تاریخ سازی تیم ملی هندبال زنان ایران در آسیا/ صعود به نیمه نهایی و کسب مجوز جهانی

21/09/2021 05:09:00 ب.ظ

دختران هندبال ایران در مسابقات قهرمانی زنان آسیا توانستند علاوه بر حضور در نیمه نهایی مجوز حضور در مسابقات جهانی اسپانیا را نیز بدست آورند.

تاریخ سازی تیم ملی هندبال زنان ایران در آسیا، صعود به نیمه نهایی و کسب مجوز جهانی دختران هندبال ایران در مسابقات قهرمانی زنان آسیا توانستند علاوه بر حضور در نیمه نهایی مجوز حضور در مسابقات جهانی اسپانیا را نیز بدست آورند

دختران هندبال ایران در مسابقات قهرمانی زنان آسیا توانستند علاوه بر حضور در نیمه نهایی مجوز حضور در مسابقات جهانی اسپانیا را نیز بدست آورند.

تیم ملی هندبال ایران در دو بازی اخیر مقابل اردن و سوریه بدون حضور کادر فنی شامل عزت‌الله رزمگر مدیر فنی، نشمین شافعیان مشاور فنی و خدیجه قانع مربی مسابقات را پیش بردند و تنها ناهید مقبول به عنوان سرپرست و فاطمه جعفری به عنوان فیزیوتراپ روی نیمکت ایران حضور و هدایت تیم را به عهده داشتند. 

هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا از ۲۴ شهریور تا ۳ مهر به میزبانی اردن در حال برگزاری است. در این مسابقات ۱۱ تیم حاضر شدند و قرار است ۵ سهمیه جهانی توزیع شود. با انجام دو دیدار دیگر در این روز پرونده مرحله گروهی این رقابت‌ها بسته خواهد شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

اگرطالبانی رفتارنکنندزنان ایران همیشه قهرمان میشوند! به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید در_دانشگاه_آزاد_چه_خبر_است عزل_طهرانچی_معاونین

دو پیروزی و دو شکست برای زنان پینگ‌پنگ ایران در تور جهانی قطرنمایندگان تنیس روی میز زنان ایران در نخستین روز از تور جهانی قطر به دو پیروزی و دو شکست دست پیدا کردند.

بورل: دیدار در سطح وزرا با ایران در نیویورک صورت نمی‌گیرد | DW | 21.09.2021به گفته وزیر خارجه فرانسه باید از فرصت مجمع عمومی سازمان ملل برای دیدار وزرای خارجه کشورهای اروپایی با ایران استفاده شود. بورل اما می‌گوید چنین دیداری صورت نمی‌گیرد و به جای آن باید هرچه زودتر به مذاکرات وین بازگشت. وزیر خارجه فرانسه فعلا برود گند لغو قراردادهای نظامی فرانسه با این و آن را جمع کند مذاکرات با ایران را بگذارد همانجا که رستم گذاشت

قهرمانی والیبالیست‌‌های ایران در آسیا با شکست دادن ژاپن میزبان؛ تلافی شکست در المپیکتیم ملی والیبال ایران در دیدار فینال بیست‌ و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا، با پیروزی در مقابل تیم ملی ژاپن برای چهارمین بار قهرمان آسیا شد.

کشته شدن چهار کولبر کرد در هفته گذشته در مرزهای ایران | DW | 21.09.2021در هفته گذشته حداقل چهار کولبر در نواحی مرزی کردستان ایران کشته شدند. سه تن از آنان با شلیک مستقیم نیروهای مرزی جانشان را از دست دادند. دو نفر از این کولبران توسط نیروهای مرزبانی ترکیه کشته شدند.

کرونا در ایران؛ ابهام‌ در باره واکسیناسیون دانش‌آموزان | DW | 20.09.2021تصمیم دولت به واکسیناسیون دانش‌آموزان با سینوفارم و واکسن پاستور با سوالات و نگرانی‌هایی در ایران همراه شده است. همزمان گفته شده، تولید واکسن برکت به خاطر ابتلای مهندسان چینی و هندی این موسسه به کرونا به کندی پیش می‌رود. UnfreezeAfgMoney

تجمع اعتراضی گروهی از زنان افغانستان در کابل | DW | 19.09.2021گروهی از زنان افغانستان برای احقاق حقوق خود در مقابل وزارت سابق امور زنان در کابل تجمع اعتراضی برگزار کرده و خواستار کار، تحصیل و آزادی شدند. آنها شعارهایی در حمایت از 'حقوق زنان' و 'حقوق بشر' سردادند. زنان افغانستان نمیدانند تمام بدبختیهایشان از وجود دخالتهای آمریکاست اگر دخالتهای آمریکا نبود طالبان بوجود نمی آمد تا آنها را از حق و حقوقی که از صدها سال پیش داشتند محروم کند وجود آمریکا تروریست ساز است دیوانه ها اینها فکر میکنند طالبان به اینا این چیزا رو میده پرچم داران حقوق بشر کجان.........

به گزارش ایسنا، تیم ملی هندبال زنان ایران در آخرین دیدار گروهی خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف تیم ملی سوریه رفت و توانست در این بازی با نتیجه ۳۸ بر ۱۹ به برتری برسد.به گزارش ایسنا، ملی‌پوشان تنیس روی میز زنان ایران دوشنبه، ۲۹ شهریور  کار خود را در بخش انفرادی تور جهانی قطر شروع کردند و به مصاف حریفان خود رفتند.جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته وزرای خارجه بریتانیا، چین، فرانسه، آلمان و روسیه قراری برای ملاقات با وزیر خارجه جمهوری اسلامی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل ندارند.سایت فدراسیون والیبال آسیا روز یکشنبه ۲۸ شهریور از قهرمانی پیاپی ایران در این رقابت‌ها خبر داد.

دختران هندبال ایران با این برد تاریخ سازی کردند و برای اولین بار در تاریخ هندبال ایران سهمیه جهانی را کسب کردند. تیم ملی هندبال زنان ایران در مرحله گروهی این مسابقات با یک شکست مقابل ژاپن و چهار پیروزی مقابل اردن، فلسطین، کویت و سوریه و کسب ۸ امتیاز در رده دوم گروه B قرار گرفت و علاوه بر حضور در مرحله نیمه نهایی جواز حضور در مسابقات جهانی اسپانیا را نیز کسب کرد. با این حساب صفایی و فرعی از دور رقابت‌های انفرادی حذف شدند.  ملی‌پوشان هندبال ایران باید در مرحله نیمه نهایی این مسابقات روز یکم مهر از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف تیم صدرنشین گروه A یعنی کره جنوبی بروند. اما نکته مهم، دیدار وزرا نیست بلکه خواست همه طرف‌ها برای بازگشت به مذاکرات وین است. قزاقستان و ژاپن نیز دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی را انجام خواهند داد. علاوه بر رقابت‌های دوبل، در بخش انفرادی هم  اشتری و کرمی مقابل نمایندگان چین تایپه قرار می‌گیرند و ندا شهسوار هم به مصاف پینگ‌پنگ‌بازی از هند می‌رود. تیم ملی هندبال ایران در دو بازی اخیر مقابل اردن و سوریه بدون حضور کادر فنی شامل عزت‌الله رزمگر مدیر فنی، نشمین شافعیان مشاور فنی و خدیجه قانع مربی مسابقات را پیش بردند و تنها ناهید مقبول به عنوان سرپرست و فاطمه جعفری به عنوان فیزیوتراپ روی نیمکت ایران حضور و هدایت تیم را به عهده داشتند. ایران پیش از این نیز در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳، و ۲۰۱۹ به سه مقام قهرمانی دست یافته‌ بود.

  هر سه مربی تیم ملی پیش از مسابقه ایران مقابل اردن یعنی ۲۸ شهریور تست کرونایشان مثبت شد و قرنطینه شدند. هدف این مذاکرات بازگشت ایران و آمریکا به توافق برجام است. همچنین صونا بیداد اولین بازیکنی است که تست کرونایش مثبت شد و حق حضور در سالن مسابقات را ندارد. مینا وطن پرست، شقایق باپیری، عطیه شهسواری، شیما زارع، فاطمه خلیلی، نوریه عباسی، هدیه ویسی، آرزو کیانی آرا، حدیث نوروزی، مریم یوسفی، ساناز رجبی، مژگان قهرمانی، الناز قاسمی، هانیه لک، رویا نوروزی، بهاره ایزدگشب، صونا بیداد و زینب بذرافکن بازیکنان حاضر در مسابقات قهرمانی زنان آسیا هستند. هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا از ۲۴ شهریور تا ۳ مهر به میزبانی اردن در حال برگزاری است.» ژان لیو لو دریان، وزیر خارجه فرانسه روز دوشنبه گفته بود که مذاکرات وین باید هرچه زودتر از سر گرفته شود. در این مسابقات ۱۱ تیم حاضر شدند و قرار است ۵ سهمیه جهانی توزیع شود.

با انجام دو دیدار دیگر در این روز پرونده مرحله گروهی این رقابت‌ها بسته خواهد شد. *نتایج کامل رقابت‌های روز پایانی مرحله گروهی مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا سه شنبه 30 شهریور: ازبکستان ۲۷ – هنگ کنگ ۳۰ کره جنوبی ۴۰ - قزاقستان ۲۰ سوریه ۱۹ - ایران ۳۸ اردن – ژاپن ساعت ۱۸:۳۰ کویت – فلسطین ساعت ۲۰:۳۰ * رده‌بندی مسابقات قهرمانی زنان آسیا تاکنون (بدون احتساب اختلاف گل): گروه A: کره جنوبی ۴ بازی ۸ امتیاز قزاقستان ۴ بازی ۶ امتیاز هنگ کنگ ۴ بازی ۴ امتیاز ازبکستان ۴ بازی ۲ امتیاز سنگاپور ۴ بازی صفر امتیاز  گروه B: ژاپن ۴ بازی ۸ امتیاز ایران ۴ بازی ۶ امتیاز اردن ۴ بازی ۶ امتیاز سوریه ۴ بازی ۴ امتیاز کویت ۴ بازی صفر امتیاز فلسطین ۴ بازی صفر امتیاز انتهای پیام .» نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل به پرسش خبرگزاری رویترز درباره این موضوع پاسخ نداده است.