مسابقه برای یافتن واکسن کووید-۱۹ بین تعدادی از کشورها همچنان ادامه دارد و تاکنون تحقیقات با سرعت چشمگیری انجام شده است و به گفته سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مجموع ۲۶ واکسن در حال حاضر در مرحله ارزیابی بالینی قرار دارند. بنابر گزارش اخیر روزنامه ایندیپندنت،‌ گرچه هنوز خیلی زود است که بگوییم کدام یک از این واکسن‌ها موفقیت‌آمیز خواهند بود اما در ادامه نگاهی به واکسن‌های پیشرو می‌اندازیم و خواهیم دید هر یک در چه مرحله‌ای قرار دارند و طی ماه‌های آینده کی می‌توانیم...

بنابر گزارش اخیر روزنامه ایندیپندنت،‌ گرچه هنوز خیلی زود است که بگوییم کدام یک از این واکسن‌ها موفقیت‌آمیز خواهند بود اما در ادامه نگاهی به واکسن‌های پیشرو می‌اندازیم و خواهیم دید هر یک در چه مرحله‌ای قرار دارند و طی ماه‌های آینده کی می‌توانیم منتظر عرضه آن‌ها در بازار باشیم؟

چگونه عمل می‌کند؟ آخرین اخبار آن چیست؟ بعد از این چه خواهد شد؟ - سینواک (Sinovac) شرکت داروساز چینی واکسن غیرفعالی تولید کرده است که به جای ویروس مسری از نسخه غیرمسری آن استفاده می‌کند تا واکنش سیستم ایمنی بدن را برانگیزد.

نتایج اولیه از آزمایش مرحله سوم روی ۶۰۰ بیمار گرفته شده که بعضی از آن‌ها صرفا گروه کنترل پلاسبو بودند. به گفته دانشمندان تشخیص این که آیا واکسنی باعث برانگیختن سیستم ایمنی بدن می‌شود نیاز به آزمایش روی ۲۰ تا ۴۰ هزار نفر دارد که به دو گروه آزمایش و کنترل تقسیم شده‌اند و وضعیت آنان باید برای ماه‌ها از نزدیک زیر نظر قرار بگیرد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

افزایش تا ۸ درجه ای دما در بخش‌هایی از کشور/بارش باران در برخی نقاطمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش حدود ۵ تا ۸ درجه ای دما در بخش‌هایی از کشور و بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در برخی دیگر از نقاط کشور طی سه‌ روز آینده خبر داد.

المشری: طی یک ماه بیش از 110 هواپیمای باری جهت حمایت از حفتر به لیبی آمدالمشری: طی یک ماه بیش از 110 هواپیمای باری جهت حمایت از حفتر به لیبی آمد

امدادرسانی در ویرانه‌های به جا مانده از پاریس خاورمیانهمردم بیروت از صبح روز چهارشنبه آرام آرام با ابعاد واقعی تخریب و نابودی حاصل از انفجارهای دوقلوی عصر سه‌شنبه مواجه شدند؛ انفجارهایی که تکانه‌های آن به مثابه زلزله‌ای با قدرت ۳.۵ ریشتر بود و تا قبرس وقوع آن احساس شد.

عضو شورای شهر تهران: فاجعه‌ای دهشتناک‌تر از بیروت در کمین تهران استعضو و رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران با هشدار نسبت به وقوع حادثه مشابهی مانند انفجار بیروت در تهران، گفت که انبار نفت محله شهران مانند یک‌ بمب هیدروژنی داخل شهر است. - خبرگزاری آناتولی

شرکت مخابراتی ام‌تی‌ان در 'میان مدت' از افغانستان و خاورمیانه خارج می‌شود - BBC News فارسیخبرگزاری رویترز گزارش داده که راب شاتر، مدیر اجرایی این شرکت بین المللی آفریقای جنوبی به رسانه‌ها گفنه که می‌خواهد فعالیت‌هایش را در قاره آفریقا متمرکز بسازد. وزارت مخابرات افغانستان امروز با نشر خبرنامه‌ای گفته که این شرکت بر اساس تعهداتی که با حکومت، مشترکین و نهادها دارد، متعهد است تا فعالیت و عرضه خدمات خود را مثل سابق در کشور ادامه دهد. به گفته آقای شاتر این شرکت درصدد واگذاری ۴۹ درصد سهامش در شرکت ایرانی 'ایرانسل' است.

وزیر خارجه آمریکا از سفر خود به اروپا در هفته آینده خبر دادوزیر خارجه آمریکا از سفر خود به اروپا در هفته آینده خبر داد در این سفر که ۱۱ ماه اوت آغاز می شود، دیپلمات ارشد ایالات متحده همچنین از جمهوری چک، اسلوونی، و اتریش بازدید خواهد کرد.