تاجیکستان: چهار نفری که از التهاب ریه درگذشتند، کرونا نداشتند

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان مرگ چهار نفر در یکی از بیمارستانهای شهر دوشنبه را تأیید کرده، اما گفته که علت مرگ همه آنها پنومونی یا التهاب ریه بوده است.

وزارت بهداشت تاجیکستان از افزایش موارد ابتلا به بیماریهای تنفسی و پنومونی خبر داده و گفته که به این دلیل تصمیم گرفته شده که این بیماران در مرکز بهداشتی رقم یک شهر دوشنبه بستری و مداوا شوند.

به گفته مقامات، حالا در این مرکز ۱۵۵ نفر بستری هستند و ۱۱۴ نفر آنها تحت مداوا قرار دارند. به گفته وزارت بهداشت تاجیکستان به جز از پنومونی، این افراد از بیماریهای قلب، کلیه و دیابت نوع ۲ نیز رنج می‌برده‌اند. مسئولان این مرکز بهداشتی، وضع سلامت سه بیمار دیگر را وخیم ارزیابی کرده‌اند. اخیراً شادیخان جمشید، معاون وزیر بهداشت تاجیکستان، افزایش موارد ابتلا به بیماریهای تنفسی و پنومونی در این کشور را در روزهای اخیر به تغییر آب و هوا مربوط دانسته بود.بر اساس اطّلاع وزارت بهداشت تاجیکستان، سال گذشته میلادی ۱۲۸۰۲ شهروند این کشور به پنومونی مبتلا شده و ۱۰۳۱ نفرشان جان باخته‌اند. سال ۲۰۱۸ ابتلا به این بیماری جان ۱۰۶۷ نفر در تاجیکستان را گرفته بوده است.

وزارت بهداشت تاجیکستان با آوردن این ارقام، ابتلای شهروندان به بیماریهای عفونی، از جمله پنومونی را"مقرری و موسمی" خوانده است. وزارت بهداشت تاجیکستان ضمن اشاره‌ به چند مورد مرگ بر اثر این بیماری در هفته‌های اخیر در این کشور، گفته که پیش از فوت این افراد از همه آنها تست کرونا گرفته شده و نتیجه همه این آزمایشها منفی بوده است.موضوعات مرتبط

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 2.5میلیون نفر گذشت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimآمارهای رسمی منتشرشده از سوی نهادهای دولتی کشورهای مختلف نشان می‌دهد که شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا (بیماری کوویدــ‌19) در جهان اکنون به بیش از 2.5میلیون نفر رسیده است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کیت تشخیص کرونا ویروس از فرانسه وارد کشور شدکیت تشخیص کرونا ویروس از فرانسه وارد کشور شد مدیرکل گمرک بازرگان: *کیت‌های تشخیص کرونا ویروس خریداری شده از کشور فرانسه به ارزش ۴۴۴ هزار و ۶۸۵ یورو وارد کشور شد *این محموله ۳۸ پالت کیت تشخیص آزمایشگاهی برای تشخیص بیماری کرونا ویروس است یا خدا دوباره اینا الوده نباشه مثله اون خونها که ایدز رو وارد ایران کرد خوش به حال مسئولین و آقازاده ها اونها چند چند بار تست میدن ولی مردم عادی در شرایط بحرانی و با آزمایش بالینی (آزمایش خون و سی تی اسکن) باید تشخیص داده شوند. راستی مگر نگفته بودید در تولید کیت تشخیص خودکفا و حتی صادر کننده شده ایم؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

استارت آزمایش یک واکسن کرونا از فردااستارت آزمایش یک واکسن کرونا از فردا *وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد که آزمایش بالینی یک واکسن 'کرونا ویروس' از فردا آغاز خواهد شد *وزیر بهداشت انگلیس گفت که دولت این کشور تمام امکانات خود را به کار می‌گیرد تا واکسن کرونا ویروس را به تولید برساند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه در نقطه اوج پاندمیک کرونا و امید اردوغان به عادی شدن أمور تا عید فطردر شرایطی که ترکیه به آسیب دیده‌ترین کشور خاورمیانه ناشی از پاندمیک کرونا تبدیل شده و شمار موارد براى مردم تركيه بايد نگران بود، به سرعت به سمت تبديل شدن به يه جمهورى اسلامى ديگه پيش ميره.👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سازمان جهانی بهداشت: تا زمان کشف واکسن ضد کرونا باید با این اپیدمی سازگار باشیمبا ادامه بحران شیوع بیماری همه‌گیر کرونا که از زمان شیوع آن در دسامبر 2019 در چین تاکنون باعث مرگ
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شناسایی ۱۲۹۷ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشورسخنگوی ستاد ملی کرونا از شناسایی ۱۲۹۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »