تاجر اسرائیلی که در ترکیه هدف ترور جمهوری اسلامی بود، کیست؟

22/11/1400 05:44 ب.ظ

عکس و مشخصات ۹ نفر که در عملیات ترور تاجر اسراییلی در ترکیه نقش داشتند منتشر شده است که هفت نفر از آن‌ها شهروند ترکیه و دو نفر سرتیم به نام‌های «یاسین طاهر امامکندی» و «صالح مشتاق بیغوز» شهروند ایران هستند. اطلاع_رسانی گزارش ابراهیم رمضانی👇

یائیر گلر کیست و چرا هدف ترور جمهوری اسلامی بود؟ به نوشته روزنامه ترکیه‌ای «صباح»، افراد دستگیر شده به ماموریت از سوی جمهوری اسلامی برای ترور یائیر گلر اقدام کرده بودند.

صباح هم‌چنین این روزنامه توضیح داده است که این ترور موجب وارد شدن لطمه به موقعیت ترکیه در صحنه بین‌المللی می‌شد.

به گزارش رسانه‌های ترکیه، سازمان اطلاعات ایران برای انتقام ترور «محسن فخری‌زاده»، اقدام به این عملیات کرده بود. از محسن فخری‌زاده به عنوان پدر برنامه هسته‌ای ایران یاد می‌شود که در آذر سال ۱۳۹۹ در دماوند ترور شد. پس از کشته شدن فخری‌زاده، رسانه‌های امریکایی و اسرائیلی اعلام کردند که این عملیات توسط «موساد» انجام شده است.

تقویم بنابر نوشته این روزنامه، مشخص شد که ایران قصد داشته است اطلاعات محل زندگی و محل کار گلر را جمع‌آوری و سپس او را ترور کند. این طرح با استفاده از چند شهروند ترکیه‌ای برای عدم جلب توجه انجام شده بود. headtopics.com

طبق یافته‌های سازمان اطلاعات ترکیه، شبکه جاسوسی جمهوری اسلامی بعد از اتمام تعقیب و گریز و شناسایی یائیر گلر، آماده مرحله دوم عملیات، یعنی ترور گلر شده بود که سازمان اطلاعات ترکیه یافته‌های خود را با سرویس مخفی اسرائیل (موساد) به اشتراک گذاشت.

ادامه مطلب:
iranwire »

ترکیه جزو کشورهای برتر در زمینه تولید حبوبات خشک در جهانترکیه در زمینه کشت و تولید حبوبات خشک، جزو کشورهای پیشرو و برتر در جهان است. - خبرگزاری آناتولی

ثبت رکورد جدید در حجم تجارت میان ترکیه و آمریکاحجم تجارت دوجانبه ترکیه و آمریکا در سال گذشته به رکورد 28 میلیارد دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی

جزییات آخرین عملیات آدم‌ربایی جمهوری اسلامی در ترکیه؛ همکاری با درجه‌دارانواسه اعترافگيريهاي نمايشي تلوزيونشون سوژه تموم كردن باز افتادن به آدم دزدي.

نماینده قم: تنها کشور کره زمین هستیم که در تمام ابعاد پیشرفت کردیم😱😱 شما بگو زدين😂🤪

پشت پرده اجسام نورانی که در آسمان پورتوریکو مشاهده شدندتصاویر تازه منتشره از آسمان پورتوریکو شماری از اجسام نورانی را در حال سقوط بر زمین نشان می‌دهد که احتمال می‌رود بقایای ماهواره‌های استارلینک باشند. این ماهواره هفته گذشته بر اثر طوفان خورشیدی هفته گذشته از کار افتاده بودند.

آخرین آمار و روند واکسیناسیون کرونا در ترکیهآخرین آمار و روند واکسیناسیون کرونا در ترکیه طبق اعلام وزارت بهداشت ترکیه تا کنون 143 میلیون و 645 هزار و 420 دوز واکسن کرونا در سراسر کشور تزریق شده است.