تاثیری که محمدرضا شجریان بر مردم تاجیکستان گذاشت - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تاثیری که محمدرضا شجریان بر مردم تاجیکستان گذاشت

۵ ساعت پیش

محمدرضا شجریان، استاد آواز موسیقی ایران در اوائل دهۀ ١٩٩٠ به تاجیکستان سفری هنری داشت. در زمانی که تاجیکستان در آتش جنگ داخلی می‌سوخت، اما آرامش نسبی اوضاع در دوشنبه، پایتخت، برقرار بود. درگذشت اسطوره موسیقی دستگاهی و آوازی ایران موجب شده که بسیاری خاطراتشان را بازخوانی کنند، از جمله داریوش رجبیان که بخت آن را داشت در کنسرت آقای شجریان در "کاخ باربد" شهر دوشنبه حضور داشته باشد.

این خاطره در ویژه برنامه چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی به مناسبت درگذشت محمدرضا شجریان در هجدهم مهرماه ١٣٩٩ پخش شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یعنی رید به اونجا هم؟

و خداوند باغ تصمیم گرفت شجر را در چه زمانی قطع کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مراسم اقامه نماز بر پیکر محمدرضا شجریان انجام شد + تصاویرمراسم تطهیر و اقامه نماز بر پیکر استاد محمدرضا شجریان، دقایقی قبل در بهشت زهرا تهران (س) انجام شد تا طبق برنامه ریزی انجام شده، پیکر این هنرمند از آنجا به فرودگاه مهرآباد و سپس جهت خاکسپاری در شهر توس، به مشهد منتقل شود. درود برپهلوی. درود براستاد شجریان. درود بر مردم ایران. مرگ برحامیان خمینی. مرگ بر شورشیهای 1357.مرگ بر خامنه ای. مرگ برروحانی. مرگ برخاتمی. مرگ برموسوی. مرگ برکروبی. مرگ برمطهری. مرگ برخزعلی. مرگ بر تقی رحمانی.مرگ بر نوری زاد. مرگ برصادق صبا. مرگ بر مسعود بهنود خامنه ای چه موجه بودنی دارد قاتل که هست. حامی فخراور فاسد فوحش دهنده به امام حسین هم است. مرگ بر خامنه ای که بزرگترین دشمن تشیع است نکته پسر شجریان همون باجناغش هست 8)
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برگزاری مراسم گرامیداشت محمدرضا شجریان در کابل - BBC News فارسیدر افغانستان عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی، درگذشت استاد آواز ایران رو تسلیت گفته و امروز مراسمی هم در گرامیداشت محمدرضا شجریان در کابل برگزار شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

محمدرضا شجریان در آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شددر حالیکه روز گذشته در کنار محل دفن اخوان ثالث، شاعر نامدار ایرانی، مزار استاد شجریان آماده سازی و تصویر آن منتشر شده بود، اما امروز محل دفن پیکر وی به درخواست خانواده آقای شجریان به دلیل جانمایی نامناسب تغییر کرد و در کنار موزه آرامگاه فردوسی مشهد تدفین شد. خدایش بیامرزاد 🌿😔 از سال 88 به مردم پیوست و صدای خس و خاشاک شد؛ آغازی دوباره که او را جاودانه ساخت. اسناد شجریان همیشه زنده است چون صدایش ماندگار وتاریخ ساز شده.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مراسم خاک‌سپاری محمد‌رضا شجریان در توس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گفت‌و‌گو با علی جهاندار، از قدیمی‌ترین شاگردان محمد‌رضا شجریان - BBC News فارسیدر‌گذشت محمدرضا شجریان: گفت‌و‌گو با علی جهاندار از شاگردان قدیمی محمدرضا شجریان
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پیکر محمدرضا شجریان در مشهد به خاک سپرده شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »