تازه‌ترین تحول در پرونده انفجار بندر بیروت، دستور بازداشت وزیر پیشین دارایی لبنا

24/09/1400 01:14:00 ق.ظ

تازه‌ترین تحول در پرونده انفجار بندر بیروت، دستور بازداشت وزیر پیشین دارایی لبنا العربيه_فارسى

در ارتباط با تحولات پرونده انفجار بندر بیروت، دادستانی لبنان، حکم بازداشت یکی از سیاستمداران شناخته شده را صادر کرد که این شخص اکنون نماینده پارلمان است و به گزارش رویترز، طارق بیطار، قاضی تحقیق در پرونده انفجار بندر بیروت، ابتدا حکم بازداشت علی حسن خلیل، وزیر پیشین دارایی را به دلیل عدم حضور او در جلسه بازجویی در 12 اکتبر گذشته صادر کرده بود.

Advertisement

شایان ذکر است که خلیل، دست راست نبیه بری و یکی از چندین سیاستمدار و مقامات کنونی و سابق امنیتی در ارتباط با پرونده انفجار بندر بیروت است که منجر به کشته شدن بیش از 215 نفر شد. همه این مقامات مسئول، ضمن عدم حضور در جلسات بازجویی که به ریاست بیطار تشکیل شده، گفتند که او از صلاحیت کافی برای این کار برخوردار نیست و فاقد بی‌طرفی است.

بیطار در حکم بازداشتی که دستور اجرای آن را سه‌شنبه، 14 دسامبر، به نیروهای امنیتی ابلاغ کرد، همچنین خواستار دستگیری علی حسن خلیل شد (که نماینده مجلس نیز است)، این حکم بلافاصله پس از پایان این دوره از پارلمان لبنان و همچنین مصونیت پارلمانی خلیل در اول ژانویه آینده، مطابق قانون اساسی اجرا خواهد شد. headtopics.com

به موجب قانون اساسی لبنان، دستگیری نمایندگان مجلس در طول دوره پارلمانی که از مصونیت برخوردار هستند، جز در حین ارتکاب جرم مشهود یا پس از انجام رای‌گیری در مجلس در مورد پیگرد قانونی آن‌ها، ممنوع است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

انفجار یک بمب در یک مدرسه ارتدوکس در روسیه چندین زخمی برجای گذاشتعامل حمله یک نوجوان ۱۸ ساله و از دانش‌ آموزان همان مدرسه بود. به‌گفته پلیس روسیه وی خودش را منفجر کرده اما کشته نشده است.

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .

اومیکرون در اروپا؛ از توقف سرو مشروب در نروژ تا ممنوعیت رقص در رستوران‌های فرانسهکمیته علمی فرانسه نیز سه‌شنبه صبح با هشدار نسبت به خطر موج جدید بیماری کووید از مردم این کشور خواسته تا در دورهمی‌های آخر سال جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند. جزئیات بیشتر🔽

انفجار کامیون حامل بنزین در شمال هائیتی بیش از ۵۰ کشته بر جای گذاشت🔺انفجار کامیون حامل بنزین در شمال هائیتی بیش از ۵۰ کشته بر جای گذاشت ▪️خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه‌شنبه ۲۳ آذر گزارش داد که بر اثر انفجار یک کامیون حامل بنزین در شمال هائیتی بیش از ۵۰ تن کشته و تعدادی زخمی شدند.

انفجار مین در پایتخت افغانستان جان یک نفر را گرفتبر اثر انفجار مین در منطقه تانک تیل لوگر شهر کابل پایتخت افغانستان یک نفر جان خود را از دست داد. - خبرگزاری آناتولی