تاثیر روزافزون تحریم‌ها بر روابط اقتصادی ایران با همسایگانش

28/11/1400 11:19:00 ق.ظ

تاثیر روزافزون تحریم‌ها بر روابط اقتصادی ایران با همسایگانش

یکی از اعضای باسابقه اتاق بازرگانی ایران در مصاحبه با «آناتولی» به بررسی نگرانی اخیر فعالان و کارشناسان اقتصادی این کشور درباره کاهش روابط تجاری با کشورهای منطقه پرداخت. - خبرگزاری آناتولی استانبول/خبرگزاری آناتولی به‌عنوان مثال، ابراهیم رحیم‌پور، معاون پیشین وزارت امور خارجه ایران در...

استانبول/خبرگزاری آناتولی به‌عنوان مثال، ابراهیم رحیم‌پور، معاون پیشین وزارت امور خارجه ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایلنا» اظهار داشته است: کشورهای همسایه به شعارهای ما نگاه نمی‌کنند. ما امروز در شرایط خوبی از نظر اقتصادی نیستیم و قسمتی از کار با همسایگان است. ما تحریم هستیم و این کشورها نیز ملاحظات مربوط به تحریم و آمریکا را هم دارند. در میان 15 همسایه ما حداقل 10 کشور نگاه قوی به آمریکا دارند.

حمیدرضا صالحی، عضو هیئت‌ رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان ضمن تاکید بر منافع و اهمیت گسترش روابط اقتصادی با این کشور خاطرنشان کرده است: البته پیش‌شرط اجرای 11 سند همکاری با عمان، لغو تحریم‌ها و اثربخشی مذاکرات است. بی‌شک چنانچه قرار شود تحریم‌های آمریکا ادامه یابد، اجرای این قرارداد و سندهای همکاری امکان‌پذیر نیست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تلاش آنکارا و تل‌آویو برای ترمیم روابط؛ هیئت بلند‌پایه ترکیه به اسرائيل می‌رودتلاش آنکارا و تل‌آویو برای ترمیم روابط؛ هیئت بلند‌پایه ترکیه به اسرائيل می‌رود وزارت امور خارجه ترکیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که هیئتی از مقامات ارشد این کشور پیش از سفر برنامه‌ریزی‌ شده رئیس جمهوری اسرائیل به آنکارا، به اسرائیل می‌رود. بیشتر بخوانید:

پیوند افکار راست افراطی؛ اریک زمور تلفنی با دونالد ترامپ گفت‌وگو کرداریک زمور، نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خبر داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با او گفته است که تسلیم فشار رسانه‌ها نشود. شما همون بایدن گوزو و چپ های بی وطن به دردتون میخوره

همزمان با سفر شولتس به مسکو، آلمان خواستار عقب‌نشینی روسیه از مرز اوکراین شداین در حالیست که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین با توجه به شائبه‌هایی که در خصوص حمله روسیه در روز چهارشنبه ۱۶ فوریه مطرح شده است، این روز را روز «همبستگی» اوکراینی‌ها اعلام کرده است.

اجساد مومیایی ۶ کودک با قدمت بیش از هزار سال در پرو کشف شدبه گفته باستان‌شناسان این اجساد در نزدیکی مقبره یک شخصیت اشراف‌زاده که ماه نوامبر کشف شده بود شناسایی شد. جسد آن اشراف‌زاده هم مومیایی شده بود.

حمله سایبری به وزارت دفاع و بانک‌های اوکراین در میانه تنش با روسیهاوکراین بدون نام بردن از روسیه گفته است: استفاده کشور متجاوز از تاکتیک‌های کثیف منتفی نیست، زیرا برنامه‌های تجاوزکارانه آن در مقیاس بزرگ موفق نبوده است.

حضور هیأت اسرائیلی در وین و دیدار با نماینده روسیه | DW | 15.02.2022اسرائیل هیأتی را به وین فرستاد تا در آخرین لحظات انعقاد یک توافق هسته‌ای با ایران، نگرانی‌های اسرائیل برای کشورهای سهیم در مذاکرات توضیح داده شوند. این هیأت در روز نخست با رافائل گروسی و میخائیل اولیانف دیدار کرده است. غلط اضافی کرده... طبل تو خالی واسه مانور دادن کشور های غربی... به هوش باشیم سابقه و تاریخ آخوندها همیشه با خدعه همراه بوده و هر کاری کنند آخوندها خدعه میکنند. تا آخوند کفن نشود این وطن وطن نشود آخوند خوب آخوند مرده است