تاریخ نشان می‌دهد نبرد بر سر استیضاح پرخطر و غیرقابل پیش‌بینی است

09/07/1398 04:43:00 ب.ظ

تاریخ نشان می‌دهد نبرد بر سر استیضاح پرخطر و غیرقابل پیش‌بینی است پرزیدنت ترامپ پیشتر در جریان تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات گفته بود که اگر استیضاح شود مردم انقلاب می کنند.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ اکنون چهارمین رئیس جمهوری آمریکا است که هدف تحقیقات برای استیضاح قرار گرفته است. این روند مبتنی بر قانون اساسی ایالات متحده است و کنگره از طریق آن ممکن است رئیس صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ اکنون چهارمین رئیس جمهوری آمریکا است که هدف تحقیقات برای استیضاح قرار گرفته است. این روند مبتنی بر قانون اساسی ایالات متحده است و کنگره از طریق آن ممکن است رئیس جمهوری را از قدرت خلع کند.

اما تاریخ نشان می‌دهد که هر دو طرف باید به یاد داشته باشند سیاست استیضاح، پیچیده و پر خطر است و نتیجه نهایی و پیامدهای آن، به خصوص در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری، اغلب چندان قابل پیش بینی نیست. پرزیدنت ترامپ پیشتر در جریان تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات گفته بود که اگر استیضاح شود مردم انقلاب می کنند.

بعضی استراتژیست های دموکرات پیش بینی می کنند نبرد بر سر استیضاح، حتی اگر به برکناری پرزیدنت ترامپ نیانجامد، باز هم موضع او در انتخاب مجدد را تضعیف می کند. تاریخی پیچیده بسیاری از دموکرات ها بی تردید رویدادهای استیضاح بیل کلینتون در سال ۱۹۹۸ را به یاد دارند. headtopics.com

کلینتون درباره رابطه اش با مونیکا لوینسکی، کارآموز کاخ سفید، دروغ گفت و سعی کرد بر روابطش سرپوش بگذارد که به استیضاح او در مجلس نمایندگان منجر شد. کلینتون پس از برگزاری دادگاه در سنا و تبرئه شدن، در راس قدرت باقی ماند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ظریف: از آمریکا درخواست کمک‌های خیریه نداریم/ برای ترامپ فقط دیدار مهم است نه محتواظریف: رئیس‌جمهور آمریکا با تحلیل من بیشتر به دیدار تمایل دارد تا محتوای آن. از آمریکا درخواست کمک‌های خیریه نداریم و حتی از آن نمی‌خواهیم که با ما تجارت کند یا نفت‌مان را بخرد خط اعتباری اروپا برای تجارت با ایران یک اعتبار برای فروش نفت ایران است

سرقت از منزل یک نماینده مجلس در حال بررسی است/هیچ ادعایی هنوز تایید نشده استدادستان تهران: *سرقت از منزل یک نماینده مجلس در حال بررسی است *هیچ ادعایی هنوز تایید نشده است

انتخابات افغانستان؛ کشمکش بر سر اعلام زودهنگام پیروزیعبدالله عبدالله، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید رای بالایی کسب کرده و در دور اول پیروز شده است.

تاکید جانسون بر عدم استعفاء: برای اجرای برکسیت در موعد مقرر می‌مانمنخست‌وزیر بریتانیا که ممکن است طی روزهای آینده با رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس عوام روبرو شود تاکید کرد که تنها دولت محافظه‌کار او می‌تواند در موعد مقرر برکسیت را اجرا کند.

حریق و شورش در اردوگاه پناهجویان لسبوس دو کشته بر جای گذاشتبرخی از پناهجویان دلیل وقوع شورش را تعلل نیروهای آتش نشانی برای امدادرسانی عنوان کرده اند.

تاکید محمد بن سلمان بر رویکرد دیپلماتیک در برابر ایرانمحمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در مصاحبه ای با شبکه سی بی اس آمریکا تاکید کرد که راه حل دیپلماتیک را به گزینه نظامی در برابر ایران ترجیح می دهد. او در عین حال هشدار داده که اگر جامعه بین المللی در برابر ایران تدابیر قاطعی اتخاذ نکند احتمال مختل شدن عرضه نفت به بازارهای جهانی و افزایش بی سابقه قیمت نفت وجود دارد. بن سلمان در پاسخ به این سئوال که آیا موافق دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا برای رسیدن به توافقی تازه است، گفت: 'حتما، این چیزی است که رئیس جمهور ترامپ می‌خواهد، این چیزی است که همه ما می‌خواهیم. اما این ایرانی‌ها هستند که نمی‌خواهند سر میز مذاکره بنشینند'