تاثیرات باور به خرافات بر سلامت روان چیست؟ علم پاسخ می‌دهد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پژوهش‌ها نشان می‌دهد میان بروز وسواس با باورهای خرافی رابطه وجود دارد. برخی افراد که دارای باورهای خرافی هستند می‌توانند به اختلال وسواسی-اجباری مبتلا گردند. آنها ممکن است به صورت مکرر افکار خرافی را به ذهن آورند یا رفتارهای خرافی را تکرار کنند.

گرچه به طور کامل مشخص نیست رابطه میان این دو چگونه شکل می‌گیرد اما از آنجا که محققان آیین‌های خرافی را به عنوان روش‌های ناسازگارانه برای کنترل موقعیت‌های نامشخص تعریف کرده‌اند، مساله خرافات و وسواس با یکدیگر هم‌پوشانی دارند.رابطه میان باورهای خرافی با استرس و اختلال اضطراب دوگانه است. از یک سو برخی از معتقدان به باورهای خرافی گمان می‌کنند که کنترل بعضی از مسائل در دست آنها نیست و نیروهای جادویی زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این مساله در کودکان مهم‌تر است چرا که گفتن این مساله به کودک که یک رفتار یا گفتار خاص سبب بروز اتفاقات نامطلوب خواهد شد وی را دچار استرس و اضطراب می‌کند که با افزایش سن کودک ممکن است بدتر شود.یکی دیگر از مشکلات باور به خرافه بروز اختلال بدگمانی است. افراد مبتلا به این اختلال که به آنها پارانوئید گفته می‌شود معمولا فکر می‌کنند که دیگران در تلاش برای آزار و اذیت یا توطئه بر علیه آنها هستند. این افراد ممکن است اطرافیان خود را به اتهامات غیرواقعی متهم کنند و اعتماد آنها به سایر انسان‌ها سلب شود.

افسردگی اختلالی است که دو مشخصه اصلی آن، داشتن حالت پریشانی در وضعیت‌ها و موقعیت‌های مختلف و عدم علاقه‌مندی به فعالیت‌هایی است که پیش‌تر برای فرد لذت بخش بوده است. افسردگی معمولا همراه با علائمی مثل عدم اعتماد بنفس، اختلالات خواب، اختلالات خوردن، خستگی، بی‌حالی و احساس درد بدون دلیل همراه است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تاثیر باور به علم (دانشمندان، کارشناسان) بر سلامت مغز انسان چیست؟😂👇

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همزمان با شهرآورد تهران؛ فیفا می‌گوید ایران اطمینان داده که زنان را به ورزشگاه‌ها راه می‌دهد🔺همزمان با شهرآورد تهران؛ فیفا می‌گوید ایران اطمینان داده که زنان را به ورزشگاه‌ها راه می‌دهد ⚡️فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرد که از سوی مقامات جمهوری_اسلامی ایران اطمینان یافته که زنان در بازی‌های مقدماتی جام جهانی حضور خواهند یافت. درود بر صدای آمریکا که واژه فارسی و درست 'شهرآورد' را بجای دربی نوشته است. خواهشمند است این روش درست و نیکو را ادامه دهید. ❤️❤️❤️ دروغ میگویند.۴۱ساله دارند دروغ میگن.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش ایران به اظهارات الجبیر درباره حمله به آرامکو
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس فیفا: ایران نسبت به ورود تماشاگران زن به استادیوم اطمینان دادندجیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) روز یکشنبه اعلام کرد که مقام‌های ایرانی نسبت به حضور تماشاگران زن در جریان برگزاری مسابقه تیم ملی این کشور در تهران به او اطمینان خاطر داده‌اند. الان چهل ساله به مام خیلی وعده ها میدن ولی دریغ از یک مثقال عمل. اصن کلا متخصص اطمینان دادن اینا. خداروشکر 😐 وعده سر خرمن بهت دادن کل ورزش مملکتمونم تعطیل شه حضرات از خربازی های افراطیشون کوتاه نمیان persiansunshape چه زود باورن اینا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

الجبير به العربيه : گزینه‌های مختلفی برای پاسخ به حمله آرامکو داریمعادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی در مصاحبه با العربیه گفت، ریاض گزینه های مختلفی برای پاسخ یادتون هست سه ماه پیش همین مردک می‌گفت در حال مشورت با متحدان‌مان (بخوانید دوشنده گاو) هستیم تا پاسخ مناسبی به ایران بدهیم؟ بفرمائید نتیجه چی شد؟ عربستان باید از جمهوری اسلامی انتقام سختی بگیرد گزينه الف_ هيچكدام گزينه ب_ گزينه الف گزينه ج_ گزينه الف و ب گزينه د_ همه ى موارد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ظریف: بلیت آمریکا برای رسیدن به صندلی خالی مذاکره، پایبندی به قانون استظریف: *بلیت آمریکا برای رسیدن به صندلی خالی مذاکره، پایبندی به قانون است *ما در حال مقاومت در برابر خصومتی بی‌جهت از سوی آمریکا هستیم *این وهم را رها کنید که ایران با [اعمال] فشار، قابل شکست‌دادن است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انگلستان ایران را به دست داشتن در حمله به آرامکو متهم کردنخست‌وزیر انگلستان ایران را به دست داشتن در حملات پهپادی به پالایشگاه های نفتی آرامکو عربستان سعودی متهم کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »