تاریخ نشان داده نمی‌توانیم با کشورهای که روحیه امپریالیستی دارند، کنار بیاییم/ آمریکایی‌ها با مشاهده موفقیت برجام به دنبال خروجی «ایران گیت» بودند

27/04/1398 09:37:00 ق.ظ

حضرتی در گفت‌وگو با ایلنا: تاریخ نشان داده نمی‌توانیم با کشورهای که روحیه امپریالیستی دارند، کنار بیاییم/ آمریکایی‌ها با مشاهده موفقیت برجام به دنبال خروجی «ایران گیت» بودند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هنگامی که ایالات متحده موفقیت ایران را در برجام مشاهده کرد به فکر برهم زدن برجام افتاد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که برجام یک قرار داد چند طرفه بود، عنوان کرد: هنگام برجام ایران در یک طرف میز قرار داشت و قدرت‌های بزرگ در سوی دیگر آن قرار داشتند.

وی با اشاره به این‌که اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه، چین، روسیه و آمریکا با ایران پشت میز مذاکره نشستند، گفت: تمامی مباحث آن‌جا صورت گرفت؛ ما خواسته‌هایی داشتیم که به بعضی از آنها دست پیدا کردیم و بعضی دیگر مغفول ماند. طرف مقابل هم همین‌طور یک خواسته‌هایی داشت که به آن رسید و به یک مواردی هم نرسید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قرارداد نهایی برجام میان کشورهای حاضر در مذاکره به تائید سازمان ملل متحد و شورای امنیت ملی رسید که برای تمامی دولت‌ها سود داشت. وی با بیان اینکه ایران از سود این قرارداد به نفع وضعیت اقتصادی، سیاسی، معیشت مردم و حضور در منطقه استفاده کرد، یادآور شد: با شکل‌گیری برجام رشد منفی ۶/۵ درصد قبل از دولت روحانی به رشد ۱۰ درصد رسید، نرخ بیکاری تک رقمی شد، تورم پائین آمد ، صادرات رونق پیدا کرد، تراز تجاری مثبت شد؛ ایران آهسته آهسته داشت به سمت چرخش چرخ زندگی مردم می‌رفت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

جهانگیری: بازگشت ایران به برجام کار بسیار ساده‌ای استمعاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این که بازگشت ایران به برجام و اجرای تعهدات کار بسیار ساده‌ای است، گفت: اگر اراده کنیم تنها چند ساعت کافی است تا همه تعهداتمان را اجرایی کنیم، اما در شرایط فعلی اروپایی‌ها باید به جای این که با ما جلسه بگذارند و بگویند که به برجام بازگردید، به آمریکایی‌ها بگویند که از تحریم‌های ظالمانه خود علیه ایران دست بردارند.

افسانه رستاخیز: آیا شاه گفت پاسپورت بگیرید و بروید؟در نهایت، مقوله‌بندی شاه از ملت ایران در نسبت‌ش با اصول سه‌گانه‌ای که شالوده حزب رستاخیز بود درست وارونه پروپاگاندای اپوزیسیون اوست. هنوز با گذشت بیش از چهل سال بسیاری گمان می‌کنند شاه جمله‌ای را گفته که در واقع آنرا هرگز بر زبان نرانده است. با اینهمه، همین دسته‌بندی شاه نشان می‌داد که او به‌طور کلی مجال چندانی برای «مخالف سیاسی» و «حق ابراز مخالفت سیاسی» در نظر نمی‌گرفت، چنانکه اغلب مخالفان‌ش نیز قسم خورده بودند تا تاج و تخت او (و حتی ایران) را تحت نام مبارزه با ایادی امپریالیسم نابود کنند.

ترقی: تلاش رهبری این است که شبکه زنجیره‌ای ائمه جمعه از تقابل با دولت پرهیز کندتهران- ایرناپلاس- یک عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه درباره تأکید رهبری بر عدم تضعیف دستگاه‌ها از تریبون نماز جمعه می‌گوید: به نظر می‌رسد تلاش ایشان این است که شبکه زنجیره‌ای ائمه جمعه در کشور از تقابل با دولت پرهیز کند و در راستای رفع نواقص موضع‌گیری کند.

به هر مسافری که به ایران می‌آید با بوی زباله خوش‌آمد گفته می‌شودنماینده تهران گفت: جایی که نزدیک به فرودگاه امام(ره) است به کانون دفن زباله تبدیل شده است، یعنی به هر مسافری که به کشور ما می‌آید با بوی زباله خوش آمد گفته می‌شود.

برایان هوک: با پلیس دیپلماتیک همکاری می‌کنیم که محدودیت حرکتی ظریف رعایت شودبرایان هوک : با پلیس دیپلماتیک همکاری می‌کنیم که محدودیت حرکتی ظريف رعایت شود طبق محدودیت حرکتی اعمال شده برای وزیر خارجه ایران، او فقط اجازه دارد در محدوده‌ای حدود ۴۸۳ متر (کمتر از نیم کیلومتر) حرکت داشته باشد.

گره‌ای به اسم حجاب که حکومت با دندان سفتش کرده است | DW | 16.07.2019حکومت ایران با همه ابزارها با 'بدحجابی' مبارزه می‌کند و دست به نوآوری‌ می‌زند، 'چهارشنبه‌های سفید' را 'طلایی' می‌کند، پیامک گزارش بدحجابی می‌فرستد. اما بخش بزرگی از جامعه با حجاب اجباری کنار نمی‌آید. راه حل حکومت چیست؟